46 kommentaari “üks paljudest põhjustest, miks mulle ronimine meeldib

 1. Mwhahahaa. Like. Igas ronimissaalis on alati vähemalt üks tüüp, kellel riided seljas ei püsi.
  Aga muidu, Rents , minu selga masseeriksid vä? On ´ka juba peaaegu “selline” 😀

 2. Rasseerimine on hea point. nagu “keegi teine” kirjutas. Lihasstruktruur on näiliselt keskpärane, aga selg on paljaks aetud, et rõhutada saavutatut.
  Võiks öelda, et ilusad poisid, aga no päriselt? Lihaseid pole (jah, mul 15selt oli rohkem), pekki on neil palju (mul on praegu rohkem, aga olen arenemas).

  1. Raseerimine on vast ikka rohkem mingite fitnessitüüpide teema. Ma hindan funktsionaalsust – ronijad ei saa endale suurt massi (ei rasvas ega lihastes) lubada, sest nad peavad suutma oma keha liigutada. Seega rõhutakse teadlikult lihasele, mis oleks võimalikult sitke ja tugev, aga mitte liiga suur. Ja minu maitsemeelele näeb sihuke asi ka parem välja.

   1. Rasseerimine on vast ikka iga eputrilla spordiala ja ka üldine suundumus. Ratturid jms kõik raseerivad, et oleks tuuletakistus väiksem :). Pigem porno on teinud karmid reeglid inimestele, öeldes, mis on hea.

    Ronimine on siis nagu jooksmine või? Õnneks ronimine pole spordiala 😛

    1. Paks olemine ja internetis mölisemine pole spordiala, Roland. Kõik, mis liigutamist ka hõlmab, juba vaikselt on.

    2. Paks olemine on siiski trend mõnel alal, et olla edukas. Internetis mölisemine noh eks ta ikka teatud lihaseid mõnel hoiab elus, kui palju kirjutada :). Sinu järgi sport, minu arust mitte. Vaata sumosid – leiad mõnda edukat sumokat, kes on kõhn või siis musklis? Ei leia vast? Ja vaatame neid mehi. Spagaati teha neil emamusel teha pole probleem. Just on ime, et kui nad ringist välja lendavad, siis vigastusi enamasti ei teki. Minu jaoks see sumoring on väga ohtlik vigastusi silmas pidades. Mina olin täiesti vaeg trükkija. Aga kui poleks netis võimalust pidevalt jurada, siis mu näpud ilmselt ei liiguks üldse ehk parim treening, näpusport. Ma kaalusin 107 kilo, nüüd kaalun alla 75. kilo. Kuna ma olen suht junn, 1,73m, siis oma ideaalkaaluni on vaja ikka veel pingutada. Normaalse kaaluindexini ilmselt ei jõuagi, kuna seal arvestatakse vaid inimesi, kel pole mittemingit lihasmassi. Kulturistiks ei taha hakata. Pole kasutanud dope’i, toidulisanditest vaid magneesiumi tablette.

    3. No eks meil on selliseid jõusaaliahve ka, aga mina ei oska siin küll väga ilu näha ja ei saa öelda, et see kasuks tuleb. Ronimises on ühel hetkel vaja rohkem ajusid kasutada.

    4. Kuidas krt see teema ka sinuni jõudis?
     Ma käin ka vahel jooksmas, aga see ei tee minust mingit isehakanud spordigurut, kes otsustab, misasi on sport ja mis ei ole. Ronimine on sitta kanti raske…aga ilmselt kui füüsiliselt sihkses vormis olla, et piima järele minnes ununeb viieteistkilone hantel kätte, nii et ise ei pane tähelegi, siis vb tõesti tundub siuke laste ja jõuetute spordiala.

    5. Ei, lugesin Rentsi postitusi ja vahel need on mööda ikka piisavalt. Olgugi, et tegemist on teadlasega. Kraadiga seoses.

     Mis on sport ja mis pole, on suhteline, mina ei pea spordiks malet, Sina ilmselt naiste mudamaadlust. Minu jaoks pole kumbki sport.

     Raske või kerge – pole oluline. Kui ronimine oleks olümpia ala, siis ma nõustuksin, Kui vaadelda talispordiga, eriti ekstreemspordiga, siis nagu ronimine võiks ju ka olla. Sorri, aga iluuisutamine on ju paras BS, Kui ronimisel oleks kogu aeg üks rada ja parim võidab, siis oleks OK? Aga kogu ala muutuks mõttetuks eks? Meeskonna/naiskondade mängudel ongi pandud paika kindlad piirangud, mida võib teha. Aga lühiajaliselt lumelauaga mingit lendu teha? Minu jaoks aastal 2014 on liiga vähe arenenud programmiga tegu. Sport peaks suutma midagi kindlalt mõõtma. Ronimine seda ei suuda veel. Ega suuda ka muud mõttetud spordialad. Ja ma ei pea neid mitte arendavateks aladeks.

