antropoloogia

Elementaarne matemaatika noortele lõvidele

Ma töötan noorte inimestega, nii et on ütlematagi selge, et vahepeal kuulen ma üsna lolle asju. Aga vahepeal kuulen ma selliseid lollusi, et vanaema külapoe ümber elavad ossid tulevad heldimusega meelde, sest sellist iba kuulsin ma viimati viie aasta eest, kui kolmandat päeva järjest joovad mitte-enam-alaealised bemmi velgede kõrvale ka oma arvukatest seksikogemustest rääkisid. Tollal oli ainsaks erinevuseks see, et suurem osa neist mannidest, kes käest-kätte käisid, seisid samal ajal naeratades kõrval ja jõid siidrit. Sest neil oli savi, nad teadsid, et see tüdruk, kes PÄRISELT KA silma pilgutas linnas Comarketi kassas, jääb kättesaamatuks ja küll varsti tuleb jälle ka nende kord.

Igatahes. Eile juhtusin kuulma, kuidas poiss, kes on ühiskasutatava jalgrattaga mitte ainult paar kiiremat ringi teinud, vaid sellele niisuguse trennihuviga lähenenud, et vaene ratas vajab ilmselt mitte ainult uusi rehve, vaid täielikku keretööd + roostekaitset, innukalt selgitas, et no EI OLE VÕIMALIK, et see tüdruk litsakas on, sest KÕIK teavad, et üldkasutatavat vagu on tunduvalt lihtsam künda, sest mitmed sahad enne sind on oma töö teinud. Kõik teavad ja tema teab ka, isiklikust kogemusest, mida temal, ärge mitte mõelgegi selles kahelda, on ometigi vähemalt sama palju kui Sandor Liivel soojade ametikohtade valikus. See viimane oli minu võrdlus, tema ei tea Sandor Liivest midagi.

Ma facepalmisin end mõttes sellise hooga vastu lauda, et ninast morssi pritsis, ja mõtlesin, et võtaks appi kergema matemaatika ja sõrmedel loendamise. Nimelt, noored sõbrad, nüüd tuleb üldhariduslik osa. Ma jätan moraaliteooria kõrvale, sest a) see mind eriti ei koti ja b) see ei koti mind, sest ma leian, et see on ühiskondlik konstruktsioon, ja igaüks peaks ise otsustama, kellega ja kui tihti ta seksida soovib, mitte ühiskondlikule survele alluma.

Me jätame hetkel kõrvale ka puhtfüsioloogilise aspekti ja oleme hetkel nagu need nohikud, kes täiesti tõsiste nägudega arutlevad, et kui Superman tõesti SAAKS lennata ja üritaks kukkuvat Lois Lane’i kinni püüda, siis TEGELIKULT peaks Lois tükkideks pudenema. Nii et meiegi räägime siin puhtteoreetiliselt olukorrast, MIS OLEKS KUI, kui naine olekski nagu voodrilaud, mis iga höövlitõmbe peale tiba õhemaks kulub.

Esiteks. Matemaatilisest aspektist pole vahet, kas kümme erinevat meest lükkavad käru igaüks ühe korra, või lükkab üks mees seda kümme korda. Kui me just ei lähtu eeldusest, et olukorras, kus abitöölised ehitusel pidevalt vahetuvad, on töölised tööriistade suhtes hooletumad ja mõni ehk lükkab kogemata suisa kummuli. Eriti kui inimesed täis peaga tööle tulevad. Kui kõik heaperemehelikult käituvad ja omavahel kenasti läbi saavad (nagu viisakate inimeste puhul ikka), seda muret ometigi ei ole.

Teiseks. Kui sa just päris nümfomaan ei ole, jäävad ringilaskmiseks traditsiooniliselt reede ja/või laupäev. See tähendab, et vabameelne näitsik skoorib maksimaalselt kaks korda nädalas. Eeldan, et keskmine püsisuhtes naine skoorib VÄHEMALT sama palju, aga paremal ajal siiski rohkem. Ehk siis esimese tavapärane taks on teise miinimum. Mis tähendab, et kui me eeldame, et naist on võimalik ämbriks kulutada, peaks just püsisuhtes olnud naine riskigrupis olema. Ja ei saa eeldada, et “lõdvem” naine on automaatselt suurema seksivajadusega – pigem vastupidi, loogiline oleks eeldada, et kuna juhusuhete peale ei saa kindel olla (ja iial ei tea, kas kannatab ühe raundi või rohkem), otsib selline inimene endale siiski enamvähem kindla seksisõbra, sest testitud kvaliteet on testitud kvaliteet. Ja siis on ta taas tavapäraselt turult vähemalt mingil määral kõrval.

