blogs

Kommentaar hoopis teise blogisse

Mul ikka ei ole seda probleemi, et jutt liiga lühikeseks jääks. Täna tahtsin ühe noormehe blogisse kommentaari jätta, aga läks nii pikaks, et sellest sai hoopis intertekstuaalne vastupostitus. Nii et paneme selle siis hoopis siia. Kallis anonüümne blogija, tahaksin sulle öelda, et:

a) Neil tütarlastel, kes valivad koopainimese, ilmselt ei ole silma ees seda ideaalpilti mehest, kes EI oleks koopainimene.
b) Põhjuseid, MIKS koopainimene valitakse, on mitmeid.Levinuimad:
– Ebakindlus (kui mees on kõigiga viisakas, kust ma tean, et ma eriline olen? kui ta on teistega mölakas, aga minuga viisakas, siis ta järelikult armastab mind. Eks? Eks???)
– Põnevus (Kui ei taha veel nelja last saada ja koduseinte vahel passida, on kindlasti lõbusam mootorrattaga ringi kimada, mitte oodata, millal armastav kaaslane töölt koju tuleb + vahel tahaks nõusid ka loopida)
c) Usu mind, sa ei taha naist, kes mehi välimuse järgi valib. Aga nõudmisi võib muidugi igaüks seada, ükskõik, milline ta on. Mul on mitu sõbrannat juba mitu aastat järjest üksikud, kuigi neid kutsutakse välja küll, aga nad ei ole tundnud, et kellegagi see õige “säde” oleks, nii on alati kõik paari kohtinguga piirdunud. Ja pole kellegi asi neile seda ette heita, kui tunnet ikka pole, siis ei ole. Ebaviisakas keeldumine (viisaka kutse puhul) on muidugi teine asi, sest see on … Ebaviisakas.
d) Su valim tundub kallutatud olevat, sest statistika näitab, et eestlannad sünnitavad järjest hilisemas eas. Mina olen 28 ja alles praegu olen mõtlema hakanud, et VÕIB-OLLA oleksin paari aasta pärast vaimselt valmis lapsi saama. Sõbrannad, kellel on lapsed, on need ca samas vanuses või hiljem saanud, rohkem kui pooltel neid veel pole.
e) Sina ei ütle seda otseselt, aga olen korduvalt kuulnud teiste suust väljendit “keegi ei taha ju vaest meest” – kellega teie meelest need 18aastased lapsi saavad siis, Armin Karu käib neile lapsi tegemas või? +20 puhul minu meelest vaadatakse rohkem haridust kui raha, st kui naine ise tahab Sirpi lugeda, siis ta ei taha sinna kõrvale kuulda, kuidas mees reilenderit peeretab. Samas on mul tutvusringkonnas paar meesõpetajat, kes erialast tulenevalt miljoneid ei teeni, aga kaaslased on neil küll.
f) Kui see “kaaslase valimisega eriti ei ruttaks”, tähendab seda, et sa tahad korraga mitme naisega väljas käia ja kõigi nendega voodit jagada, siis karta on tõesti, et suurem osa neist naistest osutub selles osas üsna pirtsakaks.
g) “Guys like us don’t get the girl” – kui sa seda mõtet ka neidude kuuldes väljendad, siis ilmselt on sul õigus, sest enesehaletsus ja/või selline enda pihta suunatud kriitika on naiste jaoks maailma suurim turnoff. Esimene mõte, mis tekib, on see, et ta ju isegi ütleb, et keegi teda ei taha, no miks mina siis veel peaks tahtma. Teine mõte on, et jumal hoia, selline vingub raudselt muude asjade kallal ka. Nii et kui kellestki huvitatud oled, ära temaga vesteldes selliseid mõtteid väljenda, see mõjub tüdrukutele peletavamalt kui kohtingul pükste täis laskmine vms.

Tervitades,

alati abivalmis Rents

20 kommentaari “Kommentaar hoopis teise blogisse

 1. ma saan aru, et see on tglt OT, aga kui ma näeks kedagi, kes päriselt oskab reilendrit peeretada ja ka teab, et see on reilender, ja teeb seda huvitavalt ja improvisatsiooniliselt, siis võiks see rohkemgi huvi pälvida kui lihtsalt Sirbi lugemine.

  1. Eksole ! Ma jäin ka mõtlema, et, kurat, enamus tänapäeval on heal juhul ainult terminit kuulnud, rütmist või tüüpkäikudest ei tea mõhkugi… Oluliselt võimekam ja haritum peab olema, Sirbi lugemine (või lugemise teesklemine) ei näita üldse niipalju… Ja seda juhtub küllalt sageli, et intelligentsetele inimestele skatoloogilised või lihtsalt peerunaljad meeldivad…

   Samas, ei ole vist üllatav, et blogiomanik pinnapealseid väärtushinnanguid propageerib 😛

 2. Kommenteeri parem seda:
  “Vaeseke lõpetas sellega, et läks Tallinnast Tartusse filosoofiat õppima. Lihtsalt sellepärast, et koolis oli meelsus väga popp. Seega polnud tal oma headest õppetulemustest kasu miskit. Nüüd on juba aastaid koduperenaine.”

