sport

Aa, see on ishias

Hea uudis on see, et mul ikka on üht-teist kurta, kui ma kahe nädala pärast arstile lähen. See on ju hea, eks? Ei lähe ilmaasjata arstionu aega kulutama.

Nimelt proovisin eile siis üle hulga aja taas jooksmas käia. Põlvesidemega, sest siin mitmed kiidavad nagu ühest suust, et nii hästi aitab ja siis üldse põlv ei valuta. Ei hakanudki pärast kümmet minutit valutama, kannatas viisteist välja. Aga selles mõttes oli kasu, et kui vanasti läks valu kiiresti hullemaks, siis seekord kannatasin 50 minutit ikka ära joosta – ainult pöid hakkas valutama, sest ilmselt üritasin ma valida mingit asendit, mis põlvele vähem haiget teeks. Või siis on mul ishias, mis põlvest labajalga jookseb ja varsti ootamatult (või vähem ootamatult) pähe lööb. Igatahes ei tahtnud ma varem pooleli jätta ka, sest esiteks ei tahaks oma keha harjutada sellega, et me nüüd mingeid 15minutilisi otsi teeme, ja teiseks olen ma täiesti teadlik sellest, et ma olen üks igavene polkovniku lesk, nii et ma tahtsin olla päris kindel, et see pole psühhosomaatiline “vist ikka natuke tuikab” asi. Ei olnud, kui miski ikka NII valutab, on see päris. Ma loodan, sest inimestel on ju isegi psühhosomaatilist rasedust olnud ja mida kõike veel, aga ehk ma siiski nii hull veel ei ole.

Aga põlvesidemest oli kasu küll, sest kui varem on mul põlv järgmisel päeval ka valutanud, siis täna oli hommikul korraks imelik, aga muidu on igati normaalne olnud. Nii et see on üks ütlemata hea leiutis, soovitan soojalt kõigile, kes oma tervist lõhkuda tahavad ja tulevikust ei hooli. Ei maksa ka palju, üks oli 4.50.

Loo moraal: jooksmine on neile, kes pärast viietunnist und bussi peale peavad jõudma, et jälle tehasesse minna. Kui vähegi võimalik, patseerige koeraga mõõdukal sammul ja aeroobset trenni tehke mõnes spas ujudes.

12 kommentaari “Aa, see on ishias

    1. Lihtsalt sinu viimased kommentaarid on nii tüütud, et mul oleks ausalt öeldes juba päris hea meel, kui sa oleksid kuskil mujal või siis vähemalt vait.

    2. Kallis Rents! Pidasin grafomaania mainimisega silmas vaid seda, et ei maksaks oma lugejaid tappa! Su ülisagedased ja ülipikad sissekanded ei jäta vastukommentaariks mitte mingisugust ruumi – kohe lahmid otsa uue teema (analoog EPL: Kingo ja Roosa). Et sa mu kriitika peale solvusid, on kurb. Tahtsin lihtsalt nõu anda, sõber. Su blogiformaat on võrreldes möödunud aegadega kõvasti
     muutunud…

    3. Lihtsalt viimasel ajal jätad sa nagu muuga ei tegelekski, kui minu blogi kommenteerimisega. Sellest ma ei räägigi, et enamasti on need kommentaarid täiesti seosetud, selles osas pole sinu formaat küll sugugi muutunud. Tüütuks läheb juba.

 1. Ma tõmbasin endal rahulikult õlaliigese ujudes ära. 10. septembril 2013. Pool aastat valutas käsi küünarnukist seljani, eri aegadel eri kohtadest. Siiamaani annab tunda. Eelmisel suvel hakkas seljakotti kandes nii valutama, et kartsin, et pean ronimise katki jätma.

  Arstide juures olen käinud mitu ringi, noogutavad, ütlevad “jaa-jaa, eks need liigesed on ühed õrnad asjad ja paranevad aeglaselt jah, jah.” Tablette soovitati süüa.

  Ehk, pole see ujumine nii süütu mitte.

 2. Ma alles praegu vaatasin, et see mees pildil jookseb ju täitsa valesti, kuidas tal õhus olev jalg sellisesse asendisse satub? Nii need vigastused tulevad, ma ütleb.

  1. Mm.. kuivõrd ära-mõtle-kohe-ütle-ära-mõtle-kohe-kohe-ütle, siis ma nüüd nägin, et mõlemad jalad on õhus. Ütleme siis, et tagumine jalg.

 3. tee nüüd korralikumalt tasustamata reklaami, kust sa selle põlvesideme ostsid? 😀 päriselt ka, ma tahaks teada 🙂

  1. Ma kujutan ette, et neid on suht igal pool saada. Mina ostsin Kesklinna apteegist, seal lastakse proovida ka, kui pole mõistust olnud kodus oma põlve ümbrust mõõta (samas, kui sa just väga laiasid või väga kitsaid pükse ei kanna, tähendab see seda, et pead seal püksid maha kiskuma, mis mõnele ehk avalikus kohas kohatu tundub).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.