no ei ole võimalik

No miks on nii, et mul võivad maailma parimad plaanid olla, aga ikka kisub metsa? Seekord minust täiesti sõltumatult. Lootsin tõesti, et saan ühe töö sel nädalal valmis, aga selgus, et töökaaslasel on hetkel muud asjad vahel ja üksi ma seda teha ei saa. Tore muidugi, et saan rahulikult oma tõlkeprojektid ära lõpetada, aga nõme ikka edasi lükata. 😦

Igatahes, miks ma üldse kirjutan. Tahtsin teiega kahte sarja jagada. Üks on juba vana ja selle nimi on Dead Like Me – tüdrukust, kes töötab surma abilisena, st aitab hingedel teispoolsusesse jõuda. Natuke naistekas on, aga täitsa nunnu. Näitab, kuidas üks (nüüdseks ebasurnud) tüdruk areneb ja jõuab arusaamisele, et maailm polegi nii hirmus koht. Seda saab juutuubis vaadata, esimene osa algab siit.

Teine on täitsa uus sari, mis otsaga juba Madile sobivate sarjade hulka sobib. Selleks on Stephen Kingi Under the Dome, mida on siiani ainult kaks osa olnud. Lugu siis selline, et on üks pisike linnake. Ja järsku ilmub selle linnakese kohale jõuväli, keegi ei saa enam ei sisse ega välja ja keegi ei tea, milles asi. No ja sees on siis igasugu mahhinatsioonid ja psühhopaadid ja lihtsalt toredad inimesed ka. Kuna see on USA, tekib muidugi kohe küsimus, et kes nüüd võimul on. Iga inimene küsib seda hiljemalt kolmanda küsimusena. Me siin arutasime, et juhtuks see kuskil Elvas ja läheks ka maja põlema (nagu siin ühes osas juhtus), tuleks inimesed kohale, kustutaks selle ära ja läheks jälle laiali ja elaks oma elu edasi. Isegi kui keegi kuulutaks, et ma olen siin nüüd muide boss, ütleksid teised ahah ja kedagi väga ei kotiks. Selles mõttes, et kartul on ju vaja maha panna ja üles võtta ja see kasvab ikka omasoodu, ükskõik, mida mingi paks möliseb. Aga vot seal tundub see võimu küsimus see kõige olulisem olevat. No et tahaks ikka kellelegi makse edasi maksta jne.

Muidu tundub täitsa äge sari olevat, vähemalt esialgu. Seda kavatsen ma vaadata.

15 kommentaari

 1. No need teismelised, kes “Kuplialuse” pilootosas sillal kütust jaanilõkete peale raiskasid, oleks nüüd küll hädasti mõne autoriteedi kõva kätt vajanud. Aga keegi ei takistanud neid. Ja muide, kuna kuplist mitte miski sisse ega välja ei pääse, siis õhku on seal ju ka piiratud koguses?

  • Seal näitas, et vett hästi veidi imbub läbi. Ilmselt õhku siis rohkem. Teiseks toodavad puud hapnikku ka juurde.

   • Sellise kitsukese kupli aluste puude peale ei saa väga loota – kas pärismaailmas toimunud biosfääri eksperiment muude põhjuste hulgas ka seetõttu ei kõrbenud, et kuplialused taimed ei jaksanud kuplialustele inimestele piisavalt kiiresti hapnikku toota?

    • Lisaks veel soojus. Kuigi kiirgus pääseb läbi, seega kiirgab kupliga piirnevatest õhumassidest öösiti sooja ka väljaspoole – aga iseenesest õhk ei ole kiire soojusjuht, tõhusaks jahutamiseks peaks õhumassid ise palju laiemalt liikuda saama, kui selle kupli suurus võimaldab. Samas, päikesekiirgus sisse pääseb ja seal kupli all ei olnud mitte talv… järelikult peaks neil seal õige varsti hakkama liiga palavaks minema. Mitte kohe, aga varsti. Ootan põnevusega.
     Muide, mul jäi see koht, kus vett õige natuke immitses läbi, küll täiega kahe silma vahele. A kui vett ainult õige natuke immitses läbi, ega siis õhk ka just väga vabalt liikuda saanud.
     Helid ju igatahes läbi ei pääsenud.

    • Hiljuti liikus säänne link:
     http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2267504/The-sealed-bottle-garden-thriving-40-years-fresh-air-water.html

     Muidugi, sellistes eksperimentides ei ole inimesi ega muid suuremaid-raiskavamaid loomi sees…

     Samas, antud telesarjas midagi pääseb läbi… “it’s like a sieve”, kui mälu järgi tsiteerida…

     Muidugi, tuleb arvestada, et Stephen King… realism ei ole võibolla KÕIGE olulisem 😛

    • Mind ajab alati ilgelt naerma, kuidas võetakse mingi loogikavigadest kubisev sari (st kõik sarjad üldse, põhimõtteliselt), minnakse sealt kõige paranormaalsema nähtuse juurde (antud juhul siis see kuppel) ja hakatakse teoretiseerima, et kuidas nad ikka seal all oldud saavad. Umbes sama nagu otsida mingist actionfilmist üles pisike loogikaviga ja vinguda selle kallal, jättes kõrvale faktikese, et peategelane hüppas just lendavast helikopterist rongi või viskas õhkutõusvat lennukit mürsuga ja tulistas selle siis plahvatama. Need on debiilsed muinasjutud, leppige selle bullshit väljamõeldud universumiga.

     (Ei, ma ei vaata eriti sarju. Sest ma ei talu neid, sest nad on nõmedad. The Wire ei olnud nõme. Generation Kill ka ei olnud. Sellega loetelu umbes lõppeb ka).

    • Aa, ja minu lemmikstseenid on ikka need, kus ilus mehelik peategelane on mingi raudkangiga või püstolikabaga molli saanud a la 20 korda, ja siis järgmisel päeval tal on veidi nagu põsesarn paistes ja kulmu peal selline seksikas plaaster. (Selle haava tupsutamise ajal ta hullult muide tegi “ai-ai”, sest suurtel meestel on ka valus vahel.)

 2. Annaks vaid miski, et saaks meie tööd edasi lükata 😀

 3. Vaatasime kah eila just seda kuplivärki. Meist vist ikka fänni ei saa. Natuke liiga stereotüüpsed tegelased ja mul on üsna tugev ja karvane tunne, et mida aeg edasi, seda teisejärgulisemaks see kuppel muutub ja põhirõhk on ikka lõpuks sellel kuidas naised kardinaid panevad ning kes keda kepib.

 4. Mul tuli muide kohe see film meelde:
  http://www.imdb.com/title/tt1745686/

 5. Raamatu lugesin vist aasta tagasi läbi, netist tõmmatav. Tõmba alla, vaata üle, kuidas laheneb ja kes kelle kardinaid paneb.

 6. Kuplialusest linnast kirjutas omal ajal juba Clifford Donald Simak oma raamatus “Nagu õieke väljal” (All flesh is grass). Seal oli igatahes nii, et kõik tahked asjad said seinast läbi, ainult inimesed mitte.

 7. Vaatasin kah esimesed kaks osa ära. No ma ei tea. Miks nad võtavad ikka Kingi kõige lahjemad teosed (ok, The Shining va) ja teevad siis veel kõige lahjemad ekraniseeringud.
  Teeks siis The Long Walki põhjal midagi või lavastaks uuesti ja hästi The Standi ära? Ei, teeme ikka sodi 😦

 8. Televisiooni ainuke väärtus on vaid kaablites sisalduv vask.

 9. tra mida te vingute see jummala lahe sari?


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 • Kategooriad