Kolmandaks. Kuni seda seksisõpra ei ole, sõltub selline naine siiski baaris/pidudel kohatud meestest. Ja meeste kohta ma ei tea, aga üldiselt keskmise seksivajadusega naine (tegin ka kiire küsitluse oma tuttavate seas) ei viitsi lihtsalt iga nädal baari keppi otsima minna. See eeldab siiski seda, et sa oled valmis mingi tondiga suhtlema. Lisaks on paljudel naistel ka mingisugusedki standardid, nii et päris suvalist enamvähem kammitud juustega töllakat enamus endale voodisse ei lasegi. Mis tähendab, et reaalseks skoorimiseks jääb ikkagi kord või kaks kuus, sest a) iga reede ei möödu baaris ja/või b) iga kord ei minda sinna seksi otsima ja/või c) kui ka minnakse “avatud pilguga” baari, ei pruugi seal olla mehi, kes ahvi ja inimese vahelisel skaalal õiges otsas oleksid.

Logic, bitch.

P.S. Hoopis teisel teemal. Üks Lätis elav sõber viis ühe tüdruku kohtingule sademevee kollektorisse – st said paar km maa all matkata. Täiega originaalne, ma oleksin küll sillas. 😀

33 kommentaari “Elementaarne matemaatika noortele lõvidele

 1. Tolle P.S kohta. Oleksid sa jee…
  Üks asi on mida inimesed on valmis mõtteis tegema ja teine mida päriselt 🙂 Ja ilmselgelt ei anta endale aru. Olles ringi konnanud mingi aja tutvumisportaalides peaks märkima, et enamus profiilidest on koostatud pigem “helesiniste lootuste” põhiselt. Deklaratsioonid asjadele millest ollakse (pidanud) loobuma. Õhkamised mis ei saa teatud põhjustel teoks.

  Et see kes otsib kaaslast kellel on tema jaoks aega on ise tegelikult nii rattas, et (mõningati nüüd siis ka teemasse puutuvalt) kogu suhtlus piirdub paremal juhul paari kähkukaga nädalas. Ja need kes on ära märkinud “meeldivad pikad jalutuskäigud mere ääres” unustavad märkida, et sinna juurde kuulub kindlapeale päikesepaiste ja piknikukorv ja … ja … Ehk siis sellise “ideaali” saaks kolmel kuul aastas päikesepaistelistel päevadel ja kui putukad ei pure ja kui ardu ei haise ja kui catering on tellitud ja kui… Ehk siis pigem reaalses elus mitte.

  Ühe näitsikuga näiteks kes reklaamis ennast aeroobikasõltlase ja rattasõidu fännina ning jutustas kuidas armastab ekstreemsusi ja profiilipildiks oli klõps peale langevarjuhüpet… Ühel Paljassaare rattaringil küsisin kas ta ei tahaks veetorni otsa ronida, sealt avaneb tõepoolest ilus vaade. Olen mõned korrad “pikkade jalutuskäikude” vahele käinud seda vaadet nautimas… See pilk mis tema näkku ilmus ja see tekst mis järgnes olid mulle huvitavamad kui kõik eelnevad ja järgnevad tornivaated kokku.
  Ma facepalmin ennast ikka ja jälle kui see lugu meelde tuleb 😀 Ei eelnevad teatri ega kohviku/restoranikäigud ei andnud nii lühikese hetke jooksul nii palju konstruktiivset tagasisidet.

  Aga sademevee kollektor 😀 No kõlab igati cool, kirjamustaks vormistatuna vähemalt 🙂

  Pigem igaüks unistab sellest millest ta puudust tunneb samas kas me alati teadvustame neid põhjuseid miks me oleme reaalselt sellisesse seisundisse jõudnud 😉 Ikkagi teadlike valikute põhjal mis teatud konteksti on meie elust välja tõrjunud. Et sageli ja pikaajaliselt alateadlikult unistame, nii, et need hoovused jõuavad endale kontrollimatult pinnale ja hakkame isegi uskuma. Kuni järgmise eluga põkkumiseni.

