Perepäev

Kuna mu väikevennal oli laupäeval Ülemiste järve asja ja meie pere teeb ometigi kõike koos, läksime laupäeval neljakesi Tallinnasse. Ikkagi suur linn, kõrged majad – ja kui palju neid veel on – ning palju vaatamist. Esmalt jätsime poisi järve äärde ja läksime ise loomaaeda.

Loomaaia kõige põnevam vaatamisväärsus oli kindlasti kõurik, kelle nimi oli Roger. Huvitav oli ta selle poolest, et ta ema hääldas ta nime täiesti eestipäraselt, s.t. see g seal sõna keskel, mida mõned nätsunärijad kindlasti väänama hakkaksid, hääldus täpselt nii kenasti nagu nimedes Margus või Gregor. Kena kohe näha, et mõni inimene veel traditsioonidest kinni peab.

Teisel kohal oli maikaga poiss, kes elevantide aeda koristas. Siinkohal oleks paslik tänada Tallinna Loomaaeda selle eest, et nad tööjõudu värvates ka esteetilisele poolele mõtlevad. Noored daamid on teile tänulikud. Kahjuks ei ole mul pilti ei Rogerist ega sellest noormehest,loomadest rääkimata.

Kolmandaks olid loomaaias siis muidugi igasugused loomad. Nägime nii mängivaid lumeleoparde ja igasuguseid muid elukaid, keda mitte sugugi iga kord näha ei õnnestu. Elevanti, kes üritas end pisikesest vahest läbi pressida (värav avanes ilmselgelt liiga aeglaselt), esmalt tuli lont, mis kohe aru sai, kus teda värsked oksad ootamas on. Ja Vietnami rippkõht-sigu nägime, kes mingit kivikuninga mängu mängisid.

Aga pilte tahtsin ma hoopis Lennusadama muuseumist näidata. See on täiega äge koht, allveelaeva ja Suure Tõllu peale lasti ronida ka. Ja seal näeb torpeedosid ja kahureid ja igasuguseid huvitavaid asju. Mu isa teenis kunagi sõjalaeval, nii et ta teab nendest nii mõndagi ja oskab seletada, mis kuidas toimib. Siin näiteks saaks suisa neli torpeedot korraga teele lasta. Ja siin all on üks asi, mis teeb pauku. Ja üldse igasuguseid ägedaid asju oli.

 

Ja nagu kõige esimeselt pildilt näha, siis on seal ka minu kasvule sobivamaid laevu. Hea ikka, kui kõigiga arvestatakse. Isegi ühe ilusa noormehe leidsin pildi peale.

P.S. Juukseid mul ikka on pisut:

Advertisements

2 kommentaari

  1. See elevantide poiss oli kesksuvel sootumaks särgita ja näitas, et oskab muud ka, kui aedikut koristada. Pesi elevanti voolikust ja kamandas teda teist külge keerama, andes tasuks vist õuna vms. Elevant sai aru küll.

  2. See juustepilt on ikka väga muhe, nagu Arabella roniks salakuulajana vaenlase pardale


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s