Pärnu Eesti korruptsioonipealinnaks?

Huvitav, kas siis, kui on selline olukord, nagu hetkel Lemmes, kus kohalviibijad väidavad, et politsei oli vähemalt ühe kakluse ajal kohal ja vaatas seda sekkumata pealt, kuid politsei seisukoht on, et nad saabusid hiljem, kas sellele järgneb siis ka sisekontroll? Kui vastavad tõele kuulujutud, et Haljala jaanipeol peksti üks inimene politsei nähes oimetuks ja kannatanu suri hiljem haiglas, muutub see küsimus muidugi eriti oluliseks. Tartus (tegelikult Tartumaal, linnast pisut väljas) tean ma ainult ühte suurkaklust, see oli juba mitme aasta eest, aga siis tundus küll, et politseil ongi selline taktika, et seistakse ja vaadatakse, kuni mõni jälle pikali lüüakse ja siis võetakse see, kes ei jaksa enam vastu hakata, visatakse autosse ja kui auto täis saab, viiakse nad minema. Kõige kõvemate meestega ei juhtunud midagi, sest nemad ju ei kukkunud pikali. Kasvatusliku poole pealt muidugi väga spartalik lähenemine, nõrgemad saavad karistada ja tugevamad naudivad edu.

Teiseks räägitakse, et Lemme sündmuste peakangelasteks olid taas kuulsa spordiklubi poisid. Selle sama spordiklubi, mille liikmed siiani Pärnus nädalavahetustel klubide juures purjus inimestega kaklemas käivad ja mille liikmed 2007. aastal andsid Pärnus peksa mehele, kes julges mainida, et äkki ikka ei peaks autoga jalakäijate teel rallima. Minu jaoks on arusaamatu, kuidas on võimalik, et üks ja sama seltskond saab juba aastaid põhimõtteliselt karistamatult tegutseda. Õigemini ei ole tegelikult arusaamatu, arvestades seda, mis uudiseid Pärnust tuleb, tahaks selle ka korruptsioonipealinnaks kuulutada, sest sellises olukorras peab keegi lihtsalt kinni makstud olema. Kui minuni, kes ma mitmesaja kilomeetri kaugusel elan, jõuavad kuulujutud, et muuhulgas kaubitsetakse ka narkootikumidega, siis on üsna raske uskuda, et Pärnu politsei midagi ei kuule ega näe. Aga kui piskule politseipalgale pappi muudkui juurde voolab – no mis võiks ühel korrakaitsjal selle vastu olla?

Advertisements

2 kommentaari

  1. uskumatu – täiesti lambist kuulsin paar päeva tagasi ühes teses linnas pärnu jorssidest, ilmselt samas gängist. ühtlasi siis ka sellest, kuidas sealt sellesse teise linna aeg-ajalt teatud sorti karistussalka kutsutakse. no et kui keegi teise linna klubi juures ei olnud nöus kohalike käest peksa saama vöi nii. süsteem kestab samuti aastaid. huvitav on elada ses ime-imelises ilmas.

  2. Siin ol lõpplahendus näha. Keegi vihastab. Korraldb lahenduse nagu Breivik või Brat 2. Ajakirjandusel on midagi rääkida ja Pärnus jäävad veel paar puumajade kvartlit inimtühjaks. Püromaani külaskäiku ootama.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s