  YMMV, lihtsalt selline tähelepanek elust enesest ja ohututest deklaratsioonidest millega võiks ettevaatlikumalt ringi käia 😉 Lõvid on loomulikult tase iseenesest, lihtsalt, et neid tasemeid on lõputult rohkem 😉

  1. No ma oleks sellises kohas küll valmis rõõmuga ukerdama, see tundub päris äge ju. Veetorni otsa tahaks ka ronida, see ka tundub äge. 😀 Nii et need ei ole päris tühjad deklaratsioonid.

   P.S. “Tahan, et sul minu jaoks aega oleks”, kuigi endalgi seda aega sugugi üle ei ole – see on nüüd küll minu kulp ka, täitsa ausalt tunnistan. 😀

   1. Olen veetorni otsa roninud (kui sa mõtled neid suuri siniseid tünne). Päris äge oli, aga redeli peale saamine nõuab kas pikkust, abivalmis sõpra või akrobaatilisi võimeid.

 2. Kas siis sama loogika järgi kulub ka lõdvema püksikummiga mehel varustus aina õhemaks ja õhemaks … ?

 3. Nii õiget postitust pole ma ammu lugenud. Millegipärast on paljudel inimestel tõesti arusaam, et kui sa oled veidike vabameelsem naine, siis see tähendabki seda, et sul on nädalas vähemalt viis erinevat seksuaalpartnerit. Reaalsus on aga hoopis teine, sest no tõesti – iga nädalavahetus klubis keppi otsimas ei viitsi küll mitte ükski naine käia (noh, erandeid on alati, aga räägime siiski üldiselt).

  Ja kui sellest “suurest” erinevate partnerite numbrist rääkida, siis reaalselt saab arv ka niimoodi tekkida, kui sa oled näiteks kolm aastat vallaline ning seksid aastas kuskil nelja mehega. Ja siis kolme aasta pärast on see number nagu niuhti + 12, aga tegelikult KOGU SELLE AJA peale pole see üldse palju, kui sa vallaline oled. Ma saaks aru, kui kuu jooksul selline number tekiks, siis peaks mõtlema, et äkki on tõesti tegemist sõltuvusega.

  Aga noh… mõned inimesed leiavad endiselt, et seksitakse pimedas ja teki all ning seda ainult järglaste saamiseks. Või et seks on ainult püsisuhtes inimeste privileeg. Isegi tänapäeva maailmas. Ma tahaksin selle arvamuse peale ainult oksendada (juba vaikselt oksendangi).

  1. to Printsess
   Aga milleks siis tänapäeval seksitakse, kui mitte järglaste saamiseks? Tänapäeva maailmas on tänu seksimisele juba 7,2 miljardit inimest nagu worldometer näitab. Ja iga päev seksitakse valmis ca 300 000 uut beebit.
   http://www.worldometers.info/

   (Ma ise hakkan tavaliselt selle worldometeri peale oksendama:)))

   1. Seksitakse naudingu saamiseks. No järglasi võib ka loomulikult saada, aga see ei peaks nüüd küll alati põhieesmärk olema. Niigi peresid palju, kus ei suudeta lapsi üles kasvatada, aga nad ikka ei mõika seda ning jätkavad samamoodi. Kui on näha, et pole raha kahe lapse kasvatamiseks, siis on seda veel vähem kolme ja nelja jne lapse jaoks. Keegi peaks sellistele peredele tasuta kondoome jagama, oleks palju parem (et nad siis pärast ei peaks kiruma, et appi, keegi ei aita neid. appi, riik sakib!). Aga noh… ega sellistele ei anna keegi ju mõistust juurde ning tasuta kondoomid kasutaksid nad ilmselt õhupallidena ära.

    No see selleks, aga minu meelest on loogiline, et vallalised inimesed seksivad. Ka naised. Kui vallaline naine jääb suhet ootama selleks, et seksida, siis mõnel juhul võid mitu aastat kuival olla. No fucking way. Ja inimesed võivad rääkida, mida tahavad, aga naistel on ka vajadused. Kaua sa ikka sõrmetehnikat või dildot kasutad.

