alcohol · anna kannatust

Mul on tunne, et tuleks mõni uusaastalubadus anda

Ma tean, et osadele need üldse ei meeldi, aga mis siis. Mulle jällegi meeldib plaane teha, ma teen neid vähemalt 24 korda aastas. Nüüd teen uueks aastaks, aga selle erandiga, et minu uus aasta algab veebruarist, sest sinnani on mul graafik juba väga täis.

Mõtlesin, et jätaks sedapuhku kõrvale oma tavapärased plaanid teemal “õpin kolme kuuga selgeks araabia keele” ja võtaks midagi realistlikumat ning teeks asju, millest mulle elus reaalselt kasu on. Niisiis.

Sport*

Tavalise spagaadi saan ma nagunii kohe varsti maha, seda pole mõtet plaani võtta, aga suurendan oma pingutusi et:

a) harkispagaat aasta lõpuks maha saada ja

b) selg painduvamaks saada (ideaalis selg ees käed maha panna)

c) teen rohkem tasakaaluharjutusi ja joogat

Igapäevaelu

a) võiks rohkem erinevaid sööke teha, praegu näeb mu kokakunst välja nii, et ma esmalt segan kokku kõik juurviljad, mis ma leian (eriti suvikõrviitsa, sest ma armastan suvikõrvitsat) ja siis lisan sinna mingit liha ja riisi/pastat.

Karjäär

Vat siin jään ma hätta. Selles mõttes, et mis võiks olla tulevikus kasulik oskus, mille tõesti aasta ajaga selgeks saab?

a) õpin selle 11 kuuga korralikult selgeks mõne programmeerimiskeele (aga millise?) või

b) harjutan püüdlikult lauset “Kas soovite friikartuleid ka?” (soovitatavalt viies erinevas keeles) või

c) …

Unistused

a) reisida ümber maailma

b) otsida üles Barbara Kirshenblatt-Gimblett ja tal aken sisse visata selle eest, et ta meeldib kõigile peale minu – mina leian, et ta ei kirjuta üldse selliseid artikleid, nagu mul parajasti vaja oleks.

Head uut aastat kõigile! Ärge unustage, et kuna 2014 on käis, võib nüüd ametlikult hakata kevadet ootama.

Pildi autoriks on Kukula, siit näeb rohkem.

* Tean, et ükski spordiasjadest pole reaalselt kasulik, aga mulle lihtsalt pakub hetkel tasakaalu ja painduvuse treenimine rõõmu.

14 kommentaari “Mul on tunne, et tuleks mõni uusaastalubadus anda

 1. Kui valida programmeerimise ja araabia keele vahel, siis ausõna, programmeerimine on märgatavalt lihtsam. Vähemalt algtaseme mõttes. Põhimõtteliselt on programmeerimine sarnane väga lihtsas inglise keeles väga lollile inimesele korralduste andmisega. Näiteks: kõigepealt tõsta friikartulid õlist välja, siis võta friikartulitopsik, seejärel tõsta kopatäis kartuleid topsi ja vaata, kas tops on täis, kui ei ole, siis tõsta uus kopatäis kartuleid topsi ja vaata, kas tops on täis.. jne jne jne. Nii et sina oma välistudengite haldamise kogemusega oled juba asjale väga lähedal…

  Ja kui keeltest rääkida, siis võid alustada näiteks javast. Võib ka muudest, aga java on selline üsna palju kasutatav keel, mis tööturul soovi korral ruttu kasu toob. ja kohti, kust seda internetis tasuta õppida, jagub. Näiteks udacity-l on algtaseme kursus täiesti olemas. ja siis on veel olemas ju codeacademy. vaikselt endale asi selgeks teha, mingid jubinad näidisena valmis treida ja siis juuniori kohta otsima hakata… ja kui juba süsteemide olemusest aru saad, siis oma hea keelelise väljendusoskusega võid vabalt näiteks hoopis analüütikuametit proovida.