    6. See, et sport on miski, mida saab kindlalt mõõta, on minu jaoks maailma suurim bullshit. Selle loogika järgi pole jalgpall ka sport.

    7. Kes lööb rohkem väravaid, võidab. Nõustun küll sellega, et 1992, 4,5-aastaselt loobusin aktiivsest jalgpalli jälgimisest. 1990 jälgisin veel silmpunnis:)

    8. Mis sa mõtled, et ronimises võidab see, kes ilusamini ronib või? Võidab ikka see, kes teeb raja kiiremini ära (igati mõõdetav) või kes teeb teatud raja vähemate katsetega (või üldse) ära. Ka igati mõõdetav.

    9. Üldiselt ma alati mõtlen, et ma ei jaksa mitte midagi kommenteerida, sest sa tundud eksisteerivat mingis veidras paralleeluniversumis, kus toimivad mingid ainult sulle teadaolevad loogika- ja loodusseadused, aga no viimast korda siis: mis vanusest alates võib sportlikku tegevust ametlikult spordiks lugeda? Sinu maailmas. Mis eksisteerib sinu peas. Ja mis need “päris” spordialad on?

    10. Seda kommentaari lugedes ma imestan, et Sa viitsid kommenteerida minu kommi, kui ma nagu polegi väga komminud. Mitte et see ei meeldiks. Meeldib. Ma ilmselt elan enamus inimestega paralleeluniversumis, kuna nad lihtsalt ei meeldi mulle, täpselt nii nagu mina ei meeldi Sinule väidetavalt, võib-olla eksin, aga minu mälu järgi nii väitsid.

     Sinu küsimust kommides: Ma ilmselt selle video kommentaaris lugesin valesti, aga minu point oli, selles video pealkirjas, kus oli välja toodud, et tegu maailmarekordiga. Pole väga kursis, kuidas seda maailmarekordit hinnata. Sinu küsimus oli:”See on piisavalt mõõdetav?” Mina vastasin, et “mitte eriti ja blabla” ehk see oli minu vastus, ilmselt võis lugeda muud välja. Ma pean tunnistama, et pole kursis, kas kõik maailma parimad ronijad osalesid või on seda rada läbinud, aga maailmarekordina ma antud videot ja pealkirja kokku ei viinud. Samuti ma tõesti ei viitsinud teha suurt tööd ära uurimaks antud võistluse tausta. Pajata mulle selle kohta vihjeid ja ma saan oma pühapäevast niigi sisustatud tööpäeva nautida ka ronimisega.

     Ronimine on raske? Äärmiselt raske – see ei tee teda veel ka spordiks. Paljud inimesed teevad tööd, mis on siga raske – võtame selle spordikavva? Annaks paljudele motivatsiooni oma tööd hästi teha. Hakkmae neile stippi jagama või sponsoreerima.

     Minu jaoks ronimine on meelelahutus, mis vajab häid füüsilisi eeldusi. Samuti tantsimine, koos ilmselt muusikalise kuulmisega. Muusika pole ju sport või on? Kus teha piir, mis on sport? Ma ei tea. Iluuisutamist ma spordiks ei pea – liiga hinnanguline ala oma arvamusega seoses.

     Tahtsin nämmutada edasi, aga siis märkasin Sinu vanuse teemat. Imelapsi ei sünni väga tihti. Miks on mingi ala imelapsed edukad? Geenid? Mingi 80% vast mitte? Kõik ju oleneb lapse suunamisest/motiveerimisest ja enamus imeedukaid meediast ongi järeltulijad, aga seda arvata on ju jaburus?

     Mis on päris spordialad? Hoki? Jah, kui ma ainuke mees oleksin maailmas ja kedagi peale naiste mängima poleks panna. Ja fännan naiste sporti väga erinevate aladega seoses. Ilmselt olen üks väheseid, kes naiste korvpalli on delfist jälginud. Ei olnud minu jaoks ilus vaatepilt mängu mõttes üldse.

     .

    11. Defineeri, mis teeb spordist spordi ja kas ala, kus laps või naine on mehest parem, on sport või mitte? Mis on “päris” spordialad ja miks?
     Ära kirjuta, mis sinu arust seda ei ole. Seleta, mis kriteeriumitel su arvamus põhineb.

