Treenime koera (ja ennast)

Ma olin eile nii erakordselt tubli, et võin endale lubada ühe lihtsalt pläkutamispostituse. Räägin teile oma nunnust. Eelmisel nädalal (või oli see üle-eelmisel, ma ei tea, sest ajataju mul ei ole) küsis üks Sirgi sõber öömaja ja mina ütlesin lahkelt, et saab ikka, kui ta on nõus põrandal magama. Sest ilmselgelt voodisse ei mahu ju. Samas, ma vajan suht palju isiklikku ruumi ka, ei suudaks olla pooltuttavatega niimoodi küünarnukkipidi koos.

Aga kirjutada tahtsin ma hoopis sellest, et kui me Supilinna kolisime, kutsus AbFab meid jooksma. Mina ütlesin nukralt, et Atu on juba nii vana, et teda pole mõtet kaasa võtta. Ja ei olnudki. Juba siis, kui ma veel Karlovas elasin ja lühikesi jooksuringe tegin, oli ta selline, et kui ta jooksma kaasa võtsin, ei jõudnud ta lihtsalt joosta, tahtis jalutada ja nuuskida ainult. Supilinnas elame kolmandal korrusel, ta võttis trepist ronides puhkepause. Ja eile, kui ma lausa tunniajase ringi tegin, avastasin järsku, et ta on ju terve selle aja ka muudkui hoogsalt ringi jooksnud ja ei tundu sugugi väsinud. Ja tõesti, kui ma mõtlema hakkan, siis tundub ta üldises plaanis hulga võimekam. Trepist käib vabalt, jookseb ja lippab nagu noor koer ja mingeid jaksuprobleeme ei ole. Ei tea, kas asi on selles, et ta hakkas siin pikemaid jalutuskäike saama ja treenituseaste paranes, või lihtsalt selles, et stressitase langes üksi elades (kas siis sellest, et tal on tegelikult teise koerata rahulikum või sellest, et mina ise olen nüüd rahulikum ja ei ole kogu aeg mingit jama) ja ta tunneb end nüüd igas mõttes mõnusamalt. Päris tore igatahes, erinevus juulikuise koera ja oktoobrikuise koera vahel on mäekõrgune. Nii et kui mul alguses olid süümekad selle pärast, et koerad nüüd eraldi peavad olema, siis vähemalt Atule on see muutus hästi mõjunud.

Pildi tegi k.k.p.s., kes tuli mulle külla ja keeras end mu tugitooli kerra, nagu ta pidevalt teeb. Mis ma muud siis teha oskasin, kui ronisin teki alla ja mõtlesin ka magama minna. Selle peale ärkas ta muidugi üles, hakkas fotokat näppima ja otsustas siis, et tahab ka koeraga pilti teha. Aga koer, kurat, jooksis eest ära. Tema vajab ka palju isiklikku ruumi. Nii et oma pildi sai k.k.p.s. kätte juustu abiga:

P.S. Ma vaatasin täna Kodutunde saadet. Tavaliselt ma seda ei tee, sest esiteks ma ei vaata telekat, teiseks näitab seal tavaliselt lausa masendavaid inimesi, kes nelja aasta pärast lihtsalt neli last juurde on teinud, ja kolmandaks on see saatejuht jube põhupea. Selles osas suutis ta näiteks 15aastase poisi käest küsida, kas ta ikka PÄRISELT KA VÄ oskab süüa teha (ei, tegu ei olnud puudega noormehega, vaid tavalise 15aastase lapsega, oleks imelik ka, kui inimene selles vanuses süüa ei suudaks teha) ja “Kui sa meile kirja saatsid, kas sa siis lootsid ka, et me siia tuleme?” – ei, nalja pärast saatsin, ei olnud midagi targemat teha parajasti. No mida sellise küsimuse peale üldse vastata saab? Ja loomulikult tüdrukule suunatud küsimus selle kohta, kuidas ta ikka jalgpalli mängib, sest “see pole ju väga tüdrukute ala”. No mida?

Advertisements

27 kommentaari

 1. Kas koeraga samas voodis magamine pole veidi ropp? Ta toob ju voodisse liiva, tolmu ja kõikvõimalikke nugilisi? Vaatamata sellele, kas teda peale jalutuskäiku pesta või mitte. Ega sa kana ju kah voodisse magama ei lase?

  • Oleks mul kana, siis laseks küll. Mul on üsna savi, igasugu nugilistega puutun ma nagunii kokku, kui teda päeva jooksul patsutan, ja tube saab koristada/voodiriideid pesta.

  • Tglt koerte vaenmanulased inimestele enamsti väga hästi ei sobi ka. Ja kui keegi tahab mu sees elada nii, et mina sellest arugi ei saa, siis miks ta ei tohiks? Ja kus siis vaene koer peab olema, kui pererahvas on voodis? Ega ometi mitte põrandal? Ega ometi mitte oma voodis? Mul maal on tglt ühel koeral oma voodi, sest enda oma on nii kidur, et sinna ta juurde ei mahu. Ja teine on nii snoob, et räpaste inimestega samasse sängi ta ometigi ei tule. Püüdsin õpetada talle, aga ta keeldus järsult ja kangekaelselt ja lõplkikult: 😀

 2. Ma olen midagi maha maganud vist… kus K on? Ja enne oli sul must ja valge koer ju, nüüd mingi hall hoopis?

  • K on valge koeraga jätkuvalt Karlovas, hall ongi see sama must, ta vahetab vahepeal karva ja sellega seoses ka värvitooni. Harjutame iseseisvat elu, sest romantilised unistused ei ole iga kord nii kenasti realiseeritavad, kui tahaks.