  Põhiküsimus on: miks?
  Kas sulle meeldib programmeerimise mõte, või on riigiisade reklaam “IT inimestele on palju tööd ja head palka” (mis tegelt on tõsi ka) mõjuma hakanud, aga sisulist huvi pole? Kui huvi pole, siis ei soovita – nii väga kaugele ei jõua ja jäädki juuniorina igavat mõttetut jama treima. Kui aga huvi on ja tõsisemalt asja ette oled valmis võtma (enda jätkuva edasiarendamise mõttes), siis võib juba mõtet olla.

  Aga kui põhiunistuseks on tegelikult ümber maailma reisimine, miks siis mitte selles suunas tegutseda. Reisimine ja sellest kirjutamine on muidugi selline asi, kus turg üsna paksult täis nii reisiblogijaid kui igast eripärasel viisil reisijaid, kes omale sponsoreid taha saavad. Aga see ei ole takistuseks, et hoopis sellel teemal nuputada, mis viisil sa saaksid nii reisida, et sulle selle eest makstaks….

  Ja tegelt põhiline, mida meeles võiks pidada on see, et praegu toimuv ei ole ettevalmistus eluks… elu juba käib täie hooga… tuleb aga reele astuda ja vaadata, mis põnevat juhtuma hakkab.

  1. Ma tglt mõtlesin lihtsalt, et õpiks midagi kasulikku vahelduseks ja matemaatika ning grammatika mulle mõlemad meeldivad, st ma oskan selles stiilis hästi mõelda, järelikult tuleksid need asjad mul tõenäoliselt hästi välja.

   Seda, et elu juba käib, pean ma kaks nädalat veel enda eest varjama, siis võin uuesti elama hakata. 😀 Kui ükskord õige aeg on, siis seletan.

   1. Seda ma usun küll, et inimesele, kes on nii palju keeli endale põhjalikult selgeks teinud, pole probleem see lihtsustatud ja väga kindlate reeglitega inglise keele alternatiiv endale selgeks teha. Ja kui loogilised probleemid ning matemaatika meeldib, siis seda enam. Mina olen selles osas muidugi erapoolik, et mulle programmeerimine väga meeldis. See on natuke nagu vägikaika vedamine kangekaelse arvutiga – kas õnnestub ta üle kavaldada ja panna tegema sinu soovitut… ja mida elegantsemalt, seda mõnusam tunne.

    Ja selliseid hetki elust tean ka vägagi hästi, kus tuleb lihtsalt vastu pidada, et ükskord elamiseni jõuda. Nii et jaksu väljaronimisel ja seejärel mõnusat mõttelendu edasise elu teemal.

 2. Mine doktorantuuri ja nii lükkad oma karjääri probleemid vähemalt 6-7 aastaks edasi (keskmine eesti doktorant pidavat sellise ajaga lõpetamiseni jõudma aga sina muidugi ei ole ju kah keskmine).

  Aga kui sa oma uusaasta lubadused selliselt sõnastadki, siis ma ütlen, et nende täituvusprotsent tuleb sul null. Ühel korralikul eesmärgil on ajaühik, spetsiifilisus ja mõõdetavus. Be SMART.

  Head uut aastat!

  1. Miks null, ma sõnastasin (peale ühe) asjad, mis mulle meeldivad ja mida ma tahan edasi arendada. Nii et tõenäosus, et ma seda teen, on üsna suur. 😀 Aga doktorantuuriga on see asi, et ma ei ole väga akadeemiline inimene, nii et ma kahtlen, kas see mulle midagi juurde annaks. Niisama tiksuma vist ei ole mõtet minna. Oleks siis mõni konkreetne plaan, mis teemat uurida vms, siis veel.

 3. Nende toitude nimi on “mögin” ja neid saab teha lõpututes variatsioonides. Nii et põhimõttelist lähenemist ei olegi vaja muuta. 🙂 ainult kalasuppi ja seenekastet võiksid küll vahel süüa/valmistada. 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.