Uncategorized

Rents räägib, kuidas on

Sai üks päev väljas käidud ja muuhulgas kuulatud erinevaid suhtedraamasid (tudengid tunduvad arvavat, et minu töökohustuste hulga kuulub ka emalikult käe hoidmine), millel kõigil tundus olevat üsna ühesugune taust. Nii et andsin oma kallitele tudengitele sama nõu, mida annan kõigile teistele. Nõuanne, mille saate mult täiesti tasuta ja mis on äärmiselt lihtne – don’t stick your dick in crazy. Teises suunas muidugi ka.

Ja ma ei räägi siin mingitest väikestest kiiksudest. Mina olen esimene, kes ütleb, et normaalsus on igav. Aga. Kui sa näed, et see inimene on poolhull ja igas mõttes katki ning mingil kummalisel põhjusel tekib sul tunne, et just sina võiksid ta terveks teha, siis usu mind – EI. Ei võiks. Sina ei tee katkist inimest terveks, sa teed tema otsas ainult iseennast katki. Ja kui sa tunned end nagu ema Teresa, siis jumalime, toeta teda, patsuta pead, jaga oma võileiba. Miks mitte. Aga ÄRA astu temaga lähisuhtesse.

Sest. Ma ütlen sulle kohe, kuidas see käiks. Alguses see isegi toimiks. Sa oled nii tore inimene ja te olete nii kokku loodud, et ta ongi sinuga koos olles rõõmus ja õnnelik. Või vähemalt tundub rõõmus ja õnnelik, sest ei tasu unustada, et ega hullu ei tea, kurat teab, mis ta mõtleb. Aga see õnn kulub uudsusega koos maha, tavaliselt üsna kiiresti. Ja tead mis? Nüüd on see SINU süü, kui ta katkine on. Sest ilmselgelt pole sa enam piisavalt hea, sest alguses oli tal ju sinuga koos nii tore ja nüüd on midagi muutunud. Ja ega seda alguses tihti ei juhtu, satub mõni kehvem päev hulka lihtsalt ja ehk sa olid tõesti hoolimatu ja tegid tõesti kohatut nalja vms. Nii et sina, kes sa oled juba harjunud sellega, et keegi ei hüsteeritse kõrval, üritad oma käitumist parandama hakata. Kuni viitsid, lõputult ei viitsi. Kui tegu on targema hulluga, saab ta selle koha peal aru, et ta on ikka ise peast soe, mitte ei lähe juba üheteistkümnes suhe järjest kummalisel kombel metsa. See on parem variant, sest sel juhul kaob ta lihtsalt ära. Aga enamasti hullud ise end hulluks ei pea ja hakkavad selle asemel hoopis su närvidel saagima ja sinult järjest rohkem ja rohkem ootama ja on siiralt õnnetud, kui sa üritad vihjata, et äkki tõmbaks ikka jalad perse alt välja ja ei süüdistaks kogu ümbritsevat maailma enda vigades. Või et võiks tunnistada, et sa ei saa muuta seda, kuidas maailm sinuga käitub, aga sa saad seda esiteks oma käitumisega mõjutada ja teiseks otsustada, kuidas sa sellele reageerid. Sest loogika ei toimi hullude puhul, sest – sest nad on HULLUD. Kui hull juhtub naissoost olema, on veel eriti kehv variant, sest neile kinnitab kogu ümbritsev maailm (ema-isa, filmid, raamatud, sõbrannad), et mees peabki naise eest hoolitsema, nii et kõik sõbrannad (kes muidugi saavad tema versiooni kogu loost) on nõus, et sina oled ehe värdjas, sest sa piilusid ühe silmaga telekat sel ajal, kui ta hüsteeriliselt nuttis, sest rohelised kardinad frustreerisid teda.

Võtame lühidalt kokku. Kui näed hullu, siis ära vea teda endale koju. Kui näed seksikat hullu, siis ära ikka teda koju vea. Ja kui näed VÄGA seksikat hullu, siis – wait for it – saa ükskord aru, idioot, et hullumeelseid ei ole vaja koju vedada. See, kes su aadressi ei tea, saab sind küll mujal pussitada, aga siis pole sa vähemalt ise loll olnud.

23 kommentaari “Rents räägib, kuidas on

 1. Jumalast õige! 😀 Ma kunagi “vedasin” koju ühe sellise, kellest ei saanud kohe aru, et on hull. Ja lõpuks kui hakati mulle ette heitma, et ma olen kõiges süüdi ja eriti selles et ta alkohoolik on, siis astusin minema ja tõdesin, et hullu ei tohi ikka ligi lasta, saad veel muidu ise haiget.