 3. vot kui hea, et teil kaks koera oli, muidu oleks jagamine raskeks läinud.
  Mul tuttavad lahutasid ja jagasid lapsed pooleks, aga poisid nii ônnelikud ei ole.
  Kodutunde saadet ei suuda mina ka vaadata. Lastest hakkab kahju

 4. Siis oli vanal Baeril eestlaste suhtes ikkagi õigus. Vähemalt nende suhtes, kes Tartu kandis elutsesid…

  • Ole kena, ära mölise mu oma blogis. Kui ei meeldi, leiad kindlasti ukse üles.

  • Oeh, ma hakkasin nüüd otsima, et mis Baer ja leidsin, et silmas peetakse vist teadlast Karl Ernst von Baeri.

   OMG!! Loen tema “väiteid” ja hirnun nagu segane:)))))) Tõsiselt hea. Kuulake:

   – Eestlased on vaesed ja paljude asjade kasutamises nõmedad.
   – Eestlaste eluasemed annavad tunnistust nii vaesusest kui ka räpasest viletsusest.
   – Nende riietus on üldiselt jäme ja näotu.
   – Kui eestlane sööma hakkab, siis unustab ta kõik kõrgema ja inimväärsema.
   – Eestlased ei tunnegi suurt muid naudinguid kui söömine.
   – Laiskus, mustus, liigne alandlikkus vägevamate ees ning julmus ja metsikus alamate vastu.

   OMG! Tase!:))))

   • Mhmh, ta ütles seda ka, et Eesti naised on kõik koledad jms.

    • Ja Eesti Vabariik pani tema pildi 2 kroonise raha peale???

    • Eesti naised ikka lasevad end ju käest ära, eks!?! 😉

 5. Ära ise ülbitse. Ma olen külaline.

  • Kutsumata külaliste vastu ei pea teab mis viisakas olema 😀

  • Mis on lubatud Rentsile pole lubatud Ricardole!

   • Mis on lubatud Rentsile tema blogis, on omakorda lubatud Ricardole tema isiklikus blogis. Kui ma kutsun su omale külla, eeldan ma, et sa ei joo end maani täis ja ei oksenda mulle voodisse. Kui sina mind külla kutsud, valid loomulikult ise, kas, kui palju ja kuhu sa oksendada soovid.

    • Noo. Rentsi on teiste blogides küllalt paukumas nähtud. Kusjuures sõnavara kasutamise poolest meenutab küll seda mr Baeri viidatud eestlase-tüüpi.

    • Enda meelest ei käitu ma teiste blogides kunagi blogiomanikega ebaviisakalt. Eranditeks ehk need, keda ma tunnen ka päriselus, suhtlen nendega igapäevaselt ja meil on oma siseringi naljad, mis teistele veidi karmid võivad tunduda. Teiseks kommenteerin ma alati ühe ja sama nime alt, nii et inimesed teavad alati, kellega ma räägin. Sinu puhul näiteks mina tean hetkel, kes sa oled, sest ma näen, mis nimega samalt IP-aadressilt veel kommenteeritud on, aga teiste jaoks oled sa anonüümne.

    • See kuramuse Ricardo pani lihtsalt niivõrd hea killu:)

     Aga siseringi naljad – no siis muidugi. Eks igal pool omad kombed tõepoolest.

 6. Kas prillidega ebamugav magada pole?

  • Selle aja peale oli juba selge, et see tõbras mul nagunii magada ei lase, nii et olin prillid ette tagasi pannud.

   • Aitäh!

    Igavesti sinu tõbras. 😛

   • Vägivald on ju alati lahendus! 🙂

    • Kusjuures on tõesti, peksmine teeb tuju kohe hulga paremaks. 😀 Ja peksa saamine mõjub samuti tegelikult hästi, sunnib olukorda kaine pilguga vaatama, enda ja teiste võimeid reaalselt hindama jne. Ma praegu ka ju juba aasta aega tahan MMA-sse minna, aga jaanuari lõpus, kui uus grupp alustas, hoidis Disney mu raha kinni, ja augustis, kui taas uus grupp alustas (neil on soovijaid nii palju, et nad tahavad alati ettemaksu, et kohta bronnida sulle üldse), kolisin ma ju omaette elama, millega kaasnevad ka alati parajad väljaminekud. Lisaks oleks tegu siiski trenniga, kus PEAB kogu aeg korralikult kohal käima, et areneda – aga ma käin ju vahetustega tööl. No ja tegelikult meeldib mulle ronimine ka väga, vähemalt alguses on kogu aeg tunne, et ületad iseennast, sest sa reaalselt kogu aeg näed, et jõuad kõrgemale, tunned end seinal paremini jne.

    • MMA :O ? Mul on praegu hea meel, et Tallinnas elan :D, muidu hilisel õhtutunnil oleks päris häbi, nähes Sind tänaval vastu tulemas, ots ringi keerata 😛

     MMA liiga jõhker pole? Kindlasti Annelinnas või mujal kusagil Tartus on ohutum viis oma peksuhimu rahuldada? :}

     Töö all mõtled tõlkimist?

 7. Nii ilus koer. Mulle meeldib, et ta on hall, sest millegipärast saksa lambakoerte aretus on läinud musta-pruunivärviliste poole, kel lisaks tagajalad imelikult lõnksus.

  • Lihtsalt harimise mõttes annan teada, et tööliini saksa lambakoerad on enamuses halli või musta värvi ning mittelõnksus jalgadega.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s