feminismus

Kevad hakkab vist kohale jõudma

Kraadiklaas küll veel ei näita, aga tundub nii, sest inimesed hakkavad vaikselt oma asju ära jagama. Ma andsin lõpuks ära teleka, mida me mitu aastat kasutanud ei ole, suure rotipuuri sai K sõber, väiksem läheb Sirgile, K ise jagas mingeid saapaid – ja ka Facebookis tundub, et kõik teised on aktiveerunud, muudkui saavad ja vahetavad. Kevadeks on plats puhas. 😀

Kuigi ilm ise mõjub mulle nii, et ma elan eriti ettevaatlikult täpselt ühe päeva korraga ja tunnen, et olen kesta sees, nagu kilpkonn. Kui enne jooksmas hakkamist soojad trennipüksid ostsin, mõtlesin, et saan neid kanda paar nädalat – et esmalt läheb soe vest, siis asenduvad püksid suvistega jne. Eile läks tõesti soe vest, jope tuli asemele.  Kui on rohkem kui kümme külmakraadi, ei taha igaks juhuks liiga paljalt joosta. Igatahes mõjutab see ilm juba mu üldist vaimset seisundit, selline kergelt silmaklappide tunne on. Lõputöö osas on samas jälle tiba positiivsem, vingumisest oli kasu.

Internet tõestas taas, et mahutab ikka palju vaimuhaigeid.  Kes teavad, need teavad, kes blogimaailma ei jälgi, need ei peaks nagunii hullu õrritama minema, aga. Mina räägin sellest hetkel selle pärast, et ühel hetkel tegi misogüün muidugi klassikat ja käis lauale nende lemmikkaardi – “naised on lollid, sest vaadake, kui vähe on naisi inseneride ja arstide hulgas”. Olen nõus sellega, et paljud naised raiskavad üle mõistuse palju aega mingite lolluste peale (minagi käin vahel Postimehe naistelehte lugemas, ise ka ei tea, miks, sest 90% sealsetest artiklitest tunduvad totrad – ja olen kohanud neid, kes terve elu valivadki tapeedivärvi, ühes toas remont lõppeb, teises algab), samas kui mehed tegutsevad ainult sihipäraselt (ja ei raiska kunagi aega näiteks sõpradega baaris käimisele või jalgpalli vaatamisele, kui nüüd iroonitsema hakata). Olen nõus ka sellega, et naiste hulgas ON vähem insenere ja arste. AGA – miskipärast rõhutavad seda alati mehed, kes ei ole ise ei insenerid ega arstid. Ka seal kommentaariumis oli vähemalt üks naisarst, aga kuna ta Mehega ei nõustunud, liigitati ka tema muidugi automaatselt lollide hulka. 😀 Tõsi küll, ega ta oma eriala ei rõhutanud ka, mees ilmselt ei teadnudki, et ta ikka Inimesega räägib. Ma saaks aru, kui enese Inimeseks olemist mingile geeniusele tõestama peaks, aga selle seavad alati kahtluse alla just sellised töllakad, kelle panus maailmale piirdub sellega, et kui neil parajasti parem päev on, siis nad ei pane su ukse taga koerahunnikut põlema.

P.S. Ka meile töö juurde jõuds kohale Vooglaiu kiri homoabielude vastu. Ma polnudki seda siiani põhjalikult lugeda saanud. Nüüd lugesin sealt aga muuhulgas ka lauset:”Meie lastele hakatakse rääkima homoseksuaalsest eluviisist kui igati tervest ja moraalsest eneseteostuse võimalusest.” Kas keegi oskab selgitada, kuidas homoseksuaalne eluviis võib olla eneseteostuse võimalus? Heteroseksuaalsuse puhul saan ma aru, heteroseksuaalne eneseteostus on see, kui ema on lastega kodune ja rakendab traditsioonilist peremudelit. Aga kuidas end homoseksuaalselt teostada? Mulle eneseteostus väga meeldib, prooviksin ehk isegi.

17 kommentaari “Kevad hakkab vist kohale jõudma

 1. Kohutavalt haige tüüp. Ma ei kujuta ette, kuidas ühe mehe sisse nii palju viha ja labasust üldse ära mahub ja mis tal üleüldse viga on. Vaadates, kuidas ta käitub, siis ma ei imestaks, kui ta ühel hetkel relva haarab ja kõik, kes talle ei meeldi, lihtsalt siitilmast likvideerib. Tõeliselt ohtlik ja kompleksides tüüp.

  1. Ei noh, ta näeb välja (ja tundub) nagu mees, kellel on keldris mingi inimest vabalt mahutav happevaat.
   Peaks äkki samalaadse lehekülje temast endast tegema.

   1. Ma tegelikult mõtlesin ise ka, et sel teemal ei peaks vist üldse enam sõna võtma, muidu anname aina hagu juurde. Asi läheb juba imelikuks kätte.

    1. Mul jällegi vastupidine arvamus. Ma asjast üldse teadnud – sellised teemablogid pole minu jaoks (enam?) aktuaalsed. Nüüd siis lugesin. Vahva värk! Toimumas on mingi kollektiivne kirjanduslik happenig. Oma peategelaste, dramaturgia, süžeepööretega jne. Lugejad osalevad oma kommentaaridega aktiivselt teose loomises, suunavad narratiivi. Müstika, loominguline sünergia!

