anna kannatust · prantsuse muusika · sport

mul on töine nädalavahetus

hallonkram-1l-ekstroms

Wazzup, pitsud?

Maailm on minu vastu. Ma juba mitmendat korda üritan Rootsis käivatelt sõpradelt sellist asja välja pressida, aga nad väidavad, et lihtsalt ei leia seda poest. Kas rootslased on tõesti selle söömise maha jätnud? Kui mina seal viimati käisin (ikka päris mitme aasta eest), oli see veel igati tavaline hommikusöök. Hallon kräm näiteks on siis vaarikakreem. Paned piima peale ja läheb. Miks inimesed seda enam üles ei leia? Kas seda hoitakse miskipärast kuskil koristusvahendite riiulis? Kas mu sõbrad on veits slow? Kas nad ehk miskipärast üritavad sundida mind tervislikumalt toituma? Nii palju küsimusi ja nii vähe vastuseid.

Teiseks. Ma iga kord üllatun, kui ajalehtedes sporditeemaliste elamusartiklite pealkirju näen. Alles see oli, kui Postimehes oli pealkiri selle kohta, et naisena MMA-trennis ei saagi surma (milline üllatus, võiks ju arvata, et rinnad plahvatavad vms), nüüd on Õhtulehes pealkiri, et pärast esimest kõhutantsutrenni ei olegi kõhulihased valusad. Ma ei saa isegi aru, kust see viimane hirm tulla võiks, sest isegi megapeenikestel kõhutantsijatel (Ines Karu-Salo näiteks) pole ju väljajoonistuvaid lihaseid = on üsna ilmselge, et see trenn ei anna erilist lihaskoormust, pigem sihuke kerge kardio. Kuigi tasakaaluhoidmine eeldab muidugi kerelihaste kasutamist, nii et võiks arvata, et kehvema tasakaaluga inimestel on alguses need valusad (ja suur osa neist asub ju kõhulihastega samas kandis, nii et kui seal midagi valutab, on seda vist lihtne sassi ajada küll). Kui ma vahepeal jõusaalis pea alaspidi kõhulihaseharjutusi teen, on ka hiljem süvalihased valusad. Kõhutantsu puhul kardaksin ma pigem seda, et pärast esimest korda on käed valusad, sest neid peab harjumatutes asendites hoidma. See oli minu isiklik stereotüüp, Õhtuleht lükkas selle ka  ümber.

Kolmandaks, ma jätkuvalt hämmastun, kui mõni inimene hakkab seltskonnas (ja eile näiteks olukorras, kus ei räägitud sugugi erudeeritud teemadel) lambist rääkima, et ta ikka häbeneb, sest teised on nii haritud ja mis nüüd tema … Ega diplomeeritud inimesed ei käi baaris nii, et laovad oma diplomid kõik lauaservale ritta. Ja kui mõtled, et nad üldises plaanis sinust paremini hakkama saavad, siis kulla inimene, tule ühikasse, ma näitan sulle doktorante, kes jätkuvalt iga kord vaeva näevad, kui iseseisvalt pesumasinat kasutama peavad.

Kui te lugeda ei viitsi, siis kuulake hoopis muusikat. Leidsin sellise toreda artisti nagu Louise attaque:

8 kommentaari “mul on töine nädalavahetus

 1. Ma pean selle haridusjutu peale kordama sajandat korda, et baaris võib juhtuda palju hullemat. Kord sattusin vestlema kena, pika, tumedate kergelt lokkis juustega, meeldiva, mõistliku jutuga ja kokkuvõttes väga normaalsena tunduva mehega, kes mingi hulga alkoholi järel tunnistas mulle, et kuule, sa oled ju tark. See kõlas umbes nagu “kuule, sul on ju leepra”. 😦

  Sa võid seda juttu kõikidele neile rääkida, kes kurdavad, et nad pole piisavalt haritud/targa jutuga vms. 😀

 2. Sansaaras ongi selline… huvitav arusaam asjadest. Meil on lood veidi teisiti, nimelt sunnitakse meid – oh õud! – ka samme tegema. Samas, meie eesmärgiks ei ole ka klassikaline kõhutants, muidugi. Aga see Sansaara lugu oli suhteliselt facepalm muidugi.

 3. Pole muidugi üle viie aasta Sansaaras käinud, võib-olla asjad vahepeal muutunud ja kõhutantsijad põranda külge paigale naelutatud, aga ma sain seal omal ajal ikka samme ja hüppeid ja kõike muud ka teha, ei mingit õudu.

  Lihtsalt et ajakirjanik käis ju algajate tunnis ja no päris esimestel tundidel ei ole küll mõistlik inimesi samme tegema panna, kui tal “saba all” kehahoiakust ning puusa-rindkere eraldamisest veel udust aimugi pole (nagu päris algajatel enamasti probleemiks on)?

  Pulsi järgi on algajate kõhutants muidu selline rasvapõletuse trenn, aga edasijõudnud teevad täitsa korralikku aeroobikat, eriti just kiiremate trummikate ja saidide ajal. Viimaste harjutamisel läks pulss ikka väga kõrgele.

 4. Tundub, et su sõpradel on vandenõu sinu toitumise tervislikumaks muutmise osas, sest mina käisin eile ICA-s ja spetsiaalselt sinu postituse pärast otsisin, kas sellist asja leidub. Täitsa olemas, isegi sama kaubamärgiga, mis siin pildil. Maksab umbes 2 euri 😀
  You’re welcome- mine nõua oma sõpradelt seletust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.