Ma olen mustlastega elu lõpuni laulatatud

Enne tegime seda fotonäitust. Nüüd jätkuvalt loodan ühele poisile kunstinäituse sebida. Ja kui suhtlema hakkad, siis lõpuks näed neid igal pool. Siis, kui näituse jaoks materjali kogusime, sattusime kokku eelkõige viisakate inimestega, viimased paar nädalat viskab elu tiba teistsuguseid ette.

Nimelt on üks paarike juba mõnda aega siin ümber maja jõlkunud. Paari päeva eest tuli mees (hommikul kell 11) küsima, kas ta naine tohib meie vetsus käia, sest ta on liiga palju joonud. Oli tõesti, nii et lubasin ta vetsu ja pakkusin talle hiljem veel vett juua. Seepeale ütles ta mulle lahkudes, et andku Jumal mulle “õnne, tervist ja hea mees.” Osutab käega oma mehe poole:”Mitte nagu see siin.”

Kerime siis mõned tunnid edasi, kell on juba kuus. Tuleb mees üksinda tagasi. Nüüd on ka tema purjus, aga mitte selle pärast pole ta siin. Ta on siin, sest ta on avastanud, et JUST MINA olen tema elust puudu ja JUST MIND on ta alati vajanud. Kui ma oma telefoninumbrit anda ei taha, viskub ta mu akna taha põlvili (tudengid käivad mööda ja irvitavad), pisar on kohe silma tulemas, ta ei saa aru, kuidas on võimalik, et ma ei mõista, et me oleme kokku loodud. “Ei, no ei saa sa seda numbrit, sul on aeg koju ära minna.”

Ja mees, kelle süda hetk tagasi murdunud oli, tõuseb püsti, rapsib hoogsalt põlved puhtaks ja ütleb sõbralikult, et “nojah siis, proovida ikka tasus, järgmise korrani.” Ja läinud ta ongi. Mustlase iseloom on ikka nagu keeristorm.

Teisest teemast. Käisin sõbraga laupäeval Mökus. Seisame, ajame juttu – ja astub uksest sisse mingi välismaa piff, koperdab trepi peal ja lendab meie kahe vahele hunnikusse maha, nii et õlut pritsib igale poole. Me vaatame, kas me oleme enamvähem kuivad, ja seejärel hakkame uurima, kas noor daam näitab mingeid elutegevuse märke (kõik ikka tähtsuse järjekorras, eks). Ajab siis tema end oma värisevatel jalgadel püsti ja ütleb täiesti tõsiselt:”Someone made me fall.” Mhmh, this would be called GRAVITY, bitch.

P.S. Ma olen kindel, et SEE hakkab megakasumeid teenima. Kõigil stalkeritel elu jälle mõnusam.

P.P.S. Kui ma muidu kohvi ei joo, aga see mulle järsku üleöö megalt maitsema hakkas, kas siis võib järeldada, et sain järsku paugust täiskasvanuks või on tõenäolisem, et sellel muutusel on meditsiiniline põhjendus? Sest muus osas olen ma saanud valgustatud küll, näiteks jõudis mulle mõne aja eest järsku kohale, et ma võin tahta paljusid asju, aga vot doktoriõpe on igatahes asi, mida ma oma praeguses eluetapis EI taha. Vabalt võib olla, et see on kuidagi seotud mu vasttärganud kofeiiniarmastusega.

Advertisements

9 kommentaari

 1. Mis sa Gypsy Sistersi sarjas osalevatest nn “mustlastest” arvad?

  • Geneetiliselt neil muidugi meie mustlastega midagi pistmist ei ole, see on neil pigem kultuuriline üksus. Aga ma olen sellest sarjast paar episoodi tõlkinud ja mõned asjad on sarnased küll sellele, millega siin kokku olen puutunud.

 2. Uohou. See Tile on hull värk.

 3. See Tile tundub täiega vajalik (kuigi mina kaotan põhiliselt oma telefoni). Aga jah, stalkers gonna stalk more. 😦

 4. SELLE paneks ma heameelega oma lapsele külge. Ja veel mõnele tema elutähtsale osisele, nagu rahakott, jne.
  Ainult et, kas see mingit õpitud abituse teemat nagu ei süvendaks ve?

 5. 1. Äkiliste isude/toitumisharjumuste/maitsete muutumise põhjused on naistel peamiselt füsioloogilised.
  2. Kui nüüd vähegi uskuda legende mustlaste kogukondadesiseste ja -vaheliste sidemete ja info liikumise kohta siis võiks ilmselt Rentsi telefoninumbri esimesele ettejuhtuvale mustlasele maha ärida (nt käevaatamise vastu) ja see jõuaks üsna lühikese aja jooksul õige härrani.

  P.S. millal enne seda mustlashärrat keegi su ees põlvili laskus?

 6. Täna andis tuusama naine mulle teada, et ta mees on surnud. Eks ma siis löö homme risti ette kui kadunuke vaatevälja ilmub ja jalgu taeva poole sirutades hüüdma hakkab…

 7. mul on sarnaseid kogemusi türklaste külgelöömisstiiliga. selline turvaline kuidagi selles mõttes, et ei hakata mossitama, kui korvi saadakse.

  a ma avastasin, et olen oma sahmimiste vahel su mustlasnäituse maha maganud. kas seda kuskil näidatakse veel (ma saan aru, et tartus enam mitte, aga no kohti on ju veel, eks) või on kõik läbi?

  • Tallinnas on pidulik avamine 15. aprillil – kusjuures Tallinnas on üleval tunduvalt rohkem pilte kui Tartus (ja natuke rohkem, kui oli Valgas), sest ruumi on lihtsalt laialt käes. Nii et soovitan kõigil sinna vaatama minna.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 • Kategooriad