kultuurilised erinevused

Tuleb must poiss (välisüliõpilane), vaatab mu laual olevat raamatut ja küsib, kas kavatsen raamatu ööga läbi lugeda. Ma ütlen, et ei, inglise keeles ma ei loe nii kiiresti, emakeeles läheb ju alati kiiremini.

Tema:”Ma ei tea sellest midagi, ma ei oska oma emakeeles ei lugeda ega kirjutada.”

Nojah, Nigeerias on ehk loogiline, et kui haridust antakse nagunii algusest peale ainult inglise keeles, siis õpetataksegi lugemist kohe sellest lähtuvalt. Kooli minnes peavad lapsed ju seda keelt juba mingilgi tasemel oskama.

Advertisements

4 kommentaari

  1. Nigeerias ju on neid emakeeli ka nii väga palju: ibod, jorubad, hausad jne, et ilmselt tuleb saja erineva keele asemel odavam, kasulikum ja otstarbekam kohe inglise keeles õpetada.

    • Ilmselt küll, eriti kui erinevaid keeli rääkivad lapsed samal tänaval elada võivad. Aga see tundub lihtsalt nii hoomamatu. Mis sellest, et mustlased ütlevad ka Eestis tihti, et kui näiteks on vaja abikaasale kiri jätta, on see eesti- või venekeelne, mitte mustlaskeelne, kuigi omavahel räägitakse mustlaskeeles.

  2. Mitte ainult Nigeerias. – Kohtasin kunagi ehtsat inglast, kes oli samas olukorras, kui ta pidi koolis hakkama inglise keelt õppima. – Tema emakeel oli nimelt lancanshire murrak, mis erineb inglise keelest ikka väga tuntavalt ning üldtunnustatud kirjakeelt ei ole selle jaoks olemas. – Samamoodi on veel paljude murrete ja murrakutega nii vanal heal Inglismaal kui üldse Briti saartel ning ka väga paljudes muudes piirkondades, kus justkui oleks kasutusel inglise keel.

  3. Hakkasin selle loo peale googeldama ja jõudsin välja päris huvitava rahvani:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Sentinelese_people


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Rubriigid