anna kannatust

Spiraalselt

Seisin mina täna pärast trenni vannitoas, lasin soojal veel oma alasti keha hellitada ja mõtlesin Pulleritsule. No ikka selle pärast, et meil praegu temaga sarnased kogemused, mina tundsin ka jõusaalis, et krt, seljaga vist juhtus midagi. Mitte et ma seal oluliselt rabeleks, mulle isegi ei meeldi jõusaal, olin seal lihtsalt Indrekul kaasas*, sest täna seina peale ei saanud (hästi natuke tegin traaversit seal all ja harjutasin liputamist, sest neid ongi hea teha, kui keegi kannatamatult sul selja taga ei passi). Nii et vahtisin ringi ja tegin üht ja teist. Lõuga tõmbasin ka, sest ma olen avastanud, et jaksan nüüd päris ausalt umbes 1.5-2 korda ära tõmmata, nii et ma teen neid rõõmuga sada aegluubis seeriat, sest Indrek jaksab ühe käega ka karniisi küljes rippuda ja ma tahan ka. Jah, just nii oligi. Kõik äärmiselt rahulikus tempos, vahele lakkamatu vadin, ühe sõnaga täpselt selline inimene, kes seal kõiki teisi närvi ajab ja tavaliselt välja visatakse, aga täna õnneks ei olnud pea kedagi, kõik tähistasid kuskil adventi vist. No ja seal ei tundnud mitte midagi peale selle, et kõhulihaseid ei saa IKKA veel normaalselt teha (eelmisel pühapäeval tegin neid natuke ja pm siiani on tundlikud, ma ei tea, kaua nad viitsivad), aga pesema minnes avastasin, et alaselg annab kuidagi tunda. Nagu otseselt ei valuta, aga ma tunnen ta olemasolu. Väänasin teda veits siia ja sinna, otsest valu nagu ei ole, laseb end kasutada küll.

Nii et ma elan nüüd lootuses, et homme enam ei tunne, ja et ma tegelikult ei pea tervet talvehooaega Pulleritsuga teleka ees õlut juues veetma. Logistiliselt oleks küll päris mugav, ta elab minuga ühes kandis, aga mul on ometigi teised plaanid. Nii et hoidke mulle pöialt, et mu selg taipaks, et targem on minuga koostööd teha, kui ta ei taha teada saada, mida rooskamine tähendab. Sest ta ei tunne mind veel, aga kui vaja, saab ta mind tundma!

Aga ma ei tahtnud tegelikult üldse trennist kirjutada, vähemalt mitte otseselt. Tahtsin kirjutada sellest, et mõne inimese jaoks tundub areng olevat sirgjooneline trepp. Minu oma on pigem sihuke ring, kuigi tahaks loota, et iga järgmine keerd ikka tiba kaugemale viib. Aga nüüd kordan ma kõike seda, mida ma tegelikult juba eelmisel aastal kirjutasin. Pool ajast on nii, et kaks sammu edasi, üks tagasi – või kehvemal juhul isegi Tootsi sammuga. Ja ma ei mõtle nüüd ilmtingimata akadeemilist rada või trenni vms, vaid ka üldist ellusuhtumist. Nii et rääkisin täna Rayle**, et peaksin ikka laskma endale kuskile tätoveerida lause “Keeruliseks ära sina ise oma elu ela”, sest mul läheb see kogu aeg meelest ära – teen näiteks kogu aeg otsuseid, mille kohta tean ise ka, et need toovad pikemas perspektiivis ainult jama, aga otsene tagajärg on see, et natuke aega on tore ja mõnus. Ray pakkus abivalmilt, et sobiv lause võiks sel juhul olla “Ära kuse püksi” (“Don’t pee your pants” kõlaks ehk paremini?), sest selline käitumine olevat täpselt nagu püksikusemine, on küll alguses soe ja mõnus, aga igaüks teab, et üsna varsti on külm, vastik ja haisev ja hiljem mõtled ise ka, et kas oli seda jama nüüd vaja.

Rayl on ikka annet lühivormidele, ma kogu aeg mõtlen, miks ta ometi Eesti oma twitteristaar ei ole.

P.S. Andestage mulle see, kui palju kordi käesolevas postituses on kasutatud verbi “tundma”.

* Indrek nimelt kasvatab parajasti lihasmassi. Ostsime selle nimel isegi poest proteiinipulbrit. Müüja vaatas pika pilguga ja küsis, kas ta ikka teab, et seda trenni AJAL juuakse. Kui pärast seda koos valgusfoori taga seisime ja kolm politseinikku meie taha astusid, värises poiss nagu haavaleht, sest olgem ausad, Ott Kiivikase kotis ei ärataks see mingit kahtlust, aga kilone kott valget pulbrit temasuguse käes tekitab teatud küsimusi.