  1. See oli sügaval stagnaajal, kui mu tänavas kord šašlõkibaar avati. Läksin sinna oma 5-aastase pojaga (sotsrealismiga tutvumise eesmärgil). Baarmäni küsimus – miks lapsega – jäi õhku rippuma. Sama lugu on ka tänapäeval. Keegi küsis mu käest hiljuti (justkui kurjalt), miks ma siin üldse kommenteerin? Vastan sama õhkurippuvalt: otsin endisaegset realismi 🙂

  2. (kui mõni ei mäleta mõistet “majanduslik stagnatsioon”, siis oli see enesega rahuloleva NL näiline kuldaeg 1975-1985)

 3. Aga, sinu EELMISEST sissekandest. Kui sa võtadki iga uue vanapoisist nohiku blogi sügavuti kommenteerida, siis muidugi oled igav. Miks pole sissekannet Eurovisioonist? Miks ei kirjuta uuest ägedast muusikalist? Intriigidest tartu ronimisringkonnas? Sul on viimased sada sissekannet kas tööst, motivatsioonist või suhetest. Kesse viitsib sihukest sisekaemust lugeda…

  1. Meie! (ülejäänud nohikud, kellel on motivatsiooniprobleeme ja kes prokrastineerivad motivatsioonist lugemisega aga tööd ikka ei tee).

   1. Metaprokrastineerimine on siis see, et “loeks Rentsi blogist midagi prokrastinatsiooni kohta, aga enne teen ühe võiku”?

    1. Noh näiteks võiku, ma tavaliselt küll teen teed. Struktuurne prokrastineerimine on muidugi parem, saab midagi tehtud ka. Aga kui asjast rääkida, siis tundub et Anonüümsel Blogijal on jah eelkõige probleem a, ta vist tahab neid neidusid, kes on ilusad ja kipuvad koopamehi eelistama… samas kui keskmise või alla keskmise välimusega naistel olevat latt liiga kõrgel. Aru ma ei näe.

    2. Ei, ma saan aru, et ta neid alla keskmisi ja keskmisi tahakski, aga need tahavad koopamehi. Mis tähendab, et ehk tahaksid just üle keskmise neiud teda, aga ta pole lihtsalt taibanud küsida.

    3. Maailm läheks hukka, kui kõik saamisprobleemiga nohikud endale blogi teeks. Õnneks on olemas twitter ja ask jpm, kuhu nad ohutult (ja minu jaoks nähtamatult) koguneda saavad.

    4. Iseenesest ei ole ju teraapilisel blogikirjutamisel midagi viga, parem ikka, kui mossitavad kuni ükskord relvaga oma muret lahendama lähevad…

    5. Aga kas ei ole kena, kui saab kohe ka naisterahva seisukohta kuulda. Ütleksin austatud härra Noole kombel, et minagi olen mõnda meesterahvast eemalt näinud ja mõnd üksikut isegi lähemalt, nii et võtaksin kohe sõna nende hingeelu üle otsustamiseks.

   2. Oma lastele tegin ma Toomas Kalli matkivaid postkaarte. (Kuigi Edgar Valteri stiil meeldis mulle paremini.)

  2. Minu kodu oli lapsepõlves pidevalt nitrohaisu täis – ema ju kunstnik. Aga minust kunstnikku ei saanud. Kuigi käsi kindel.

 4. Vastan ise ka siia siis.
  Mõtlesin sekundi-kaks, kas viitsin hakata pikalt siin seletama või mitte.
  See oli minu tõlgendus ühele mu sõbranna teguviisile, millest sai see blogipostitus.
  Veits ülevõimendatud natukene tõde ja natukene väljamõeldist, mistõttu igat sõnakõlksu ei oleks olnud mõtet päris üks ühele võtta. Ning ma ei eeldanudki, et keegi minuga ühel nõul on, eriti kui ma selline ignorant olen.
  Lühidalt mõne punkti kohta. Punktiga (f) mõtlesin ma just vastupidist. Ei ole eriline ringitõmbaja. Huvitav…
  (g) Seda lauset ma ei ütleks ühegi neiu kuuldes :D! Jäi meelde ühest seriaalist (kes viitsib koogeldada, siis saab aru kui nohik ma tegelikult olen) ja oli võib-olla tsipakene teises kontekstis.
  Aga põhimõtteliselt on Sul õigus, et kui tüüp ise initsiatiivi üles ei näita misiganes x-põhjusel või tüdruk ei tunne tema vastu huvi, siis tahes-tahtmata jääb keegi kaotajaks.

  Igal juhul tänan, et minusuguse “igava depressiivse nohiku” blogi võtsid vaevaks lugeda ja kommenteerida. Mõnes asjus olen ma nüüd targem.

  Tsau bakaa

  1. Mina küll ei öelnud, et sa igav depressiivne nohik oled. Aga vastata otsustasin ma nii pikalt just selle pärast, et olen sarnaseid mõtteid ka paljude teiste meeste suust kuulnud ja mõtlesin, et tasuks ehk ka laiemalt teistele meestele öelda, kuidas naised sellistesse mõttekäikudesse suhtuvad.

   1. Ei, seda ma ei arvanudki 🙂
    Üldiselt olen ma ikka naistest väga heal arvamusel. Loodan siiralt, et ma seda kuidagi enda postitusega ei varjutanud. Olen järgmine kord enda sõnadega ettevaalikum. Aga aitähh.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.