apdeit

Nii. Lugu on nüüd selline, et üks lõputöö on valmis, köidetud ja ära esitatud. Varsti tuleb kaitsmine ja saan diplomi. Kaks päeva olin enese üle uhke, siis otsustasin, et ma olen nõrk ja saamatu, kui teist ka valmis ei saa. Rabelesin suht tulutult nädal aega, siis olin juba peaaegu otsustanud, et loobun ja kaitsen kevadel – ja eile ütles läpakas üles, otsustades seda minu eest. Nii et sellega on nüüd nii. Eks üks lõputöö semestris on ka tegelikult päris hea. Ma ise väga ei pabla, sest see, mida mul reaalselt on VAJA praegu kaitsta, saab kaitstud, ja mul on nagunii muud asjad ka, mis mind maikuuni Tartus kinni hoiavad.  Päris mõnus oli end paariks päevaks lõdvaks lasta, te ei kujuta ettegi, KUI mõnus. Eile käisin näiteks üle mitme kuu kinos, “Nümfomaani” vaatamas. Väga äge oli, tahaks siia kohe “Don Joni” kõrvale vaadata, et näha, kuidas Hollywood sarnast teemat käsitleb. Enne vaatan ära, siis kirjutan mõlemast.

Aga lõdvaks laskmist ei kavatse ma kauaks teha, sest a) uus arvuti on vaja osta, b) ka teine lõputöö on vaja siiski valmis saada, sest rehab is for quitters ja c) muud plaanid vajavad ka ellu viimist. Nii et vaatame, kas suudan enamvähem produktiivset elustiili jätkata ja iga päev midagi tehtud saada. Võiks ju, asjade tegemine on täitsa äge. Nagu saavutused ja puha.

Muidu astusin Facebookis feministide gruppi. Täitsa pekkis, mõtlesin, et astun kohe teisipidi välja – täiesti uskumatu, kuidas eided suudavad ka täiesti tühjast kohast probleemi üles tõmmata. Bitches be crazy.

Trenni tuli korraga viis uut baleriini. Jah, päris baleriini, neli meest ja üks naine. Päris äge.

A te teate, kust ma uue läppari normaalse hinnaga saan v? Ma muidu olen Dellidega harjunud ja need on mulle armsaks saanud, aga võite muud ka soovitada. Minusuguse naise standardid on: ca 15 tolli, ilus ja jõuline. Päris tiiger ei pea olema, sõrmejäljelugejat ma ei vaja ja kõige uhkemaid uusi mänge ei mängi. Mäkki ei taha, ei saa seda endale lubada.

Advertisements

33 kommentaari

 1. “see, mida mul reaalselt on VAJA praegu kaitsta, saab kaitstud”

  Mnjaa… mõni on siin lume tulles maru optimistlikuks läinud kätte…

 2. Kas grupp on see “… me ei karda”?

  Ma olen ronimises tantsijaid näinud – vastikult hästi ronivad raiped kohe algusest saadik. Nagu oleks õppinud kehaga tööd tegema…

  • Nad on algajate kohta ikka väga tublid ja osavad tõesti, pole midagi öelda. Ja grupp on see jah – seal on väga asjalikke teemasid ka, aga kehvematel päevadel upub jura sisse ära.

   P.S. Aitäh-aitäh, eks mulle kulu ära küll see, et keegi vahepeal pea peale ka patsutaks ja ütles, et that’ll do, pig. Sest noh, endal on ikka ju tunne, et KÕIK oleks vaja korraga valmis saada.

 3. A ja kui sissekande eesmärk on kiitust norida, siis palun – oled väga väga tubli!

 4. laptopid.ee on minu lemmikkoht, mu oma läpaks sealt igiammu ostetud ja väga vastupidav (äriklassi hp)

  • Antud juhul on ju äriklassi kvaliteet tähtsusetu pisiasi võrreldes nt korpuse roosa värviga.

  • jumala eest ära osta sealt arvutit. nende suhtumine, klienditeenindus ja eriti just seadustest kinnipidamine ei kannata mingit kriitikat.

 5. Mida kujutab endast feministide kogukond? Kes sinna kuuluvad ja millega tegelevad? Kas kokkutulekuid ka korraldatakse?

  • Naisõiguslasi. Sinna kuuluvad feministid. Nad tegelevad feminismiga. Jah või ei.

   • Mis neid eriliseks teeb? Kas peaksin ka hakkama?

    • See grupp tuleks pooldada. Feministidele 1 ja feminatsidele teine grupp. Tglt R. Sitzile veel eraldi.

    • Lugesin natuke wikist feminismi kohta. Sitzest polnud kuulnudki. Mis need põhimured feministidel enamasti on või siis ka feminatsidel on tänapäeval? Ikka see, et lastega emasid ei võeta tööle? Seksuaalne ahistamine? Ebavõrdne palk? Alaesindatus avaliku sektori juhtkondades? Erasektoris? Midagi hoopis muud?

    • No aga loe natuke veel, ehk saad targemaks. Ja kui seksuaalse ahistamise üle kurtmine sinu arust kedagi femiNATSIKS teeb, siis kle…

    • Kui ma õigesti aru saan, siis Sa vihjad, et feminatsilt saaks jalaga kohe kelladesse?:)
     Ma kardan, et ma võin lugeda ükskõik kui palju, siis tegelikult ma palju targemaks selle mõistmise osas ei saa – sellepärast küsisingi, mis need suurimad murekohad on, et äkki saan targemaks.

    • Ega normaalset inimest jah näiteks seksuaalne ahistamine üldse ei koti, selleks peab ikka feminist olema. Või lausa feminatsi. Ma ei tea muidugi, mida sa selle all silmas pead.