    1. to Printsess

     Naudingu saamiseks? Mis on nauding?

     Ma täitsa tõsiselt küsin, sest Printsess peaks siinsetest blogijatest sel alal ju kõige suurem ekspert olema:))

     (Teema läheb nüüd postituse pointist mööda ja peaks hoopis Printsessi blogis seda arutama aga võibolla Rents kannatab paar küsimust ära.)

     Mis on nauding, Printsess?

    2. Eksperdist on asi väga kaugel. Ja nauding on iga inimese jaoks nagunii erinev, nii et seda on päris raske niimoodi üldistada. Kas nauding on kogu intiimne protsess? Kas nauding on ainult see hetk, kui me orgasmi saame? Kas nauding on see, kui keegi hardcore S/M mänge harrastab (selle inimese jaoks ju on)? No igaühel erinev asi ju, mida keegi naudinguks peab. Õigem küsimus oleks vast: mis on nauding sinu jaoks? Aga kuna see läheb juba teemast ikka väga suure kaarega mööda, siis siin kommentaariumis ma seda tõesti arutama ei hakka.

    3. to Printsess

     Saan aru, et kui muinasaegade printsessid tarvitasid unikaalseid ja kalleid jooke – rüübates smaragdrohelisest kristallpokaalist lonkshaaval – siis tänapäeva “globaalsete printsesside” jaoks on olulised kogused. Mida rohkem, seda parem. Ja mida odavam, seda rohkem saab. Nii on see kõigi jaoks.

     Sõbral on hoovi peal mitu autot, millest ükski korralikult ei tööta. Töökaaslase sõbrannal on lapsed mitme mehega, kellest ükski ei soovi alimente maksta. Ja globaalsetel printsessidel ja printsidel on palju seksuaalsuhteid-naudinguid, milledel pole isegi halle varjundeid, värvilistest rääkimata ja mis loomariigis toimuvast mitte millegi poolest ei erine.

     Me oleme kogujad. Me vajame narkomaanide kombel veelgi rohkem sedasama, et vaigistada seda õudsat tühjusetunnet, mida tajub endas tsiviliseeritud inimene. Nauding on mõtete peatumine. Ajutine vabadus. Kihutades Viljandi maanteel öösel purjus peaga 180 km/h või trallitades ühest ööklubist teise saame me hetkeks unustada selle tumeda, tühjade silmadega kaaslase, kes moodustab meie ISE.

     P.S. ma olen elanud muidugi just täpselt samamoodi – vaigistades teismeeast alates naudingute üledoosidega mõtteid.

     P.P.S. peaks Su blogi lugema tulema. Võibolla Sa tõesti tead naudingutest ühte-teist:))

 4. Rents sa peaks hakkama naistekasse kolumne kirjutama 😀 oleks delfi/postimees/misiganes väljaanne klikkide üle õnnelik ja rahval ka lõbusam kui neid tavalisi “kümme viisi kuidas kümme kilu alla võtta” artikleid lugedes. Pluss õigekiri oleks kindlasti parem.

 5. Sissejuhatusele järgnev lõik on nii metafooriderohke ja segane, et ei saanudki aru, mis kogu selle juttu point olema peaks.

   1. Saan aru, et sa tahad end väga targana näidata, aga kui mõte möla vahelt välja ei paista, siis on see üritus veidi nihu läinud. Algustuseks arusaamatu ving kellegi seksuaalelu ainetel – mis see sinu perset torgib, kes keda ja kui palju paneb? – ja seejärel ebateaduslik ning laest võetud eeldustel põhinev ‘arvutuskäik’. Ega selle postituse taga pole hoopis mingi isiklik rahuldamatus?

 6. Mul tekkis üks uitmõte. Kui seks on ühiskondlik kokkulepe ja tegelikult pole kellegi asi, kui palju keegi seksib, peaks seda olema ka tapmine. Kui tappa inimene kiiresti ja valutult, ei tohiks see kellegi teise asi olla. Näiteks üksik invaliid või joodik. On ju?

