Teate, mis TYSKIs täiega nõmekas on?

jodiemarsh

Ehk siis järjekordne lugu sellest, kuidas maa on külmand ja kärss on kärnas.

See, kuidas neil kogu asutus erinevateks osadeks on jagatud – neil on eraldi fitnessklubi ja harrastussport. Ja miskipärast on jõusaal neil ka fitnessklubi osa. Või mis jõusaalist rääkida, isegi tavaline kergejõustikuhall. Ja kui nüüd mina, kes ma olen “harrastussportlane”, tahaks osta oma semestripiletile juurde jõusaali kuukaarti, et kaks-kolm korda nädalas jõuharjutusi ka teha, peaksin ma ikka ca 40 eurot (täiskasvanutele vist 42 ja tudengitele 38, aga ma täpselt ei mäleta, midagi sinnakanti) igakuiselt juurde maksma, samas kui fitnessklubi liikmed saaksid selle soodushinnaga. Mitte küll eriti suure soodushinnaga, aga see näitab ikkagi suhtumist. Või mis sellest jõusaalist rääkida, isegi lihtsalt kergejõustikuhalli eest, et sõpradega koos kalisteenikat teha, maksaksin ma sama palju juurde – mis on absurd, arvata on, et sel juhul ostan ma endale 20 euro eest lõuatõmbekangi* ja käin vähegi normaalse ilmaga rannas redelite jms otsas treenimas. Sest redeleid muide hallis üldse ei ole, seal on põhiliselt ainult jooksurada, mida mina oma haige põlvega nagunii kasutada ei saa, ja igasugused kangid-raskused, mille kasutamisest ma samuti hetkel hoidun, sest üritan mõnda aega põlvele vähem raskust asetada, sest trennis survestan ma seda nagunii iga nurga alt. Nii et minu jaoks on selle peamiseks, et mitte öelda ainsaks, boonuseks soe ruum, mis on piisavalt suur, et seal mitmekesi jõudu teha ja selle vahele lolli möla ajada – ja ISEGI MULLE ei ole loll möla 40 eurot kuus väärt. Kalisteenika käib ju põhiliselt kangi ja oma keharaskusega, nii et seda sai veel novembriski suurepäraselt rannas teha, talved on meil ju lühikeseks kulunud ja soojaks muutunud.

Tõesti, kui ma mingit IMELIST tööd ei leia, lähen ma sügisel uuesti kooli. Ja mitte ainult selleks, et uut ja vaimustavat eriala õppida**, vaid selle pärast ka, et siis saab vähemalt iga päev kella kolmeni tasuta kergejõustikuhalli kasutada***.

Aga et lõpetada positiivse noodiga, siis see trenninädal on SUUREPÄRANE olnud. Isegi mitte trenninädal, töö mõttes on ka kenasti läinud, aga hetkel räägime trennist, eks ole. Mulle tundub kusjuures, et see kümme lõuatõmmet mängib siin teatavat rolli – mitte füüsilise jõu mõttes, sest see oli mul nagunii olemas, aga selles mõttes, et ma sain sealt sellise motivatsioonilaksu, et jätkus terveks nädalaks. Ja teiseks muidugi need tehnikaharjutused, mida me väga järjekindlalt nüüd iga trenni alguses teinud oleme (see peaks ehk isegi esikohal olema, sest jõud aitab kaasa, aga tehnika on see, mis sind tegelikult seinal hoiab). Eile ma mitte ainult ei roninud ühte rada ära, millega ma olen umbes terve igaviku mässanud (kusjuures mul oli kolmapäeval selle osas täielik valgustus, ma lihtsalt JÄRSKU nägin ühte võimalust, millega ma siiani isegi mitte ei arvestanud, sest pidasin seda oma kehale täiesti sobimatuks), vaid sain veel KOLMES asjas sammukese edasi. Te ei kujuta ette, KUI hea tunne see on, kui pärast pikka seisakut mingi jää taas mürinal liikuma hakkab.

* juba tehtud

** mis oleks muidugi ka fun, lisandväärtuseks need inimesed, kes uluvad, kuidas ma klassinurgas märkmete tegemisega maksumaksja raha kulutan

*** Kes ütles, et sport ja vaimne enesearendamine käsikäes ei käi?

14 kommentaari

 1. Tubli! Ja just sinu kirjeldet põhjustel meeldis mulle väga Lasnamäe hall. Ronid, jooksed, võimled või tõstad kangi ja seda kõik ühe piletiga. Jõusaal masinatega on seal ka, aga see on eraldi.

 2. Mis krdi pilt SEE siis nüüd on? 😀

  • Jodie Marsh looking …. Mmm, kas nüüd just good, aga midagi. Treenitud igatahes.

 3. Kas TÜSK-i kergejõustikuhall mitte kella üheni tasuta pole? Ma olen kogu aeg käinud teadmisega, et kuni kella üheni saab tasuta 😀

  • Kella kolmeni vist suisa, aga tudengitele, mitte kõigile.

   • Jap, seda ma tean 🙂

  • See on TÜ viis popitegemist premeerida?

   • Saal avatakse kell pool seitse, usin inimene teeb trenni juba enne kella kaheksast loengut ära.

 4. Päevad lähevad kohutava kiirusega, eksju? Juba on uusaastast varsti läbi kuu. Kes pole veel kortsude peale mõelnud, sel on viimane aeg seda teha. Nimelt mõelda…

 5. Eile kooris bussis mu kõrvalistuja apelsini lahti ja hakkas seda sööma. Ma ei ole loomult agressiivne, aga pead ära keerates mõtlesin tahtmatult Pariisi-sündmustele.

  • Kas sa pead silmas seda grusiini ja tšeloveki anekat? See oli tõesti apelsiniga.

  • Oh oleks vaid.. Minu apelsininäsija polnud kahjuks Kuldgloobuse nominant, vaid Lasnamäe tavaline eluamatöör.

 6. ma pakuksin, et parimad võimalused trenni teha on sõjakoolis…

  • Ma pakun, et seal ehk kamandatakse liigselt.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

 • Kategooriad