anna kannatust · sport

Olin täna raadioeetris

Käisin täna Tallinnas. Rääkisime Annikaga saates Publikumärk meie näitusest ja üldse Eesti mustlasest. Ikka väga imelik on oma häält raadiost kuulata (seda saab teha siit) – suutsin praegu ühe lause välja kannatada, siis panin kinni ära, sest nii võõras on. Aga Jüri Aarma oli väga tore, oskas niimoodi väga meeldivalt ja sujuvalt suhelda.

Tallinn ise nii tore ei olnud. Vastikult märg ja ligane. Kummikuid polnud mul muidugi meeles jalga panna, nii et mina ise olin ka varsti märg ja ligane. Sinnasõidupileti olin ette ära ostnud, aga tagasisõidupiletit mitte, kuigi pidin hiljemalt poole kuueks tööle jõudma, sest a) ma ei teadnud, kaua meil läheb ja b) ma ei arvanud, et keskpäevased bussid laupäeval välja müüdud võiksid olla. Aga võta näpust, olid küll. Suisa kolm tükki järjest.

“Aga pole hullu,” mõtlesin mina. “Ma lähen siis häälega.” Sest ma unustasin, et see on Tallinn ja seal ei ela inimesed, vaid tundetud ja südametud robotid. Nii et passisin tükk aega tühja, samal ajal kui minust möödusid ühtse voona inimesed, kes mõttes arvutasid, kui kaua veel kodulaenu maksma peab, ja mõtlesid, mida toredat järgmiseks osta võiks, enne kui mul lõpuks siiski ühe bussi peale mahtuda õnnestus.

Nii et oli ette teada, et jään tunnikese tööle hiljaks (ma olen ka teadupärast üks neist inimestest, kes kultuuri palgatöö kõrvalt teeb) – k.k.p.s., kes mind asendama pidi, karjus telefonis minu pihta roppusi. St tegelikult küll mitte roppusi, aga see oli ilmselt tingitud ainult sellest, et ta nendeni lihtsalt ei jõudnud, sest ma panin enne toru ära, et meie igavene sõprus tema mõtlematute sõnade pärast kannatama ei peaks. Kui tema mulle kehvema riivi ostis, sest vihastas poes müüja peale, sest see kuulas raadiot, siis mina küll ei sõimanud teda, vaid ütlesin lihtsalt normaalse inimese kombel netis Rayle, et k.k.p.s. on ikka täitsa hull. Ray, kuradima šveits, nagu ta on, vastas diplomaatiliselt, et tema meelest oleme me mõlemad ühtviisi hullud ja ega me muidu sõbrannad ei oleks. KAS RASKE ON ALATI MINU POOLT OLLA VÕI? See oli retooriline küsimus, kõik teavad, et tegelikult ei ole.

Ja ei, ma tegelikult ei ole halvas tujus. Isegi sokid on juba kuivad, nii et saan rahulikult pärast tööd jooksma minna ja need uuesti märjaks teha. 😀 Kas võimlete enne seda minuga koos? Ka sina võid ühel päeval oma varbaid puudutada!

30 kommentaari “Olin täna raadioeetris

 1. Tallinna autojuhid ei salli mökutajaid ja kui Sa eriti agressiivne liikluses pole (eriti tipptunnil), siis jäädki lolli olukorda (samas, kui hääletamisel peale ei võetud, siis äkki oli muust linnast pärit isikuga?). Tallinn vs teised linnad on nagu öö ja päev. Aga üldiselt liiklus meil enam nii väga hull pole enam, aga jala tuleb jälgida, et auto alla ei jääks siiski küll 😛

 2. Otsisin logi läbi ja ei võta omaks seda väidet. S.o. neutraalseks eelistan jääda küll, aga see osa, mis algab “tema meelest” ei paista minu sõnade moodi olevat 😛

    1. Ma ei mäleta, mida ma siis tookord kirusin. Pead sa alati mind parandama v? Ära vasta, ma ei taha, et jälle sulle viimane sõna jääks.

    2. Vastan ikka, sest väike otsing näitas, et sul oli siiski osaliselt õigus. Sa lihtsalt rääkisid mulle sest riivist mitu korda. Ühel korral kommenteerisin vastu, et “te olete ka paar parajaid”.

 3. Krt, ei saanud siis korraks FB gruppi Tallinn-Tartu-Tallinn põigata või? Sealt oleksid kindlasti normaalse aja ja kuivade jalgadega koju saanud?
  Naised …

  1. Ma nädal tagasi panin sinna tln-trt-tln gruppi kuulutuse üles, jäin tühjade kätega (ilma kaassõitjata), ei toimi see grupivärk teil.

   1. Ei saa ometi nõuda, et igal võimalikul kellaajal oleks keegi, kes on nõus Kauriga Tartusse sõitma. Nii nagu ei saa nõuda, et oleks igal hetkel keegi, kes saaks Rentsi Tln-st Trt-sse transada.

    Ja mis mõttes “teil”? Sa oled ilmselt seal grupis samamoodi liige, kui said kuulutust üles panna… “Meil” siis ikka pigem?