  1. Ei ole ju. Kui seksides turvaseksi nõudeid silmas pidada ja piirduda konsensusliku seksiga täisealiste täiemõistuslike liigikaaslastega, siis ei põhjusta see mitte kellelegi jäävaid ja pöördumatuid kahjustusi, küll aga võib tulemuseks olla märkimisväärne hulk mõnu, head enesetunnet, etc, kõigile osapooltele. Eeldatavasti win-win situatsioon.

   Kui aga tappa ükskõik kui kiiresti ja valutult keegi, kelle nõusolek.. Kas sa pidasid silmas enesetapule kaasa aitamist või mõrva? Palun täpsustust.

   Igatahes on tapmisel igal juhul kellelegi jaoks fataalsed ja pöördumatud tagajärjed ning liigikaaslase tapmisega ei kaasne tapjale v teistele enamasti ka mitte mingeid märkimisväärseid hüvesid. Võimalikud variandid.

   Libe, libe.

 7. Vahepalaks mu hiljutine-mõnenädalane kokkupuude donjuan-kasanoovaga; siin just paslik paik rääkimiseks.
  Noormees, 24+, pikk, kristjankasearu näoga-moega, suitsu-viinavaba, raha kui putru(teenib mingite kavalate internetiskeemidega), aga ise töötab lihtsa ehitajana(ise ütleb, et susser-shmusser-raha tuleb-läheb, aga oskusi peab tasemel hoidma), püsisuhe+laps(väidetavalt; ei ole ise kontrollind).
  2 lõpetamata kõrgharidust.
  Aega viidab R-L-P sellega, et veab sõpradega kihla, et saab selle tibi, keda sõbrad näitavad.
  Ja saabki, eitea küll, kuidas – võõrkeelse müüjatibi väljamaal suvalises purksiputkas, lapsega noore ema taarasabas, tuntud seltskonnatibi x.x., jne jne. Tõestuseks pildid-videod.
  Viimasel ajal vallutab idarahvuse-naisi.
  Küsisin, et miks nüüd ida-omi, vaata, kus eesti juustu pildi pial kah ilus tibi, eesti ju ruulib.
  Tema vastu, et tal on eestlannadest paras kopp ees. Tsiteerin: “Eesti naised..heh..ennast pole tavaliselt ollagi, aga arvavad, et on teab kurat kes..”
  Selline mees.
  Ei kurtnud kordagi, et mis liigub, see kulub.

 8. Selles pole sul Rents siiski õigus, et naine paljude seksuaalsuhete käigus ei kulu. Kulub küll.

  Mul oli aastaid tagasi ühekordne fling ühe töökaaslasega. Olime firmapeol mõlemad meeldivalt vindised ja vallatud ja nii see juhtus. Tüüpiline keiss suurfirmade kontorites.

  Kaineks saades ei tundnud kumbki erilist viitsimist teemat edasi arendada. Töötasime sõbralikult edasi samas firmas kuni mina ühte, tema teise firmasse suundus.

  Mitu aastat hiljem põrkasin ühe kolmanda firma baaris sama naisega kokku. Teretasime rõõmsalt ja läksime kumbki edasi. Mõned tunnid hiljem sain temalt emotsioonidest nõretava kirja. Issand-issand, mis nüüd saab, kas sa töötad ka siin, ma oleks minestanud kui sind nägin jne, jne.

  WHAT THE…?

  Kutsusin ta õhtul välja, sest ei mõistnud seda paanikat. Et kas ma solvasin teda kuidagi või? Krt, ise ka ei mäletanud hästi mitme aasta tagust üheöösuhet. Minu arust oli kõik suvaliselt okei kogu aeg olnud meie vahel.

  Ta käitus õhtul kokku saades küll rahulikult ja väärikalt aga ma sain jutuajamise sees instinktiivselt aru, et – TA ON KÕIK NEED AASTAD SEDA PISIKEST SEIKLUST OMA PEAS KÄIANUD.

  Polnud midagi halba, polnud midagi head, aga ta käias seda oma peas. Ja point on – et ma isegi ei meeldinud talle kuidagi eriliselt, tal polnud mingeid tundeid mul vastu – ta lihtsalt oli minuga maganud.

