prantsuse keel · Uncategorized

Antidote (arendagem prantsuse keelt)

Avastasin tänu Mariale programmi, millega isegi keskpärase keeleoskusega inimesed saavad teeselda, et nad oskavad prantsuse keelt. Antidote on selline programm, mis märkab KÕIKE – nii seda, kui kirjutaja soo määramisel eksib, seda kui sugu/mitmus, tegijanimi ei ühildu sellega seostuvate sõnadega (kui kirjutada ils mange või un chien paresseuse, vihjatakse kohe, et nüüd läks ikka nihu), kui eitus on valesti moodustatud, kui kogemata mõnda sõna on topelt saanud ja isegi seda, kui üleüldises plaanis süntaks kahtlane tundub. Programmi koduleht lubab, et isegi komavead leitakse üles (mina ei tea sellest midagi, ma teen ju lihtlauseid), lisaks olen juba oma silmaga näinud, et antakse märku, kui mõni sõna on kõnekeelne või omane pigem Belgias või Kanadas räägitavale prantsuse keelele. Lisaks kaasnevad sellega mitmed sõnaraamatud – ja soolane hind, et seda ausal teel osta, tuleb umbes sada eurot välja käia. Maria ütleb, et tema meelest on see igati mõistlik investeering (tema kasutab prantsuse keelt muidugi ka igapäevaselt, nii et vajadus selle järele on suur).

Kuigi teksti on võimalik toota ka Antidote’is endas, saab seda ühildada teiste asjadega. Nii tekstitöötlusprogrammidega kui internetiga (Chrome’i, Mozilla, Exploreriga), seega saab vajadusel seda üsna mugavalt ka näiteks prantsuskeelse kirjavahetuse hõlbustamiseks kasutada. Ühildamisega on ainult üks jama – Wordi kasutajatel pole mingit probleemi, aga mina eelistan põhimõttelistel põhjustel OpenOffice’it. Seda see programm ei toeta, küll toetab ta aga LibreOffice’it (kuigi ka seal tuleb võtta vanem versioon 3.6), mis on OpenOffice’ist välja arendatud ja põhiolemuselt sama asi (pakub salvestamiseks vaikimisi odt formaati jne). Nii et vabavara kasutajad hätta ei jää, aga veidi tülikas on see sahmimine küll.

Ostes võib programmi installida kolme erinevasse arvutisse, eeldusel, et need asuvad sama katuse all. Varganägudel on muidugi laiemad võimalused, aga must südametunnistus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.