    12. Ma ei oska seda defineerida. Tunde küsimus. On ekstreemsport nagu töötegemine või siis mingi uue mõnusa asja rahvale meeldivaks tegemine, millest rahvas tegelikult aru ei saa ja mis on väga suhteline tulenevalt oma hinnangust täielikust. On nii jaburaid spordialasid, mida ma spordiks ei pea. Ilmselt mu vend annaks mulle tappa, kui teaks mu arvamust: mingid lumelaua võistlused pole sport, iluuisutamine pole sport, ratsutamissport pole sport inimestega seoses jne. ma väga hindan suusahüppeid, aga seegi on tänapäeval naljakas sport, kus ei selgitata välja parim, hoolimata et mingil perioodil on kindel domineerija.

     Palun nimeta spordiala, kus parim naine on parem parimast mehest? Mul ei tulnud ühtegi ala meelde ja google andis ikka väga absurdseid vale väiteid välja, seega nimeta 3 tükki ja ma olen jällegi valgustatud. Ühte ma isegi aiman, mida võid nimetada 🙂

     Lapsed enam nagu ei domineeri isegi tõsistes spordialades. Ujumises oli vahepeal lasteinvasioon peal, nüüd vast enam nii väga? Ärme iluvõimlemisest hakka rääkima – pole sport. Hoolimata, et tegu on väga andekate inimestega painduvuse alal. Liiga palju slaavi kihlveoskandaale.

    13. Ainus põhjus, miks ma selle naise ja lapse küsimuse esitasin, oli sinu argument, et “ronimine pole sport, sest vaata, mingi 11-aastane on rekordiomanik”. Ma järeldasin sellest, et sa leiad, et kui mingi imelaps asja hästi teeb, siis pole sport.
     Ja üldse ei oska suhtuda kuidagi seisukohta, mille sa esitad kui ülima tõe ja siis teatad, et ega sa defineerida ei oska, see on tunde küsimus.

   2. “ronimine pole sport, sest vaata, mingi 11-aastane on rekordiomanik”

    See ei olnud minu argument laste ja naiste teemal, aga kui nii paistis või oligi Sinu või teiste arvates – mis parata. Mina ütlesin isiklikust seisukohast, et ronimine pole spordiala ehk ükskõik, mida ma siin ütlen on minu isiklik seisukoht ja võin täiesti vale mulje jätta oma seiskukohast alatihti. Ronimine pole minu jaoks sport, kuna ta on nii raskesti mõõdetav ega pole mingit seisukohta, kuidas see saaks olla ka kindlalt mõõdetav. Täpselt sama lugu on OM’l slaalomrajaga. Kui šotsi tahab, siis Putin teeb või vastupidi.

    Ja üldse ei oska suhtuda kuidagi seisukohta, mille sa esitad kui ülima tõe ja siis teatad, et ega sa defineerida ei oska, see on tunde küsimus.

    Ülimat tõde? Ma olen vanamoeline, aga just paska mina ei taha läbi lasta ehk uus sport on tegus niivõinaa, siis on talle kasulik vastuseis. Kui läbi ei löö – see on kasulik kõigile. Meil on laudureid piimaavabrikus. Jah, just peaks igal alal olema talendikütid ja ka nemad panevad mööda.

    Sind see ei puuduta ilmselt, aga Eestil võib olla väga ränk majanduskriis ees. Ma loodan, et nii ei lähe.

 3. Roland, vibusport pidi olema selline kus (Lõuna Korea) naised panevad meestele pika puuga ära (või vähemalt on võrdsed). Väike isiklik kogemus ütleb, et võib tõesti nii olla 😉 igatahes on tegemist alaga, mida ma hea meelega kunagi tulevikus harrastaks.

  Üldiselt mulle sport ei meeldi [mu keskkooliaegne arvamus oli, et sport teeb vigaseks, kuna kõik klassiõed kes mingi spordialaga intensiivselt tegelesid – tennis, ratsutamine, laskesuusatamine jne olid saanud kas nilbeid vigastusi või suisa operatsioonil käinud], aga ronimine meeldib küll. Ja akrobaatika/gümnastika ka.

  1. Pole kursis selle võistlusega: kas oli kinnine ala või tuulele avatud. Kindel on see, kui oli tuulele avatud, siis poleks Robin Hood ebasoodsate tingimuste juures võitnud. Tingimused peavad olema samad. Kui olid samad tingimused, siis tubli naisterahvas.

   Aga jah, kohal seismist spordiks nimetada – ei ole sport.

