movies · prantsuse

“Un long dimanche de fiançailles” (2004)

Ehk eesti keeli “Väga pikk kihlus“. Hakkasin seda vaatama juba paari aasta eest, aga ei jõudnud kaugemale kui kuskile 20 minuti kanti, sest Audrey ei meeldi mulle eriti ja film oli kuidagi veniv ja aeglane. Võimalik, et ma ei saanud tollal ka aru, sest prantsuskeelseid subtiitreid ei leidnud ma siis ja ei hakanud neid ka praegu kuskil silma.

Seekord häiris mind ka see, et film edeneb väga aeglaselt, aga kuskil poole filmi peal (see on ka üle kahe tunni pikk) harjusin ära ja lugu muutus nauditavaks. Jeunet on nagu Jeunet ikka, visuaalselt on film väga mõjus, lisaks armastab ta pisikesi armsaid ja/või ägedaid lugusid pealiini sisse põimida. Ja tegelikult oli see väga armas film, karakterid olid huvitavad ja kõik on väga tore, kui juba sisse elad. Peategelaseks on Mathilde, kes otsib oma sõjas kaduma läinud kallimat, ja kuuleb selle käigus sadat erinevat lugu. Põhiteemaks on Arrrrrmastus. On küll sõda ja veri jne, aga nunnu on ikka. Ja lisaks mängib siin (nagu põhimõtteliselt igas Jeunet’ filmis) ka üks mu lemmiknäitlejatest, Dominique Pinon.

Meeskangelast mängib Gaspard Ulliel, kellest võiks vabalt saada järgmine Johnny Depp, sest ta on selline sõstrasilmne ja armas, aga ka midagi enamat. Eestlased teavad teda ilmselt eelkõige filmist “Hannibal Rising“, kus ta peaosas oli, aga Prantsusmaal on ta täitsa kuulsus kohe. Päriselt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.