it's science bitch

Vahelduseks teadusteemadest

Nagu te kõik väga hästi teate, olen ma juhuslikult paar korda ülikooli seinte vahele sattunud ja seetõttu pädev absoluutselt igal teemal sõna võtma. Nii et täna räägime bioloogiast. Igasugu seksuaalvähemuste teema on meil hetkel väga terav ja tihti käib igal pool läbi argument “looduses sellist asja ei ole”, mis on oma olemuselt muidugi täiesti debiilne – looduses ei esine mitte ainult homoseksuaalsust (mis on täiesti tavaline), vaid näiteks kärbid vägistavad terveid pesakondi, kellel pole veel silmadki peas, sugulased seksivad omavahel, suuremas osas liikides on ema igati valmis jooksuajal oma pojaga paarituma jne.

Teine lollus, mida ökoinimesed varmalt levitavad, on väide, et loomad ei tarbi kunagi liigselt ja ei tapa kunagi lõbu pärast. No andke andeks, Eestis peaks rebaseid ikka piisavalt olema ju, et isegi linnalapsed nii rumalat juttu ei ajaks.

Nii et täna räägin ma ig Nobelist. Kas te teate, mis see on? No osad ehk teavad, aga sina, tead küll kes, raudselt ei tea, nii et ma seletan. See on teadusauhind, mida antakse projektidele, mis esmapilgul tunduvad naljakad, aga seejärel panevad ikka mõtlema ka. Üks mu isiklikest lemmikutest on näiteks “The Possible Pain Experienced During Execution by Different Methods”, mis analüüsib siis erinevaid hukkamisviise.  Aastal 2003 oli üks võitjatest aga Kees Moeliker Hollandist, kes kirjutas homoseksuaalsest nekrofiiliast sinikaelpartide hulgas. Ehk siis sellest, kuidas üks isane part üritas vägistada teist isast parti ja ei lasknud end segada asjaolul, et see teine põgenemiskatsel surma sai. Vägistamine on muide partide hulgas üsna tavaline ja umbes kümme protsenti partidest on homoseksuaalsed. Vat sulle eetilist ja kõrge moraaliga loodust.

Vaadake videot ka:

P.S. Avastasin juutuubis ühe laheda sarja nimega “Smarter Every Day“, kus tõesti räägitakse huvitavatest teadusasjadest nii meie igapäevaelus (kuidas see kassi maandumine täpselt välja näeb) kui niisama (Prince Rupert’s Drop).

7 kommentaari “Vahelduseks teadusteemadest

 1. Kas youtubest harivate videote vahtimine on:
  a) nagu lugemine, s.t. mõttetu ja elitistlik ajaviide?
  b) nagu filmid, st mõnus ja kasulik lõõgastus?

 2. Kärpidega pidi see teema olema, et need pesas ahistatud pojukesed reaalselt viljastuvad ka, see jääb lihtsalt pikalt latentsesse staadiumisse – seega täiesti toimiv paljunemisstrateegia, mitte niisama perverssus.
  Fetišismi esineb koduloomadel ka – isaseid kasse, kes mõne mänguasjaga paarituda üritavad, olen praeguseks juba mitmuse jagu näinud.

  1. Ära unusta kõiki neid koeri, kes valimatult kõike sooviksid viljastada, olgu selleks siis mänguloom, kivi või midagi kolmandat (inimeste jalgadest, kassidest ja kõigest muust liikuvast rääkimata)

 3. Ei maksa unustada, et on ka selline ütlemine, et “Ega me mingid loomad ole!” – Ning kohe seejärel, sama hingetõmbega: “Aga see on ju ebaloomulik, see ei ole loodusega kooskõlas…”

  Mis puutub öko-inimestesse, siis on neil ju ka see ütlemine, et ükski liik pole Maa ajaloos iialgi nii palju reostust tekitanud kui inimene. Unustades ära, et kasvõi see hapnik, mida me hingame, pärineb tsüanobakterite elutegevuse ülejäägist ning on samamoodi saast ja reostus. Naftast, maagaasist, kivisöest ja muust rääkimata…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.