  Ja see ongi nüüd jutu tuum. Naistel tekib seksuaalvahekorra kaudu EMOTSIONAALNE SIDE mehega. Isegi nende meestega, kellega on suvaliselt oldud. Iga järjekordne mees võtab naiselt “tüki küljest”. Iga seksuaalvahekord seob naist mentaalselt üha rohkem ja rohkem. Naised, kellel on palju mehi olnud, on “tükkideks rebitud” üha rohkemate meeste vahel. Keskendumisvõime halveneb. Tunded lahjenevad iga korraga üha enam.

  Jama on selles, et meestel sellist probleemi tõesti pole. Meestel ei teki sellist sidet. Mehed kaotavad oma energiat vähehaaval iga seemnepurskega. Aga nende jaoks pole tähtsust kas lüüa pihku või magada suvalise purjus tädiga. Mentaalselt see mehi ei kahjusta. Naisi aga küll. Naistel kulub aastaid, et oma pead jälle selgeks saada pärast seksuaalsuhet. Põhjuseks vahekorra käigus tekkinud tugevad energeetilised sidemed mehega.

  1. Oota – mis su probleem antud juhul on? Kõigepealt ei meeldi sulle, et naisel tekib keppides emotsionaalne side? Ja siis ei meeldi sulle ühtäkki hoopis, et naise tunded lahjenevad?
   Nagu et nokk kinni ja saba lahti ja vastupidi? Ei tohi lahjeneda, ei tohi sidet tekkida?
   Kogu see energeetilise sideme jutt on bullshitt.

  2. Mad, selle asemel, et aretada mingeid newagelikke teooriaid mingitest energiatest ja emotsionaalsetest sidemetest (mis, on muidugi mehe seisukohalt väga mugav ja peaaegu meelitav – isegi aastate pärast on üheöösuhte järel naine ikkagi sinuga seotud), võiks pigem kaaluda lihtsamat ja loogilisemat varianti – sel naisel pole tihti üheöösuhteid. Ta ei käianud peas teist asjaosalist (sind), vaid sündmust, mida ta oluliseks pidas, sündmust, mis võib-olla andis midagi juurde tema seksuaalsele identiteedile. Täpselt samal põhimõttel meenutavad nii mehed kui naised peaaegu pühalikkusega oma “esimesi”, kuna nood on pannud alguse nende seksuaalsele identiteedile.

 9. Oh, vaimustav, et selle blogi kommenteerijaskond nii kirevaks on läinud. Ma lisaks omalt poolt arvamusavalduse, mis on täiesti tõsi, sest mina arvan nii: Maa sees on üks teine maakera, mis on välimisest hulga suurem.

 10. Rents, ma kusjuures miskitviisi teadsin, et oled neis asjus natuke… noh… naiivne 😉 Vahel inimestel ka sinu seisus on juba pika (pika) suhte kogemus olemas või siis mingi intuitiivne tunnetus seksi ja seksi vahest, just kulumise mõttes.

  Siiralt loodan, et sulle kord antakse 20+ aastane (seksi täis) suhe. Ja siis umbes 10+ aasta peal loeksid oma postitust veelkord. Ehk ma eeldan, et oled tõenäoliselt juba selleks ajaks teinud läbi mingid seksuaalset laadi arengud. Väisad oma siinset postitust ehk pisikese muigega. Mis on kindlasti tore ja nostalgiahõnguline. Eks igaühele kõike ka elus kogeda anta, muidugi eks seda kaaa.

  Mul on paar küsimust ka. Et kui vaadata seksi kui kulutamist, kas igasugune puudutus on kulutamine? Noh näiteks lapsele (eee…. mehele…. naisele) pai tegemine? Mis puudutuse (või muust?) hetkest muutub seks kulutamiseks?

  Kas iga seks kulutab samal määral? Jah ja et mis kohad need kuluvad ka? 😉

  1. Kulla inimene, kas mina olen väitnud kuskil, et kulutab? Ma kirjutasin sellest, et noored mehed siin ühiselamus evivad seda väärarusaama.

  2. AFAIK on Rents püsisuhet proovinud küll, erinevalt tavalisest tartu kampsunikandjast siis. Seksirohkuse kohta ma muidugi ei tea.

 11. Üks vana ja tark mees kommenteeris kõrvalt kogu teemat nii: naharakud ei kulu, need uuenevad kogu aeg. Aga psüühika võib küll teatud tingimustel kuluda…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.