** Ta on väga hea kuulaja, erinevalt teistest meestest ei ürita ta pidevalt lahendusi pakkuda, vaid ütleb toetavalt näiteks “Miks sa ometigi arvad, et see mind huvitab?” ja “Ma olen sada korda öelnud, et ei taha seda teada.”

18 kommentaari “Spiraalselt

 1. kuidas sa kõhulihaseid teed? nende tegemiseks on seljale leebemaid ja selja vastu kurjemaid variante, a küllap sa tead ka. noh, et alaselg vastu maad on turvalisem.

   1. st selg ei käigi vastu pinda?

    mind on trennis drillitud kõhulihaste tegemise ajal hästi hoolega selga vastu maad hoidma – et samal ajal, kui õlgu kergitad, litsud ühtlasi alaselga vastu maad. üks põhjus oli see, et nii ei tee alaseljale viga (kaelavigastuste vältimiseks pidi jälle hoolega vaatama, et ei hakkaks kätega kaela maast lahti vedama), aga pealekauba pidi see ka kõhulihaseid endid hästi treenima.

    no ja siis pärast kästakse veel seljalihaseid otsa teha, et tasakaalus oleks. kuna mul on endalgi vahel alaseljaga jama, siis ma üritan nende ajal mingi kompromissi leida, et ühest küljest ikka natuke treeniks, aga teisest küljest ei teeks nii suurt liigutust, et viga saab.

    1. treener käskis meil muidu kunagi see link läbi vaadata (meil on selline algajate võimlejate trenn, noh, peab selliseid lihtsaid linke saatma), ma vaatasin praegu üle ja hästi mitu soovitust olid just selja kaitsmise kohta. äkki on kasu.

    2. oh, ah, täna õppisime trennis just mitu kõhulihaseharjutust, mis turvavad selga (see on ikka vastu maad), aga läksid ka maasoleva seljaga järjest raskemaks, tahaks kohe reklaamida. Algas tavaliselt kõverate põlvedega selili, ristluud vastu maad, õlgu maast lahti võttes; seejärel oli seesama, aga jalad kõveralt õhus (täisnurk-täisnurk, trepikujuliselt); ja viimaks seesama, jalad sirgelt õhus püsti.

     ja seljalihaseid tehti seekord nii, et kõhuli maas, käed olid sabakondi peal – ja siis tuli nende kätega pmst jalgade vahele sõita, kes suutis, enamus üle kannikate ei vedanud. See tundus mu hädise alaselja jaoks kuidagi vähem valus ja ohutum kui tavalised, käed “pagunitel” seljalihaseharjutused – sellega juhtub alatasa, et ma jaksan päris kõrgele tõsta, aga pärast tuleb pahatihti välja, et sai natuke kõrgemale, kui seljale hea oleks.

    1. Pulleritsu ainuke delikaatne detail on ta aju mittekonservatiivne osa, mille kohta isegi anatoomia- ja füsioloogiaspetsialistid ei oska kindlalt väita, kus see tal asub ja kas üldse olemas on. Isegi Rents ei saa sellele mõelda, ilma et järgneks iseeneslik karistus. Nägime ju – järgnes.

    2. Kui Rents duši all ei oleks Pulleritsule mõelnud, siis oleks duši all vigastus üle läinud. Nüüd aga Rents mõtles Pulleritsu delikaatsusele ning nii ta ratastooli jäigi. /Ray, seal oli Jumal ka mängus, ausalt tema otsustas, aga ta kohe ei viitsinud või ei osanud, alles pärast seda, kui Rents oli duši all ära käinud, tuli selle asja järjekord kätte!/

 2. Kuidas meie trennis selja/k6hulihaseid teeme: alumine inimene lamab maas k2ed ja p6lved yles sirutatud. Ylemine inimene toetab oma 6lad tema k2tele ja oma k2ed tema p6lvedele ning l2heb 6lgadelseisu (noh p2ris k2telseis see ju pole, kuigi tugevamad teevad ka k2telseisust seda harjutust). Ja siis proovid aeglaselt panna oma jalad peaaegu maha (ei tohi jalaga munadesse virutada alumisele!) ja siis j2lle yles pysti…. nii et 180 kraadi liikumist tuleb 2ra. Yldiselt ma n2en et Rentsist on minu 2raolekul t2ielik trennikunn saanud… aga dußi all Pulleritsu peale m6elda on ikka natuke r6vekas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.