Mulle meeldib meie variant rohkem

17510_10152960104925215_2100420381_n

Haldjas käis Prantsusmaa jaanituld vaatamas (tehniliselt oli tegu Balti riikide ühise jaanitulega) ja pani Facebooki pildi ka. Enda tehtud muidugi. Tema lahkel loal jagan seda ka teiega ja loodan, et läheb veel tükk aega, enne kui Eesti NII ära tsiviliseeritakse. Nuuskmõmmik minus kihvatas. 😀

Pidu ise olevat olnud nagu pidu ikka. девочки и танцевать. Nagu meilgi.

Advertisements

9 kommentaari

 1. Korraldab “Eesti Suursaatkond Pariisis”. Mitte kohalikud konnaõgijad. Nii et peab ikka peeglisse vaatama, ise tegi.

  Sama – Pariisi riiki pole minu teada olemas. Ehk ongi tegu mingite vuhvlite, eestlane-wannabe-dega? Korraldustoimkonna kontakt on lehel antud – aga telefon, mitte email – seegi viitab, et asja taga EI ole eestlased, sest no misuke eestlane paneks veebi TELEFONI-numbri?

  • Kui elad huntide seas, pead koos huntidega ulguma.

  • oh jumal. 😀
   1. Prantsusmaal pannakse igale poole telefoninumbrid, eestlane või aafriklane, sest muul viisil ei ole võimalik asutustega kontakti saada (sel teemal on Rents siin ka korduvalt halanud). Küll aga võin ma täie kindlusega väita, et Eesti suursaatkond on küll üks väheseid siin, mis üsna kiiresti ka meilidele vastab. 🙂 No ju nad siis seekord mõtlesid, et ei jaksa – või nagunii kõik helistavad üksteisele.
   2. Kuidas “Pariisi riik” asjasse puutub? Linnas on avalike ürituste korraldamise kohta seadused. Kui kuskil on kirjas, et tule tegemisel on turvatsoon 10 meetri raadiuses, siis nii on või tuli jääb tegemata, ole sa jänes või rebane.

   Mõni päev hiljem muide astus läbi külaline, kes tuli Provence’ist ja oli seal oma silmaga näinud jaanituld: keset linna liivaplatoole püstitatud heina- ja lillekuhja, mis rahuga põlema süüdati ja ümber tantsu löödi.

   Nii et, jah, Pariis. 🙂 Või äärelinn. Pariisi linna sees ei lubata avalikus ruumis (õues) isegi küünalt põlema panna.

 2. Olgu muuga, kuidas on, aga see on küll sürr, kui öeldakse, et punktist A punkti B on umbes KUUE minuti pikkune jalutuskäik. UMBES kuue…minngi tosinasüsteem on Prantsusmaal või? 😀

  • Prantsuse bürokraate arvestades võib seal olla mingi normjalutaja, kelle järgi kõiki vahemaid mõõdetakse. Ja muus tempos jalutamiseks on vaja linnaosa valitsuse luba vms.

  • tosinasüsteemi kohta ei tea, aga nende arvsõnadele otsa vaadates paistab küll, et kuuskümmend on nende arvkiirel umbes sama oluline peatuspunkt kui sada.

  • Ma olen Šveitsis näinud teeviitasid, mis ütlevad, et kuhugi kohale jõudmiseks kulub X minutit. Saksakeelses osas. Ma tavaliselt jõuan natuke rutem.
   Nõukaajal oli vist seljakotiga matkajate norm 5km/h ehk 1km/12min.

  • süsteem on täitsa olemas ja toimib, näiteks austreid müüakse ainult tosinakaupa. natuke teisest ooperist, aga minu jaoks sama veider on see, et kahe nädala asemel tuleb öelda viisteist päeva.

 3. vähemalt bänd oli hea. aga see aiaga piiratud jaanituli on tõesti koomiline. ei tahaks uskuda, et eestlased selle ise välja pakkusid, küllap sunniti. ma mõtlesin hoopis, et kuidas üldse lasti linnapargis nii suur lõke ülesse teha? siin otsitakse ikka miskid servapoolsed kohad.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 • Kategooriad