Only God Forgives (2013)

Tahtsin täna midagi head vaadata ja mõtlesin, et Ryan Gosling mind ometigi alt ei veaks. Aga vedas ja kuidas veel. “Ainult jumal andestab” oli esimesed 45 minutit sigaimelik ja aeglane ja seejärel lihtsalt sigaimelik. On üks poolhull poiss Julian (ehk siis meie Ryan), kes on USA-s oma isa ära tapnud ja seetõttu elab nüüd Bangkokis. Seal on tal tore pisike poksiklubi, mis varjab veel toredamat, kuigi mitte nii pisikest narkoäri. Tema elu teeb natuke keerulisemaks see, et tema vanemale vennale meeldib hirmsasti 14aastaseid panna. Eestlased kehitavad siinkohal õlgu ja küsivad, et mis siis – aga ta peksab ühe surnuks ka. Nii et nüüd on siis kättemaks ja kättemaksu kättemaks ja kättemaksu kättemaksu kättemaks jne.

Tegelikult omad momendid selles filmis olid. Mulle meeldis väga Ryani suhe (või “suhe”) Maiga. Näha oli, et midagi nad üksteisele juurde annavad, aga seda tehes suutsid nad nii emotsioonitud olla, kui vähegi võimalik. Üldse oli selline kivinägu seal paljudele omane, emotsioonide välja näitamine on ainult eitedele.

Lisaks oli kogu see film täis diipe sümbolistlikke asju. Just täna, kui ma tahtsin vaadata kerget meelelahutust ilusa peaosalisega, oli see kõik liiga tüütu ja ärritav. Nii et mina soovitaksin seda filmi pigem siis, kui poolteist tundi üle on.

Aga vägivalla esteetikat on seal küll, ei eita.

Advertisements

1 kommentaar

  1. Sind ajasid täna saapapuhastussvammid ka närvi. ära unusta. S.t põhjust polnud väga vist vajagi… 🙂


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Rubriigid