anna kannatust

leinamarss

Esiteks tahaksin teid tänada kõigi nende NULLI kommentaari eest, mis ütlesid, et pole hullu, me armastame sind täpselt sama palju ka siis, kui sa ei lõpeta. Ja et ma ei ole tegelikult loll, lihtsalt juhtus nii. See vastukaja oli äärmiselt liigutav. Teiseks tahaksin ma teid tänada kõigi nende NULLI kommentaari eest, kus te ütlesite, et need kingad on äärmiselt ilusad, kuigi need teile isiklikult parajad ei ole. Mul on ikka hea meel, kui mu maitsemeelt kiidetakse. Eks ma selle pärast blogi peangi, et siit positiivset tagasisidet saada. Tore ikka, kui tõelisi sõpru leidub.

Nüüdseks on igatahes otsustatud, et kaitsen jaanuaris. Suure surmaga oleks küll vähemalt ühe praegu ära venitanud, aga nüüd jäävad kõik lõputööd ju internetti tegijale reklaamiks, nii et parem teha kauem ja korralikult. Muidu ehk masetseks, aga õnneks on ilm liiga ilus, nii et on lihtne mõelda hoopis sellele, et nüüd saan ma reaalselt seda nautida. No ja muidugi lugeda ja telekat vaadata (nagu wtf, Sansa TALLE mehele, vat seda poleks ma küll oodanud) ja lõpuks ometi selle mängu lõpuni mängida, mis talvelt pooleli jäi ja ühe uue mängu varastada hankida, mis mul juba ammu meeles mõlgub. /silitab nuttes seda ilusat kleiti kapis, mille ta selga oleks pannud

Kusjuures, kuna mõned teist puutuvad üliõpilastega ehk kokku ainult minu suurepärase isiku kaudu, tahaksin teile kinnitada, et ülikoolis ei ole sugugi mitte ainult lollid. Marju, meie osakonna kaitseingel ja valvekoer ühes isikus, kes alati oskab nõu anda, oskas ka mind lohutada, öeldes, et need, kes jaanuaris lõpetavad, võivad diplomi välja võtmata jätta (või välja võtta ja hiljem tagasi viia) ja siis teistega koos juunis aktusele minna. See tundub hetkel küll veidi naljakas mõte (no et pool aastat pärast kaitsmist hakata aktusele minema), aga tore teada, et mõeldakse ka minusugustele pinnapealsetele inimestele.

Igatahes, teie seisukohast on ilmselt oluline see, et nüüd on mul taas aega blogida, nagu näha (isegi ilublogisse jõudsin ju juba postituse teha). Ehk saab isegi see sõimupostitus, mis mul draftis seisab, ühel päeval siiski ilmavalgust nägema. Minu aktusepildid jäävad küll nägemata, aga no eks ma postitan arvukalt bikiini- ja lõunasöögipilte, nagu ikka igal suvel.

Jätkuvalt teie

Igavene Üliõpilane

Pilt on sellest, kuidas ma suvel kõik vabad päevad veeta kavatsen.

19 kommentaari “leinamarss

 1. Ma tean üsna mitut, kes on sügissemestril kaitsnud ja kevadel aktusele läinud. Kui ei ole vaja diplomit just kiiresti ära raamida ja kabinetiseinale riputada, on täiesti fajn lasta tal natuke aega õppeosakonnas oodata!

 2. Mul tegi üks kursaõde baka lõpetamisega ka nii, et kaitses jaanuaris, aga diplomi sai kätte juunis lõpuaktusel. Jumalast tavapärane praktika. Anna lihtsalt oma õppeosakonnale teada ja asi korras. Kui sa teed kaht magistritööd korraga, siis on täiesti normaalne, et teed neid pool aastat kauem. Ja nüüd lõpetuseks ma tahaks öelda klassikalise targutuse, et “kui mina sinuvanune oleks, ma ei kiirustaks mitte kuhugi selle diplomiga! :D”. Naudi elu (mõõdukalt) ja kirjuta mõnuga, nüüd saad just selle mõnuga kirjutamise aja, mida sul praegu lõpetades poleks olnud. Ja siis see targutus ka veel, et “ükskord kui sa minuvanune oled, siis tagantjärgi vaadates saad alles aru, kui mõttetu oleks olnud selle edasilükkamise pärast põdeda”. Sest pool aastat ühe pika elu jooksul, see pole absoluutselt mitte mingi aeg! Mul on kohe täitsa kahju, et paljud otsused alles tagantjärgi väga õiged tunduvad ja ei lase sel hetkel, kui me neid otsuseid teeme, täiel rinnal elu nautida. Ühesõnaga – kui otsus tehtud, siis ära vaata enam tagasi! Tee tegevusplaan, et kirjutamised liiga viimasesse lõppu ei nihkuks ja ongi elu lill 😀
  Ja veel – sa saad tervelt pool aastat peale kaitsmisi aega oma doktoritöö kavandi peale mõelda, juunis sellist võimalust ei oleks 😉

