pean Tartu linnavalitsusse kirjutama

kilekotikast

Minu miljonid kirjasaatjad üle kogu Maa võtsid sedapuhku minuga ühendust Tähtverest, et jagada pilti uuest modernsest riistapuust. Riistapuu eesmärgiks on varustada koeraomanikke kilekottidega ning lisaks anda neile võimalus sihtotstarbeliselt kasutatud kilekottide minemaviskamiseks. Nagu te ilmselt märkate, erineb konkreetne isend tunduvalt tavalistest selle jaoks loodud kastidest, tõenäoliselt selle pärast, et mõnel disaineril käsi sügeles ja ta tahtis hirmsasti kunsti teha. Ilmselgelt ei olnud see disainer aga koeraomanik ja tundub, et ka tema lähemas tutvusringkonnas ei ole ühtki neist. Nii et sõbrad, kes arvab edasi lugemata ära, mis sellel pildil valesti on?

Selgitan.

1. See kõlab nüüd täiesti debiilselt, aga see on reaalne probleem. Nagu näete, on sellel asjal kilekotid all ja prügikast üleval. See alumine auk, kust kilekotte võetakse, on muuhulgas täpselt minu keskmist kasvu isase vöökoha kõrgusel. Kas te saate aru, mida see tähendab, arvestades seda, et see on koht, kus kõik koeraomanikud oma koertega käivad? Ma ei teoretiseeri, vaid võib kogemustele tuginedes teile öelda, et kui te sealt kilekotte võtate, peate arvestama sellega, et neid on märgistatud. Ja kui ma ütlen märgistatud, siis ma mõtlen, et … No te saate aru, mida ma mõtlen.

2. Tavaliselt on kilekotid mugavalt rinnakõrgusel, nii et igaühel on neid hea võtta. Umbes pooled koeraomanikest, keda mina igapäevaselt näen, on vanatädid, kes niigi vaevaliselt oma nässudega komberdavad. Kas on vaja neid ilmtingimata kotikasti ette põlvili suruda?

3. Korralikul koeraomanikul on ometigi kogu aeg üks käsi rihma küljes kinni. Nii et tegelikult ON see üsna oluline, et kilekottide võtmise liigutus võimalikult kergesti käiks ja selleks erilist akrobaatikat tegema ei peaks.

Ehk siis mina kui hääleõiguslik valija tahan, et ma saaksin koerakilekotid kätte ilma end pooleks võimlemata ja kohustusliku kuselisandita. On seda tõesti palju palutud? 😀

Advertisements

18 kommentaari

 1. Ma parem ei räägi, kui palju mina olen disainerite pärast nutma ja oigama pidanud.
  Biennaalile see kast, mitte kasutusse.

 2. Aga võib-olla on tegemist testeksemplariga. Disainer teeb uhke asja valmis, aga selleks, et leida üles disainivead, tuleb ju teha beetatestimist.

  • a ei, vähemalt 1 on veel taara pst ja näituse nurgal.

 3. See aasta oli jah lund vähe, aga kui natukene rohkem lund oleks siis ei olekski sealt ju väga võimalik neid kotte kätte saada, eriti kui sahk peaks veel sõites kuhja ka sinna lükkama.
  Samuti kui seda kohtaks ei tulekski selle peale, et sealt alt kakakotte saaks, tundub tavaline prügikast.

 4. No nii ilmselged disainivead oleks leidnud üles paari koeraomanikuga konsulteerides… või üritades mõistust kasutada ja olukord paberil/peas läbi mängida.

 5. Oma särk on ihule alati kõige lähemal. Linnavalitsusel oli tehnilises spetsifikatsioonis ilmselt sees, et nende töötaja (kes peab seda asjandust tühjendama) ei peaks end haigeks küürutama. S.t. töötaja on nende jaoks “oma”, koeraomanik on aga mingi tüütus, kelle pärast seda jama üldse teha tahab. MIda vähem neid on ja mida raskem nende elu, seda parem.

  S.t. ma ei ootaks linnavalitsuselt mingit reaktsiooni sinu pöördumisele. Kõik on juba niigi nii nagu peab.

  • Kusjuures nendes paremates versioonides, mis mujal on, on prügikast ise samal kõrgusel, lihtsalt kilekotid veel kõrgemal. 😀

   • Mingid vähempakkumisel hangitud kräpp-prügikad lihtsalt, mitte disaini-ime.

 6. Kui sinu blogil on miljoneid lugejaid, siis sa ei peagi ju linnavalitsusse kirjutama, nad loevad seda juba siit niikuinii. Ja äkki koguni selle kunstiteose autor.
  Sama on bussiootepaviljonidega. Need on projekteerinud inimene, kes ise kunagi ei oota vihma ja tuule käes ühiskondlikku transpordivahendit.

  • Kui Elronile sai kaebus esitatud puudlike ooteputkade kohta, siis tuli vastuseks “aga me ei tahagi, et sinna kodutud koguneks – te tulge kohale täpseks ajaks”.

   • Hahaha, kas see on täpne tsitaat? Selle peaks kuskile üles panema kui klienditeeninduse musternäidise. 😀

    • See on ammu teada, et uute platvormide disainis oli nõue, et seal “kambad” koguneda ei saaks. S.t. peab olema küll ja ebamugav, tuult ega vihma ei tohi pidada, pinke ei tohi olla…

     Te lähenete infrastruktuurile tarbija seisukohast. Tahaks ooteputkat / prügikasti / midatahes, mis oleks mugav kasutada. Aga infrat ei telli tarbija, tellib KOV või miski muu asi, kel on hoopis muud ootused ja vajadused.

    • No aga tulemuseks ei ole siin ju see, et koerapidajate arv väheneb. Tulemuseks on see, et reumas vanatädi lööb käega ja isegi ei mõtle, et võiks oma koera tagant koristada. Ja linnapea lapselaps astub hunnikusse.

 7. Hähh. Te ikka ei jaga matsu välja. Linn teeb kokkuhoidu kilekottide arvelt! Mida vähem koeraomanikud kotikesi võtavad, seda rohkem raha linnale jääb. Nende loogika kohaselt on igal koeraomanikul oma kilekott nagunii ju kaasas. Ja keegi ei saa öelda, et linn ei hoolitse või ei jaga kakakotte 😛

  • Kakakott maksab kopika, aga sealt edasi kokkuhoid suureneb.
   – kakakotikasti tühjendamine (inimese palk pluss transpordivahendi kulud)
   – kakakotikeste edasine käitlus – kile ja kaka separeerimine inimtööjõud või tehnika amortisatsioon
   – kui kutsu kakab murule siis on see ju ometigi väetis. Ma ükskord maal käies nägin – muruplats ulatus silmapiirile ja seal uitasid lehmad lahtiselt ringi ja kõik kohad olid lehma kakat täis. Ja rohi kasvas kakahunnikute ümber kõrgem. Mis läheks maksma samasuguse murukasvu saavutamine kunstväetiste abil…

   • muudkui kaka ja kaka…. kurat küll, see on ju ilmselge sitt.

 8. Rongiootevarjualuseid kliendikaebuste peale siiski vuntsiti natuke, lisati vaheseinad, mille taha saab varjuda.

 9. Näe intelligentsed inimesed aga üldse ei jaga matsu. Need on KOERTELE kasutamiseks mõeldud, mitte inimestele. Koer tuleb lihtsalt treenida võtma kilekotti, sittuma sinna sisse jne.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 • Kategooriad