The Guard (2011) ja The Double (2013)

guard

Vaatasime hiljuti sellist filmi, ma plaanisin sellest kirjutada ka, aga vist unustasin. Ütleme nii, et kui ma peaksin viimasel ajal vaadatud filmidest AbFabile midagi soovitama, oleks see just SEE film. Nii palju rassistliku ja kohatut nalja pole ma ammu näinud – ja ma vaatan PALJU poliitiliselt ebakorrektseid filme.

Aga The Double on selline tore film, kus Simon (Jesse Eisenberg), kes elab linnas, kus inimesed tapavad end kolm korda rohkem kui mõnes depressiivses Ida-Euroopa külas, avastab, et talle on tekkinud teisik. Teisik, erinevalt temast, on lahe ja meeldib kõigile. Simon pole muidugi olukorraga väga rahul, sest teisik tahab muuhulgas panna ka seda tüdrukut, kellest tema väga sissevõetud on, ja teda ametialaselt ära kasutada. Bad tone, ühesõnaga.

Kohe ütlen, miks see film oli äge. Esiteks. Eisenberg näitles täiesti suurepäraselt. See ei olnud kindlasti lihtne töö, aga ta sai sellega väga hästi hakkama. Teiseks, see on küll Dostojevski romaani adapteering, aga adapteerijaks on Richard Ayoade, ehk nagu pea kogu maailm teda tunneb, Maurice Moss. Ja kes siis Mossi ei armastaks. Mina ühesõnaga armastan. Lugu on hea, näitlejatöö on hea, kõik on hea. Aru ma ei mõista, miks teised inimesed seda filmi nii madalalt hinnanud on. Kõik oli suurepärane. Tahaks kohe öelda nagu Foucault oma kriitikute kohta – kui mõni sellest aru ei saa, on ehk tegu tema enda vaimse piiratusega. Ei vä?

Advertisements

3 kommentaari

  1. Armas Rents, su fonoteegis sobrades sattusin ühele lõbusale fraasile “Jäätis on LIIGA hea.” Juhtumisi on minulgi praegu nina ees kilo jäätist ja liiter piima. Meenutades äsjast kuuma ilma, on see mm…

  2. FILM ? Soovitan uut sarifilmi Tallinna TV-s: vanem daam satub politseijaoskonda täieliku amneesiaga, isegi oma nime ei mäleta. Kas tõesti ei mäleta, või on see teesklus? Homme on järg.

  3. Tänud, Rents! Sinu filmisoovitused on mulle täitsa maitse järgi olnud.
    Võtan need 2 ka plaani.

    Vastu pakun Last Vegas (http://www.imdb.com/title/tt1204975/?ref_=nv_sr_1). Selline tore kerge vaatamine, kus 70-aastane elumehest papi kavatseb esimest korda elus naise võtta ja tema 3 sama vana sõpra korraldavad talle poissmeeste õhtu 😉


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Rubriigid