    • Ma tõin esile mitu teemat oma küsimärkidega. Seksuaalse ahistamise all ma ei mõelnud vägistamist või sellele lähedast asja. Aga eks see on tundeküsimus, kas iga pepuplaks emotsioonide najal on alati seksuaalne ahistamine näiteks. Ei, ma ei tea, kas Sina oled sellega seoses midagi läbi elanud või mitte. Võib-olla oli tõesti kohatu seksuaalset ahistamist feminismiga seostada. Sorry.

    • Ei, mul pole isiklikku kogemust seksuaalse ahistamisega. Võtsin suvalise näite. Kas sa teed nalja, kui sa ütled, et sa ei tea, millega feministid tegelevad?

    • Üldjoontes peaks olema “naistele võrdsete tingimuste loomine”? Või eksin? Ma pole ühegi feministi otsa komistanud võis siis aru saanud, et ta on feminist. Pigem olen alati kõike võtnud sita ja hea suhtumisena. Ehk tahaks küll, et Sa neid valukohti selgemini välja tooksid. Ehk mõned reaalsed näited?

    • No näiteks Rents on feminist. Loe blogi, saad teada, kuidas feminist mõtleb.
     Kui sa esitad küsimuse stiilis “Need feminatsid nagu…mida nad teevad nagu”, siis sry, et ma sarkastiline olen, seda lihtsalt ei saa tõsiselt võtta.

    • Ma olen teadlik, et Rents on feminist, aga pean tunnistama, et tema tegevuses ma pole tuvastanud midagi tavalisest erinevat, va et tegemist on väga tore neiuga, kelle tõekspidamisi, mida olen lugenud, hindan. Mina ei võta teda feministina. Kui see, et Sina või tema oled sarkastilised või lihtsalt teravad, siis mina ei näe selles mingitki feminismi enda jaoks. Ja ma pole eriti laiapõhjaline väärtusnormides inimestesse suhtumises.

     Kui see ongi feminism, siis ma ei saa aru, miks selline mõiste on üldse loodud.

    • Nüüd nägin ära ka Ringvaate saate, kus Nirti ja Sitz olid. Ei jätnud head muljet, sorry, aga ei jätnud. Mulle antud intervjuust jäi mulje, et ma olen ka rohkem feminist. Ja ma ei kahtlegi, et tegemist võib väga lahedate inimestega olla.

    • Mina (vana blogijana) soovitan olla ettevaatlik inimeste hindamisega nende blogi põhjal. Blogi on koht, kus vähemalt mõned mängivad rollimänge ja jätavad endast väga teistsuguse mulje kui nad päriselt on. Nii et see paduküüniline neti-feminist-rents võib reaalelus olla malbe, kodumeelne, häbelik, seksuaalset ahistamist täiega heakskiitev beibetükk. (Vihje – mine kontrolli järele!)

    • AbFabist hoia eemale, too on vist tõesti looma-arst ja nood ei mõista nalja.

    • Üldiselt olen kuulnud paari meditsiinitöötaja käest, et nad teevad haigeid nalju. Ei saa pihta, mis see loomaarsti amet siia puutub praegu. Ei plaani AbFab vastuvõtule loomakliinikusse minna 🙂

    • Ma eelistan sõna võrdõiguslane sõnale feminist, sest feminism juba oma etümoloogilise päritolu tõttu jätab mulje, et naistele tahetakse õigusi kellegi teise arvelt. Samuti arvan, et tänapäeval pooldab iga normaalne inimene võrdseid õigusi kõigile.

     Ustega on teine asi. Mina näiteks pean normaalseks seda, et avan vanemale inimesele ukse ja mind ei häiri, kui mehed mulle uksi avavad, pigem leian, et neist on kena mind märgata. Kas nad selle pärast mind ka nõrgemaks peavad, ei tea, küll aga olen märganud, et kui töö juures kõrgetel kontsadel ringi tipin, avatakse neid ca poole rohkem kui neil päevadel, mil tennistega olen. Nii et tundub, et mehed seostavad seda naiselikkusega küll. Või siis märkavad mind lihtsalt rohkem, kui ma niimoodi riietun, mine võta kinni.

    • Aga näiteks “lane” ja “lanna” kasutamine eestlaste seas pole problemaatiline, kuna eesti keeles on see ainuke asi sugude tuvastamiseks tekstis, kui ei lisata liiteid? Võrdõiguslane või võrdõiguslanna?

     Püüan olla väga karm: kui naised saaksid kõik hüved, mida nende arvates nad veel ei saa, kas nad on nõus meeste kohustusi täitma? Ma mõtlengi, et kas feministid pole nõrgad selletõttu vaid, et neile pakutakse juba rohkem, kui on võrdõiguslikkus?

    • “Feminatsinna” ja “feministitar” on ka puha kasutamata sõnad veel.

    • Roland, kumb siis on: kas sa ei tea, kes on feministid ja mida nad tahavad, või arvad teadvat – sellest siis küsimused stiilis “mis siis, kui pakutakse rohkem kui võrdõiguslikkus?” Mis see sinu arust on muidu?

    • AbFab, sa ei tee mind eriliseks ega mina Sind, mul on täiesti pohhui, mida arvad. Mina võitlesin kunagi elu eest, et vaid hingitseda saaksin, ma kahtlen, et Sina oled sama teinud.

     Feministide osa olen ammu palju paremini vastanud, tuleta meelde ja vastan uuesti ja ka paremini, kui eelnev Sind ei rahuldanud.

    • Rrrriiight. Ma loodan, et sa olid seekord kaine.

    • Mul on tunne, et Sa ülehindad minu võimeid 🙂

 6. Tubli, tulbi tõesti.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 • Kategooriad