EM5 + muud manti

Loen mina neid raamatuid lugeja rollist ja muudkui imetlen – need targad mehed ja naised suudavad kirjutada mitusada lk sellisel teemal, seejuures sõna “lugeja” äärmiselt harva kasutades. Ma olen praegu täiega hädas, sest sellel pole ju eriti sünonüüme, aga igas lõigus seda kaks korda öelda ei taha, nii et proovin kogu aeg lauseid teisiti sõnastada. Raske on.

See raamat tahtejõust, mida soovitasite – leidsin selle netist, loen ja irvitan. Eks näis, palju seal asjalikku ja kasutuskõlblikku materjali on, aga see on hästi kirjutatud, kergesti mõistetav ja vähemalt algus tundub paljulubav.

Käisin eile pisikese sugulase sünnipäeval ja seoses sellega hakkasin mõtlema, et kui kaks erandit välja arvata, on mu sugulaste ja tutvusringkonna hulgas ainult tütreid saadud. Ja ma ei mõtle viimase paari aasta jooksul, vaid no ütleme viimased kümme või nii, st suht nii kaua, kui ma mäletan. Ehk siis kümne aasta jooksul HULGIM tüdrukuid ja kaks poissi. Huvitav, kuidas see mind ümbritsetud valim nii kallutatud on, kui statistiliselt poisse tüdrukutest rohkem peaks sündima?

Advertisements

7 kommentaari

 1. Selle asja nimi, millega mul probleeme on, on “performance control”. Nüüd tean vähemalt, mida edaspidi googeldada.

 2. Ma olen emaliinipidi kolmas põlvkond ainsaid tütreid ning mul endal on 2 tütart, isapoolsel vanaemal on koos minuga 5 tüdrukust lapselast ja nüüd minu tütred lapselasteks ka. Temapoolne “ebaõnn” olevat seotud sellega, et minu kui esimese lapselapse sündides olevat ta mu soo suhtes rahulolematust väljendanud.
  Ega ma oleks üsna üllatunud olnud küll kui mul poeg oleks sündinud – “meie suguvõsa poisse ei sünnita!”

  • Ega ei oleks, või siiski ei poleks? Mina ei ole oma tädipojaga muud liini pidi seotud, kui et ta lihtsalt on. Eesti keeles.

   • Ma kommenteerinud ainult purjus peaga

  • 😛 sama siin – suguvõsas ainult naised järgi jäänud: 2 õde, poolõde, mina, ema ja 2 vanatädi. Vanatädidel oli veel 2 õde omakorda.

 3. Käisin eile eesti meedia kommentaariumis. Ja pean ütlema, et mismoodi ka ei vingerda – ikka saad peksa. Seetõttu jäävadki järele ainult sõbrad.

 4. Paber-raamatut pole ma juba üle 10a lehitsenud. Dostojevski “Idioot” jäi sama pooleli kui Bulgakovi “Meister ja Margarita”. Liiga rasked mu jaoks


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Kategooriad