 3. Ahjaa, sina, kes sa alati mu vennale kõik mu blogis oleva edasi jutustad – ütle, et ma annab vastu hambaid talle, kui ta mind narrima hakkab.

 4. ohjah, elagu iroonia. ma käisin täiesti teadmata Rentsi makatöö seisust täna hommikul õppeosakonnas omaenda diplomi järel. nad ütlesid, et mõne diplom on seal juba 10 aastat olnud ja inimestel pole vaja läinud. aktus oleks muidugi kah kena olnud… aga siis ma veel ei teadnud, et nii ka saab. mis siis ikka, jääb “pinnapealne” olemata.

 5. mina pooldan nagunii seda, et inimesed õpiks pigem kauem kui vähem, nii et tuleb välja, et ma ei saanud probleemi tõsidusest üldse aru. mu enda stuudiumi ajal oli mentaliteet pigem “kuidas kauem vastu pidada, nii et välja ei visataks” kui et “kuidas rutem ära lõpetada.” Sind pole ju eksmatitudki veel, nagu ma aru saan? ise eksmattimata ja arvad, et oled töö lõpetamisega hiljaks jäänud?

  1. st mu mõte inimeste kohta, kelle stuudium pikemale venib, on pigem “jee, kavaldas süsteemi üle” kui “va jobu, lõpetatud ei saa.”

   1. Mulle meeldib su blogi, üsna iga päev tiirutan läbi aga ma olen vaikiv lugeja. Seega ma ei saanud kingi ka kommenteerida. 😀
    Praegu ei pidanud lihtsalt närv vastu, olin sunnitud kaks sõrme klaviatuurile sättima.

 6. Tegelikult ju Sansale on kääbik kõige parem siiani pakututest (sadist-türann, homo, veel üks sadist-türann). Aga asi on alati pikkuses 🙂

  1. No homo tundus siuke tore elurõõmus poiss, lubaks vast armukestki pidada jms.
   Ja pealegi on Sansa lapsuke ega suuda väliskestast hästi sügavamale näha. Mis on natuke kurb. Raamatus jäi vähemalt mulje, et ta omandab mingeid ellujäämisoskusi tasapisi, aga peale seda korda, kus ta tahtis Joffreyt müürilt alla tõugata ja vast ka seda, kui ta selle joodikrüütli surnuksjootmisest päästis, pole ta sarjas teinud mitte midagi, mis tal põnev ja sümpaatne olla laseks.
   Nukker.

 7. Mina kiidan takka, Sest ka mina lükkasin lõputöö lõpuni higistamise ja kaitsmise edasi. Sest ma lihtsalt ei jõuaaaaaaa. Ei teagi veel täpselt, kunas ma selle nüüd kaitstud saan. Igaljuhul, Sa pole üksi! Igavene üliõpilane, Berta.

 8. “Pilt on sellest, kuidas ma suvel kõik vabad päevad veeta kavatsen.” Elektroonikatransana? Vabatahtliku elektroonikatransana? /Muidu oleks see ju tööaeg, mitte vaba aeg/ Aga sa projekteeri end parem sinna meeste vahele oma kasutamata lõpukleidis ja -kingakestes. Ilus olema. Dekoratsiooniks. Uudne kogemus ei tee ju paha.

  1. Miks peaks sellega piirduma? Järgmine uudis tuleb “40-aastane tööstaaž läbiti 3 aastaga”. Kellele und ja vaba aega ikka vaja on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.