   Sport teebki vigaseks ja vastupidi. Kui liigselt pushida, siis kaotad, aga samas kui oled täielik sitakott olnud, siis sport teeb imet. Mina olen teinud imet, hoolimata, et mul pole olnud mitte mingit motivatsiooni. Mulle hakkas jooksmine meeldima, hoolimata, et olen täielikult jooksmist täiesti nüriks ja mõttetuks alaks pidanud. Andsin korraliku trenni mitmel korral maratoni läbinud inimesele ehk ta pidi mu kinni püüdma ja ma olin korra näinud, kuidas ta maratoniks valmistujatele kolm ringi sisse tegi, kui ma enam ei suutnud trenni teha. See maratoniks valmistuja jooksis riietusruumi tema tõttu ja märkasin, et kui meie lõpetasime, siis läks jälle jooksma. Ego. Muidugi inimesi kõvemini trenni tegema panna on lihtne, täna käisin koeraga sel aastal esimest korda jooksmas ja koer oli nii vormist väljas. Ma utsitasin kutsat kiirema tempo peale, aga pärast esimest kolmandikku ma olin võhmal, aga tema oli süsi. 8-aastane koer. Vana tuleb välja. Eelmine aasta sain ta suve lõpuks vormi.

   1. mingitel ülipikkadel jooksudistantsidel peaks ka naiste rekordid olema kõvemad kui meestel. üldine seaduspärasus pidada olema selline, et mida pikem distants, seda väiksem on vahe meeste ja naiste rekordite vahel.

    1. Kahjuks täiesti vale arusaam. Kui ma ei eksi, siis vanur Hailel on siiani maratoni rekord. Samas kiired mehed seda rekordit ei ründa. Kiired mehed teenivad pigem raha lühematel aladel, kus hästi ka makstakse. Ultramaratonil oli vist eesti mehe ja leeduka vahel ulme, seega naistel on treenimist, et parimatele tuul alla teha 🙂

 4. MINU jaoks (ja see blogi kajastab jätkuvalt minu isiklikku seisukohta) on sport miski, mis parandab inimese füüsilist vormi ja teeb teda tugevamaks ja tervemaks. Miks mitte ka kõhnemaks, aga see pole minu jaoks esmane. Ronimine päris kindlasti parandab inimeste füüsilist vormi ja ronijad on PÄRIS KINDLASTI üsna heas füüsilises vormis. Ja kui mul oleks valida, kas võtta enda kõrvale ronija või visuaalselt suuremate lihastega jõukaritüüp, eelistaksin ma kindlasti esimest, sest tema tegeleb mingi mõtestatud asjaga, mitte ei rebi niisama kangi.

    1. Vajalikkuse teemal pidasin silmas, et minu mälu järgi Rents on korduvalt neid mõtteid siin samas teemas nüüd esitanud. Ilmselt ma isegi. Kordamine on tarkuse ema või kuidas see väljend oligi?

     Roltsiks kutsub mind vaid mu vanaema 🙂

    2. Nii on mulle öelnud erinevatel teemadel paljud, väga paljud. Ma olen väga kehv veenja (üli tugev motiveerija, ei taha kahjuks enam motiveerida). Kui aasta tagasi mind minusse mitte uskumine oleks murdnud, siis isegi sital tasemel olen tõestanud, et sa ei pea olema tugev ega geenius, sa pead olema järjekindel loll, mida mina pole olnud.

    3. Nii, nüüd läks mul ametlikult juhe kokku ja ma tunnistan, et ma ei saa mitte MÕMMIGI enam aru, mis siin toimub.
     Api.

    4. Kui kasutada sõnakolmikut kaks korda, küll erinevas järjestuses, siis seal on ka sisu. Kuna ma seda ei arutanud lahti järjekordselt, siis ma arutan Sinu mõtet kinni 🙂 või kuidas päris õige väljend ongi?

    5. Eh, raugaiga pole nali.
     Minu nooruses oli inimestel õigekirjast ka natuke teine arusaamine. Sellest on muidugi palju, väga palju aega möödas.

    6. Mulle ema on ka rääkinud, et nõukaajal olid asjad ikka hoopis teistmoodi. Inglise keeles iga teine lause hakkas “tsäär is” või “tsäär aar”‘ga. Mina düsgraafikuna isegi ei mõista, kuidas nii paljud ei oska -mata tegevusvormi või sõna “mõttetu” kirjutada, aga ajaga kujunebki sellest õikegiri, sest see, mis ruulib, see ongi lõpuks õige ja normaalne keeleareng.

 5. ma ei saa siiani aru, kuskohalt see sporditeema üldse tuli, kui postitus oli ometi hoopis sellest, et näe kui tore, kenad mehed poolpaljad. mis see sport siia puutub?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.