     P.S. Noormehe viide peategelasele koos fotodega lisab vürtsi. Kuradi ilus tüdruk! Kui oleks umbes viiskümmend aastat noorem, oleks minul küll au olla valitud kollektsiooni. Aga ega ma nooruseski polnud kena, huvitav ega kedagistki…

  2. Asjast oli vähemalt nii palju kasu, et nüüd kõik inimesed teavad, et Henry Neemelaid (Westons ise rõhutas seal korduvalt, et tema oma isikut ei varja ja et kõik soovijad võivad temaga ühendust võtta, nii et mis me ikka seda tsirkust teema) on sedasorti mees, kellel on vabameelsete naistega mingi kahtlane armastuse-vihkamise suhe ja kes igasugustes konfliktolukordades lülitub kiiresti full retard süsteemi ümber. Ohkab mõni ehk tulevikus eemale hoida.

 2. Oleks siis, et töö juurde, aga ma leidsin selle jõletise (kirja siis, mitte autori – õnneks!) täna õhtul koju tulles oma isiklikust postkastist. Loogika on kodanikul muidugi suurepärane. Feisspuukis lasin veidi auru välja, suurem viha läks üle ja kohe kergem hakkas.

 3. Väga zen lähenemine ju iseenesest – “eluviis” kui selline ongi fantastiline eneseteostuse võimalus ja kõik, mis teisi ei kahjusta ongi moraalne ja terve…
  iseasi, et kuda kuradi moodi saab seksuaalset sättumust pidada eluviisiks, ingl k vist “lifestyle”? Ae, Rents, kas silmavärv ja lõuajoon on ka “elustiil”? Minge pekki, maivõi, samapalju on blogipidamine füüsiline tunnus, vms.

 4. Vooglaid mõtleb “eluviisi” all vist homoseksuaalide seksuaalset käitumist. Tema jaoks on kristlikud “väärtused” – monogaamia, üks partner terve elu jooksul ja häbi oma seksuaalsuse ees (pimedas ja teki all jne). Samas kui tüüpilistel homoseksuaalidel on rohkem partnereid kui heterodel, ka ei tunne nad oma seksuaalsuse pärast häbi, häbi mis on iseloomulik igale organiseeritud religioonile.
  Üldiselt meenutab Vooglaidude perekonna tegevus kangesti Wstporo Baptistide Kiriku tegevust.

  Muide, tolle vaimuhaige näol on tegemist white knight-i ekstreemvormiga mis on sümbioosses suhtes tema arvamusega naistest.

  1. Ma kardan, et teed Vooglaiule (või Vooglaidudele) liiga. Niipalju kui ma teda lugenud olen, on tema väärtus eelkõige vastutus oma tegude eest. Umbes “seksi ainult sellega, kellega oledki nõus lapsi saama”. Ning tema probleem, et moodne ühiskond promob vastupidist suhtlemist – läbi kondoomi-kampaaniate, abortide kättesaadavuse jne. Tema homovastasest ristisõjast ei saa ma aru, aga mõnedest muudest seisukohtadest küll.

   1. Probleem on selles, et nad on igasuguse kaasaegse seksuaalõpetuse vastu. K.a. antibeebipillid, isegi, kui neid püisuhtes kasutatakse. Rääkimata meditsiinilisest abordist.
    Ma olen varrovooglaiuga netis vaielnud ja tuleb tunnistada, et suhtumise poolest tuleks ta organisatsioon hoopis Surmakultuuri Instituudiks ristida. Kui, nad, noh, vähegi ka päriselt aususele pretendeerida kavatseksid.

   2. Ma olen nüüd natuke segaduses, tähendab ühelt poolt sa väidad, et ta propageerib vastutust oma tegude eest ja samas ütled, et ta on kondoomi-kampaaniate vastane? Tähendab kumb inimene on vastutustundlikum – kas see kes ei taha lapsi saada ja ei kasuta kondoomi või see kes ei taha lapsi saada ja kasutab kondoomi?

    Muide, ma loodan, et sa nüüd ei ütle, et mehe ja naise vaheline seksuaalne läbikäimine peaks toimuma ainult rasestumise eesmärgil, sest siis kinnitab see mu algset väidet, et organiseeritud religiooni üks eesmärke on inimeste seksuaalsuse mahasurumine.

    1. JP, minust aru saamiseks ära küll vaeva näe, mul ei ole mingit läbimõeldud seisukohta üheski seotud küsimuses (v.a. ehk see, et ma olen 100% ateist) ja ma ei kavatse kellegagi vaidlema hakata. Ma lihtsalt ütlen, et VV ei ole nii lihtne persoon nagu sulle tundub, ja et kristlike väärtuste all on rohkem asju kui sinu üles loetletud.

     Kondoomikampaaniate osas oli nende seisukoht (mida toetasid vähemalt mingid viited) mu mäletamist mööda see, et need soosivad lõdva kummi mõtteviisi, mis viib rohkematele suhetele ja kokkuvõttes veel rohkematele probleemidele (haiguste levik ja plaanimatud rasedused) kui enne kampaaniat oli. Ning et kampaneerimine on väga ühekülgne – lodevus on riikliku PR poolt toetatud, kasinus mitte.

     Sama loogika on esinenud auto turvavööde vastaste väidetes. Turvavöö vähendab tajutud riski, seega sõidetakse kiiremini ja lohakamalt, kokkuvõttes rohkem õnnetusi ja ohvreid kui ilma kampaaniata. S.t. turvavarustuse promo efekt on soovitule vastupidine! Seda hüpoteesi on vist uuritud ja leitud vale olema, aga mõttekäiguna on see ju võimalik.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.