   2. Kaur, lisaks tln-trt-tln grupile on ka trt-tln-trt grupp. Seda esiteks. Teiseks olen ma korduvalt täheldanud, et paljud, kes kuulutavad (nii sohvrid kui sõidusoovijad), ei viitsi eelnevalt üle kontrollida, kas keegi juba talle sobival ajal ja suunas on kuulutanud. Kolmandaks – jah, võib ikka juhtuda, et ei saa sõita. Neljandaks – mul pole veel juhtunud, et ma poleks seal küüti saanud või oma masinale sõidulisi leidnud.
    Ja viiendaks ja üleüldse – küll on tore, et nii palju erinevaid sõiduvõimalusi leidub. Mõtle kui peaks jalgsi või obesega seda maad pussutama 😀

    1. Üks asi veel – kord juba maantee äärde minnes tasub vahel silti kasutada. Juhil kohe selge, kuhu minek, ja ei pea mõtlema, kas hakkab mingi lühikese otsa pärast peatuma või mitte.
     Me kasutame valget kilet, millele saab markeriga kirjutada ja uuesti maha kustutada. Varem sai ka igasugu marketitest papitükke otsitud ja neid pruugitud. Tartu mnt alguses on Ülemiste keskus nt.

 4. Oma häält ongi imelik kuulata. Sellest veel õudsem on vaadata ja kuulata. Olen olnud sellistel videokoolitustel. Ja kõige õudsem on veel see, et teised ütlevad, et sa oledki selline.
  Paljud ei võta hääletajaid, sest ei sõida Tartusse, vaid keeravad varsti ära. 20 km. pärast oleks veel raskem auto peale saada.
  Ega ilm Tallinnas ei ole alati nii hull. Võib olla eilne oli spetsiaalselt sulle.
  Nüüd oled veelgi õnnelikum, et siin ei ela.

  1. Tegelikult on Tallinn-Tartu maantee algus lihtsalt hääletamise jaoks väga ebasobivaks tehtud. Ma olen ju pool Euroopat läbi hääletanud ja Barcelonast ja Pariisist on kergem välja saada kui Tallinnast. 😀

 5. Tüüpiline, unustab pileti osta ja siis on tallinn süüdi. 😀
  Ime et Savisaar või ansip ette ei jäänud. 😀

  1. Poliitikud on mind peale võtnud küll, kui ma hääletan – neil ju taas võimalus mõnele valijale mulli ajada. Nii et poliitikute kohta ei ütle ma midagi halvasti. Ja nagu ma ütlesin, siis ma EI SAANUD piletit osta, sest ma ei teadnud ju, kaua salvestusel läheb – ja ei osanud arvata ka, et keset päeva mitu bussi järjest välja müüdud on. See, et tallinlased on nagu nad on, pole minu süü.

   1. No tegelikult ikkagi, kui palju pärast lõunasel ajal Tallinnast välja sõitjad on tallinlased? Need on 80% siiski ilmselt Tallinnas töötavad mitte tallinlased.

    Ma kunagi tööle minnes (siis kui viitsisin veel tööl vahel käia) alati testisin autojuhte. Nägin ülekäiguraja kõrval, et ta ei kavatse mind üle lasta. Tegin ühe kiire sammu sõiduteele ja pole ühtegi siiamaani leidunud, kes poleks pidama saanud. Ja ma olin alati valmis selle lisa sammu tagasi tegema, aga 100% oli lahe näha, kuidas ma sitapeal junni jahedaks ehmatasin.

    Kui jooksmas käin, siis kannan alati väga silmapaistvaid riideid. Mind lastakse üle tee ka kohtades, kus mul pole eelist liiklusseadusest tuleneval.

    Korra muidugi lõin ühel bussile ka mõlgi sisse, et ta jõhkralt mulle ette keeras, aga julgust tal välja tulla polnud…Halb käitumine minu poolt eelnevaga seoses ja jooksmas käies idiootide peale närvi ei lähe enam.

    1. See oli laupäeval kell 14:30 – 15:30, see hääletamine. Aga ma pakun ka, et eks enamik autosõitjaid oli Tln lähipõlluarendustes elavad inimesed, kes käisid perekondlikult oma hordidele ja lastele ja ämmadele kalosse või murutraktoreid soetamas ning a) ei märganud sind seal bussitaskus, b) ei oleks sind nagunii Jürilt ja ringteest kaugemale viia saanud, kuid adusid, et sa tahad raudselt kuskile kaugemale.

     Kuid tõsi ta on, et ma pidin jah R täiega ära tapma. Krrt, ostku omale pilet esimesele väljuvale bussile, mitte ärgu mingu sihukese jubeda ilmaga hääletama. Ega ta Euroopas ole, ausalt! 😀

     Kusjuures aru ma ei saa, mis bussiga sa üldse tulid, sest mul näitas järjest, et kõik on läbi müüdud kuni kell 16 väljuvani. Mingi buss, mida t-pilet ei näita v?

