Uncategorized

Miks mitte Disneysse tööle minna

Arvake ära, mis täna mu postkasti potsatas? Arvake-arvake. Jah, see oli tõesti see Vooglaiu kiri, aga see pole oluline. Selle kirja taga oli üks teine kiri, hulga toekam. Loomulikult taas “postis lahti tulnud” ja kinni kleebitud.

Jah, kallid sõbrad ja kaaslased, nädal pärast seda, kui ma saatsin prantslastele kirja, et nad mu tšeki ära tühistaksid, jõudis see kohale. Peaaegu kolm KUUD pärast seda, kui ma seal töötamise lõpetasin. Kusjuures kiri on kenasti jaanuari teises pooles posti pandud, lihtsalt kuskil vahepeal ringi rännanud ja jõudis Eestisse alles paari päeva eest. Templi järgi. Äkki vedeles kuskil nurgas ja nüüd minu meili peale Eesti Post saatis kellegi vaatama, kus selle blogija kiri vedeleb, sest ega see muidu vingumist ei jäta.

Okei, võiks ju öelda, et Disney ei ole selles süüdi. Aga Disney on süüdi selles, et kui ma saadan neile lugematul arvul e-maile, siis neid lihtsalt ignoreeritakse. Kui mu sõbranna läheb sinna kohale, küsitakse ta käest veel iseenesestmõistetava tooniga, et miks ta ometi ei helista, kellelgi pole ju aega meilidele vastata. Ja samas ei ole ühtki service paie telefoninumbrit internetis üleval, sest sisetelefoninumbrite jagamine on keelatud. Kuna ta Ellotska valvasa pilgu all mu kirjale ikka vastas, on seal telefoninumber all, AGA – ma olen päev otsa sinna helistada üritanud ja mitte keegi ei vasta. Ma ei saa kontrollida ka kuskilt, kas see on ikka õige number, sest neid hoitakse ju saladuses. Ehk siis ma ei saa nendega ühendust ei meili teel ega telefonitsi. Internetist näen, et tähitud kiri jõudis siiski reedel kohale (kuigi nädalavahetusel seda infot veel internetis ei olnud) – oleks ta mulle ülekande ära teinud, oleks see ammu kohal, Euroopas jõuavad pangaülekanded kahe päevaga ühest riigist teise. Järelikult istub ta lihtsalt oma tooli peal, sätib baretti, sööb baguette’i ja vabal hetkel vahib tüdrukuid.

Ehk siis – kui sul veab, läheb Disneys töötamine libedalt ja pole mingit probleemi. Aga kui mõni peaks tekkima, võtab neil nende lahendamine alati kuid. Soomlanna Nelli, kelle tšekiga septembris mingi jama oli, sai selle kätte jaanuaris. Üks teine tüdruk lõpetas töö juuli alguses ja sai samuti tšeki jaanuaris. Mina… Mina mõtlen täiesti tõsiselt, et kui ma ostaks edasitagasi lennupiletid, saaksin ma neid vähemalt täie raha eest sõimata, saaksin tšeki kätte, viskaksin ära tulles ehk salaja mõne akna sisse (nali, need tõprad teavad, mis tundeid nad inimestes tekitavad, ja on varakult turvaklaasi investeerinud) ja oleksin ikka ca 600 euroga plussis.

Raevus Rents

Edit: Lausa irooniline, et päev pärast mu postituse ilmumist avaldati Õhtulehes Disneylandi ülistav artikkel. Ma ei saa kommenteerimata jätta, et väärt palga puhul ei saa mõelda ainult sellele, kui palju rohkem see Eestis saadavast on, vaid tuleb mõelda ka sellele, et Prantsusmaal on see siiski miinimum – ja prantslased ise teavad seda väga hästi ning ka nende suhtumine on vastav.

Üks kommentaar “Miks mitte Disneysse tööle minna

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.