anna kannatust

No kust see spämm tuleb?

Tõsiselt, minu blogis toimuv liiklus on sama tihe kui alati, aga kui varem püüdis spämmifilter päevas kinni ca viis kommentaari, siis nüüd on neid igaks hommikuks 20-30, mõni lipsab filtrist läbigi. Mis toimub?

Mõni neist on pealekauba kaval ka, kopeerib mujal eestikeelseid lõike mulle. Näiteks täna ootas mind spämmifiltris selline tekst:

“Tähistage siledal aasal kuuemeetrine ring, paigutage mööda ringjoont kaksteist plekkpurki. Eemaldage purkidelt enne kaaned. Ettevalmistatud plekkpurgid tuleb kaevata maasse nii, et need oleksid maapinnaga ühetasa. Paigutage purgid võrdsete vahedega mööda kuuemeetrist ringjoont ja nummerdage nii, nagu moodustaksid nad suure kella numbrilaua. Seejärel tehke väike alus, kust mängijad hakkavad palli aukudesse (plekkpurkidesse) lööma. Alus paigutage ringi keskpunktist veidi kõrvale, et kaugused eri aukudeni oleksid erinevad. Nüüd võite alustada mängu. Iga mängija paneb väikese palli alusele ja lööb kepiga 1. augu poole. Kui pall kukub esimesse purki, paneb mängija palli uuesti alusele ja lööb 2.augu poole, kui ta aga esimest auku ei taba, jääb pall sinna, kuhu ta veeres, ning lööma asub järgmine mängija. Kui järg jõuab taas mittetabanu kätte, lööb ta palli 1. augu poole sealt, kus pall peatus. Mängijad löövad palli järjekorras kõikidesse aukudesse, alustades esimesest ja lõpetades kaheteistkümnendaga. Võidab see, kes tabab kõiki auke nõutavas järjekorras väikseima löökide arvuga.”

Sellist mängu võiks iseenesest mängidagi, kuigi alguses arvasin, et mingit jubedat maagilist rituaali kirjeldatakse.

Üks kommentaar “No kust see spämm tuleb?

  1. Minul on ka spämmifiltris üha enam kommentaare, millest see küll tuleb? Mingi WordPressi teema? Kusjuures varem oli mul väga harva neid seal, aga umbes paar kuud tagasi hakkas neid nagu seeni pärast vihma kerkima, seega peab alati seda spämmiflitrit tühjendama… See on aga jube tüütu!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.