     * Muide, laupäeval saab Tln-st Trt-sse rongiga kell 14.43 vaid 8 euro eest (kui Balti jaamas kassast pilet osta, siis minu mäletamist mööda 10% odavamalt veel) ja Trt-sse jõuab see 17.43, s.t taksoga oleksid saanud kohale, kui ma putka oleksin 5-10 minutiks kinni pannud. 😛 See oleks 7.20+ca 3 -4 euri, s.t bussiga ca sama hind kokkuvõttes…Kui keegi oleks su muidugi Tln-s Balti jaama ära visanud…

    2. Mu üks vendadest on alates juunist-juulist Jüri elanik. Nutab tööle tulekut, et on ummikud. Tuleb tööle kaks tundi varem ega taha lahkuda, kuigi piisavalt arusaadavad märkused on tehtud. Teine üks vendadest elab 15 km kaugemal, siiberdab 2-3 korda päevas linnavahet ja olen kindel, et kumbki poleks Rentsi peale võtnud eluilmaski(hoolimata, et tegu ikkagi väga ägeda eidega :P) . Ametlikult tallinlased, aga Tallinnale väga lähedal elavad mitte tallinlased, kes ametlikult on tallinlased :).

     Ma väga ei jaga, aga kas Rents mitte ei käinud salvestusel? See on ju ette teada? Sa ei karju ju, et “stopp, teeme uuesti!” ja aeg venib…Ilm polnud jube, lihtsalt värskendav!

    3. Tegelikult olen ma Tartus nii aklimatiseerunud, et Tallinna ilm tundub mulle alati jube, isegi kui päike paistab. Ikkagi mereline kliima jne. 😀 Tartus käin ma vihmaga jooksmas ja ei ole mitte midagi hirmsat.

     Aga fain, jätame nüüd selle hääletamise jutu, mul on teist kõigist kopp ees juba.

    4. Hehee, “tallinna ilm on jube”… Ma kunagi, mõned aastat tagasi, läksin ühe tüübiga vaidlema, kuna ta väitis “igaüks teab, et Tallinnas on sademeid vähemalt 25% rohkem kui Tartus”. Ei saanud kiusatusele vastu panna ja läksin ning võtsin statistikaametist andmed, kus selgus, et Tallinnas on vähem sademeid kui Tartus ja kui õigesti mäletan, siis arvutasin välja, et see erinevus polnudki nii väike. Seejärel ta lihtsalt seadis statistikaameti usaldusväärsuse kahtluse alla 😛

    5. Pane tähele – ma ei ole öelnud, et Tallinnas ON külmem. Ma ütlesin, et mulle TUNDUB seal külmem. Ja mind absoluutselt ei koti, kas ja mida kraadiklaas seal näitab.

    6. No tegelikult, miks ma sinna vaidlusse läksin: autojuht on venelane, kes oskab natuke eesti keelt ja mina temaga kindlasti vene keeles ei räägi, kuna minu vene keel on kindlasti palju kehvem kui tema eesti keel (ma loen alati tema näost ja olekust, kas ta midagi must ka aru sai ja korrutan erinevate sõnadega vahel juttu päris mitu korda üle), aga tihti räägime ilmast, kus Eestis mis oli…Talvel on temperatuuri erinevused ikka kohutavad: läheb siit hommikul, mingi 2-2,5 tunni pärast on Tartus. Siin -7 kraadi, jõuab Tartusse, vaatab, et inimesed värisevad külmast. Kaks tundi sõitnud soojas autos, astub välja, öeldakse, et -23 kraadi on Tartus…Jõgeva, Põlva, Narva ja Võru, on talvel ikka jõhkrad külmapõrgud. Aga noh vahel meil seda külma on ka…

    7. Kuidas sinna vahele kommentaari said panna? Mina isiklikult ei saa sellest Tartu vs Tallinn vastuseisust väga aru. Minu emme nagu täiega vihkab Tartut: “Tartu on must ja räpane.” Ometigi ta pole 20 aastat vähemalt ilmselt Tartus käinudki. Kossus ma ei saa sellest nii jäigast Tallinnaga vastandumisest aru. Jah, kui ma Tartus käisin, siis ma ei saanud üldse aru, miks kõik aegluubis on. Tööd ei peaks tegema? Kõik chillivad. Ja et ei tekiks väärkujutelma, siis minu arvates tõesti Tallinnas ei peaks asjad nii olema, aga mis teha, tallinlane peab rügama, et Rootsi pangad teda samuti ära ei sööks. Miks Tallinnasse rikkust otsima tullakse lähi ümbruskonnast? Ma tõesti ei tea. Täiesti võimalik, et 50% Eesti elanikest on seotud tihedalt Tallinnaga varsti. Miks seda vaja on? Tallinn pole tõmbekeskus, kuhu Eestis suunduda.

    8. Mul pole Tallinna vastu tglt midagi, blogis ma lihtsalt utreerin pisut ja laupäev oli sihuke närviline. Aga see on tõsi, et Tallinnasse minnes võtan paksema kampsuni kaasa.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.