Iga päev saab targemaks

Mäletate, ma tegin siin katset, et kui palju eriti usin Rents jaksab päevas kirjutada? Siiani on tulemused üsna meeldivad olnud. Eeltöö on olnud väga põhjalik, märkmeid on palju ja kuigi päris kümme lk päevas ära ei tule, siis sinna kanti küll.

Aga selle teksti vormistamiseks ostsin ma ka meie teaduskonnale mõeldud üliõpilastööde vormistamise juhendi. Selle, mille autoriks on Ellen Uuspõld. See on tõesti asjalik raamat, ma olen siit pea kõigile oma vormistamisalastele küsimustele vastuse saanud. Ainus asi, mis minu jaoks tõesti rabav oli, oli see, et kasutatud kirjanduse loetelu pealkirjaks EI TOHI olla “Kasutatud kirjandus” ega ka mitte “Viidatud kirjandus”. Ainus õige variant on “Kirjandus”. Ma olen oma elu jooksul päris mitut lõputööd sirvinud, aga ma ei ole sattunud nägema MITTE ÜHTKI, kus see õige variant oleks. Vaene Uuspõld jutlustab kurtidele kõrvadele. 😀

Advertisements

4 kommentaari

  1. Sa oled ikka väga produktiivne. Kui mul ka õnnestuks ühe päevaga nii palju kirjutada, mul oleks oma töö ammu valmis. Ma olen väga aeglane otsustaja – loen ja loen ja siis lõpuks panen midagi kirja. Tohutu aeg on lugemisele kulunud.
    Vaatasin huvi pärast mõnda magistritööd, mis mul arvutis on ja leidsin kolm varianti: kasutatud kirjandus, kasutatud allikad ja allikad. Ja üldse ei meenu, et oleksin kusagil näinud lihtsalt “Kirjandus”. Tegelikult on sageli ka sellist varianti, kus allikad on alaosadeks jagatud: Raamatud ja teadusartiklid, internetiallikad, teatmeteosed vm. Minul pole jätkuvalt meie instituudis kehtivat juhendit, järgmises seminaris uurin selle kohta.

    • Selle pärast ma olengi praegu produktiivne, et ma olen enne seda VÄGA pikka aega juba materjali kogunud, kirjutanud välja mitte ainult pikki-pikki tsitaate, vaid ka mõtteid, mis mul sellega seonduvad jne. Kahjuks on pilt nii selge ainult ühe lõputööga, teise kohta on ka palju märkmeid, aga edeneb hulga aeglasemalt.

  2. See on põnev, kuidas juhendid erinevad. Üks minu instituut nõuab joondust vasaku serva järgi. Koledama idee peale annab tulla.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Kategooriad