 2. Ema teresa kompleks läheb vist igal “normaalsel” st kogemusest õppival inimesel nii kui nii ajaga üle, aga asjakohane moraaliloeng siiski.

  Advanced level on veel huvitavam – kui hullud kohtavad hulle ning üritavad teineteist ekspluateerida oma “katki olemise” lappimiseks … kind of entertaining, sp ma Perekooli loengi.

 3. No alati on variant, et ainult crazy ongi see, kes sind endale ligi laseb. Ja siis on küsimus, et kas jätad oma dicki iseenda hooleks, või siiski asjatad parema puudumisel hulluga ära ja lepid tagajärgedega. S.t. su nõu sobib vaid siis, kui pistjal on valikut, aga kõigil ju ei ole.

    1. Seda minagi räägin – alati on valik “pistmata” jätta; ja kui juba “pistad” siis on see ometi ju teadlik otsus kõigi tagajärgedega. Inimene on ju mõtlev olevus ometi ?? Onju ??

 4. Mina, vana ja kole maakas, olen näinud väääga palju hulle alkohoolikuid. Paljudes kohtades peetakse neid normaalseteks ja neid, kes ei soovi hullu tujusid ja vägivallatsemist vaikides ja naeratades taluda, peetakse päris segasteks ja loomulikult vajavad sellised karistust.
  Lähem info kõigilt maaomavalitsuse korrakaitse- ja sotsiaalala töötajatelt.
  PS. Ma olen parem terve valla ainus hull kui pätikarja peksualune ja paaritusobjekt. Kontrollitud, sh ka teie peal.

   1. Tuleb ette. Miks muidu meil nõnna suured numbrid viletsuses elavate yksikemade osas jne. Viletsus taastoodab iseennast ja tydrukutele õpetatakse varakult, kuidas “õige naine” käituma peab. Ma sooviksin, et meditsiin ei oleks nii kiire ja tõhus.

 5. Kui TEAD, et suudad hullu hallata, siis, usu, sa suudadki. Kui arvad, et suudad, siis ei loe. Kui tunned, et suudad, siis ka ei loe. Aga kui tead, et suudad ja päriselt sul ongi hullust ükskõik ja oled piisavalt enesekindel ja enesekeskne ja psühhopaat, siis pole seksikas hullus mitte midagi hullu. Saadad ta puu taha ja las nutab seal või vehib mootorsaega. Mis see sinu asi on, ega sa teda lohutama pea. Kui võtad hullu sellisena nagu ta on, annad aru, et on hull ja paremaks ta ei lähe ja nobody´s perfect, siis…miks mitte. Siis kepi kasvõi saja hulluga. Nad ei saa sulle mitte midagi teha, kui sa ise ei lase endale midagi teha. 🙂

  * Aga hullud muidugi ei taha selliseid enamasti. Nad on vahel nutikad. 😀

  1. See sõltub sellest, kas hull on hull, kes nutma ja vehkima kukub, või hull, kes päriselt laste nähes laste emale tappa annab. Või kes päriselt pussitab või põlema paneb jne. Selliseid lugusid küllalt ju, inimesed arvasid, et suudavad hullu kontrollida.

   1. Seda, kas sa arvasid või teadsid, saad siis teada, kui asi läbi on. Sellele “teadmisele” suhte ajal loota saab ainult siis, kui tõesti ohutu ja mitte liiga tüütu hull on.

  1. Normaalse inimese jaoks on. Hullu jaoks – sõltub hullust. Mõni hull arvab juba pärast käehoidmist, et no nüüd oleme küll elu lõpuni koos. Sellisele kätte andmine on retsept selle jaoks, et varsti nuga neerus oleks. (Loe ka minu viimaseid parooliga postitusi – no ma küll ei tahaks seda riski võtta, ükskõik kui seksikas hull on)

 6. Oioioioikuitõde! Jah. Ja ei tasu unustada, et hiljem distantsil on endal selle kõige pärast nii kuramuse piinlik! Ma näiteks olen hullude kirju vahel tagantjärele lugenud ja mõelnud, et see oleks ikka romaanimaterjal (ja seda muidugi ka, et kuidaskuratmakohearueisaanud, et tegemist oli hulluga). Et ise kohe ei oskagi niimoodi tõe monopoli kuulutada, inimestega manipuleerida ja saikot panna. Distantsilt, ma ütlen, on kõik selgem.
  Aga ses mõttes on muidugi ajukeemia selline ohtlik ja ohjeldamatu nähtus, et mõnikord kohe ei aita miski seda ära flippimist ära hoida. Mu ainus lohutus on see, et ennast ära lõhkudes muutume tegelikult ise paremateks inimesteks. Põjamudas käinud on ikkagi ühe tundevarjundi võrra rikkamad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.