anna kannatust

inimesed hämmastavad mind vol miljon

Olen hädas olevate välistudengitega juba nii harjunud, et selgitasin ükspäev raamatukogus paar minutit ühele poisile, kuidas ID-kaardi peale raha panna ja koopiamasinat kasutada. Ühel hetkel hakkasin kahtlustama, et ta vist on eestlane ja pole mõtet inglise keeles rääkida. 😀

Muidu olen korralikult itaalia keeles käinud. Viimases tunnis õppisime seisukohti väljendama. Teate küll, ütlema, mis meid rõõmustab, mis kurvastab jne. Üks tüdruk pidi ütlema, mis teda ärritab ja ütles täiesti rahulikult:”Venelased ajavad mind närvi.” Kogu ülejäänud klass pööras üllatunult vaatama. “No teate küll, nad räägivad bussis.” Ma vist sõidan valel pool jõge, aga mind häirivad bussis hoopis Eesti teismelised, kes võistlevad selles, kes eile rohkem jõi ja räägivad, et  “Maru äge pidu oli, Karmen täiega ropsis”.

Muidu olen töine ja tõlgin, nii et midagi põnevat ei toimu. Ilublogis arutasin sellisel väga tõsisel teemal nagu sokid ja kontsad. Ühe mänguarvustuse kirjutasin – kahjuks pidin “Lojuste kroonikas” pettuma, kuigi “Kirjapanemata lugude raamat” oli megahea. Iga kord vist ei vea lihtsalt. Nüüd tahaks The Cat Ladyt proovida:

No ja lisaks veetsin täna paar tundi vaieldes noortega internetis teemal “Kas on normaale kaputsiinahvi kodus pidada?” Õigemini teema sai alguse sellest, et üks mõlgutas ostmismõtteid. Mina leidsin, et see ei ole väga normaalne (Eestis on see õnneks vist ka seadusega keelatud), sest teatavasti on primaadid väga sotsiaalsed ja neile on nende kari väga oluline. Ühtki primaati ei peaks niisama kodus pidama. Kaputsiinahv on muidu umbes teise eluaastani pidevalt emaga koos – selleks, et ahv inimesega harjuks, võetakse ta juba MÕNEPÄEVASELT ema juurest ära ja hakatakse teda pudeliga toitma. USA-s opitakse lisaks tihti ka teravamad hambad välja, et ta hammustada ei saaks. Ehk siis põhimõtteliselt inimene, kes sellise looma võtab, võiks olla teadlik, et ta teeb sellega looma elu ainult kehvemaks (loe lisa näiteks siit – National Geographicus räägitakse, miks mitte ahvi koduloomana pidada). Vastused (tõe huvides olgu öeldud, et mitte potentsiaalse ostja, vaid suuremas osas tema sõprade vastused, ma jätkuvalt loodan, et huviline ise on ehk siiski normaalne inimene) olid muidugi stiilis “Mingi dr Dolittle oled vä? Äkki ahvile täiega meeldib, kust sa tead,” ja “sul on ka koer, kes metsas joosta ei saa”. Me elame tõesti tarbimisühiskonnas, kui isegi lemmikloomi valitakse ainult selle järgi, mis endale meeldib, mitte selle järgi, millisel loomal oleks inimese elustiili arvestades tore temaga koos elada.

P.S. Leidsin eile põrandalt rasestumisvastased tabletid. Siiani pole keegi otsima tulnud. Ei tea, kas üheksa kuu pärast on ühikas titekisa kuulda?

P.P.S. Pildil on kaputsiinahv Justin Bieberit jalutamas.

4 kommentaari “inimesed hämmastavad mind vol miljon

  1. Kui see tabletikaotaja on välistudeng, siis ta vast läheb enne sünnitust kodumaale tagasi ja sa ei peagi taluma pisikeste jalakeste liulaskmist vettuppund koeridoripõrandatel.

  2. Paganas, mismoodi inimene, kes selliseid mõtteid mõlgutab, kavatseb seda kaputsiini hoida ajal, kui ta ise on koolis/tööl? Võtab lapsehoidja? Primaadid on vähemalt sama sotsiaalsed kui inimesed ja feissbuukida nad üksinduse leevendamiseks ei oska; väikelapse üksi jätmine on PÕHJUSEGA karistatav.

      1. Lihtne vastus: see inimene ei mõlguta eriti palju muid mõtteid. K.a need, mis puudutavad ahvi põnevat elu siis, kui tüüp kuskil mujal omi asju ajab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.