antropoloogia · music · prantsuse muusika

vaatlus, sedapuhku vähese osalusega

witch-doctor

Kuigi mulle tundub jätkuvalt ebaaus, et sellal, kui mina vaevlen, kirjutavad teised siilipornost, hakkan ma vaikselt nägema ka positiivseid külgi. Täna pidin näiteks raamatukokku minema, sest seal on, noh, raamatud. Lisaks võimalus sõpradega koos õppida ja üksteist vastastikku motiveerida. Ja kuigi toolid on seal täiega ebamugavad, on etnoloogil muidugi alati huvitav kodust välja astuda, kogu päev oli elamusi täis.

Esmalt oli mul võimalus jälgida IT-meeste paaritumisrituaale nende loomulikus keskkonnas.  Kaks (olgem ausad, üsna kena) kreeklast, kellega ma koos aega veetsin õppisin, andsid oma parima, et kõrvallaua kaunitari tähelepanu köita – ehk siis kihistasid, kommenteerisid teda kõva häälega oma emakeeles ja joonistasid  paberilehele suure 12, et oleks selge, et kümnest pallist jääb tema hindamisel väheks. Mis minu meelest oli liig, tegu oli lihtsalt ilusa alakaalulise ülemeigitud eestlannaga, nagu meil neid lademes, aga eks ma hoidsin oma kadeda keele viisakalt hammaste taga. Seda enam, et tuleb tunnistada, et selle põhjal, kuidas ta õppematerjali analüüsis, tundus et tegu on üsna intelligentse noore daamiga, kuigi sellest ei saanud minu kaaslased loomulikult midagi aru, nemad vaatasid lihtsalt, et sale keha ja kenad jalad. Igatahes jääb mulle täiesti arusaamatuks, kuidas nad üldse kunagi mõne neiu ära on rääkinud, sest nad jätkasid samal lainel, ilma kordagi otsekontakti üritamata, kuni neiu kõrval olev täiesti tavalise välimusega noormees (ei olnud ta tõmmu, nagu minu hurmurid, ega olnud tal ühtki tätoveeringut!) tal ümbert kinni võttis, et omandiõigust näidata, ja nii nad kaisutades ja miilustades edasi õppisid. Noored programmeerijad olid väga pettunud ja arutasid omavahel (vähemalt mitte inglise keeles, asi seegi), kuidas küll selline iludus saab käia kellegagi, kes “näeb välja nagu Harry Potter”. Kommentaari tegi eriti naljakaks see, et eksootilistel heterotel olid ka endil prillid ees (seda, et “Harry Potter” nägi igati normaalne välja, pole vaja öeldagi). Igatahes leidsid nad, et ilusad inimesed peaksid ometi käima teiste ilusate inimestega (või ootama vallalisena, kuni piisavalt kaunis välismaa mees kohale jõuab, et teda enda omaks teha), mitte hakkama käima mingi suvalise inimesega, lihtsalt selle pärast, et neil on ühised huvid ja et see poiss on nii tark ja huvitav ja naerab nii armsasti. Mulle meenus kohe, kuidas ma põhikooli lõpus tegin nimekirja põhjustest, miks üks ilus poiss meie gümnaasiumist peaks hoopis minuga käima ja miks tema tollane tüdruk nõme oli.

Khm, häbiväärne, liigume edasi.

Teiseks. Kuulsin raamatukogus pealt telefonikõnet, kus neiu palus kedagi, et see aitaks tal “selle kuradima kooli ära lõpetada”. Lõpuks said nad kokkuleppele, et millegi kolmas peatükk tema eest valmis kirjutatakse. Ai-ai-ai, kas nii omandatakse meil tõesti haridust? / Vangutab pead ja teeskleb üllatust.

Kolmandaks sain osa koduteest kõndida noormeeste taga, kes arutasid valjuhäälselt, kas nüüd juba võiks lõpuks kuskile parki kanepit tõmbama keerata. Üks neist tundus veits kiisuke olevat, sest leidis kogu aeg, et nad on veel liiga lähedal. Emale ilmselt. Kui juba teed midagi, siis ära vähemalt põe.

Ja neljandaks keerasin hoovi täpselt samal ajal koos võõraste noormeestega, kellel olid üsna ühemõttelised plaanid. Pidingi päriselt omavanustele meestele selgitama (sest ka minul on ometi vaja territooriumi märgistada, kuigi natuke moodsamate vahenditega, antud hetkel siis keelelistega), et ei, MINU trepi kõrval te küll end kergendama ei hakka, püksilukk kinni tagasi ja minge ja tehke seda kuskil mujal. Esmaspäev ometi, nädalavahetus pole veel lõppenud ja suvehooaeg Supilinnas on ilmselgelt käes. Siin on iga päev tõeline elu, nagu filmis.

Joone all tuleb prantsuse muusika. Kuna te kõrgkultuurist ju midagi teada ei taha, annan teile võimaluse selle vahele jätta.

P.S. Nagu ehk mäletate, rääkisin kunagi ammu-ammu sellisest žanrist nagu Frenchcore ja kurtsin, et neid bände, kes teeksid seda a) hästi ja b) samal ajal ka prantsuse keeles, on üsna vähe. Tookord sisaldas postitus eelkõige metalit. Nüüd leidsin bändi, mis on päris core ja kannatab kuulata küll. Nimeks Radium, tõsi küll, taas ingliskeelne, aga ikkagi huvitav:

Ja see mix annab üsna hea pildi sellest, millise muusikastiiliga tegu on. Mmm, ma jään ikka päris metali juurde. Postitaja on peast prantslane olnud ja pole laulude nimekirja raatsinud juurde panna, aga mis seal ikka. Ausalt öeldes jääb siit mulje, et see muusika võiks vist rohkem mõnele kommisõbrale meeldida, mul on natuke aega lõbus, siis tuleb hirm, et pea hakkab valutama, nii et see on siia eelkõige maailmakultuuri tutvustamise üllal eesmärgil pandud.

13 kommentaari “vaatlus, sedapuhku vähese osalusega

 1. HARIDUSE omandamine on SINU eesmärk. Tütarlapse eesmärk võib olla ka DIPLOMI saamine, et ema vingumise lõpetaks ja mehele minna lubaks.

  1. Seda muidugi, aga minu vanuses on üks vähestest allesjäänud rõõmudest noorte suunas hukkamõistvalt pead raputada, ära võta seda minult ära.

   1. Sul omal kõrvataguse märjad alles, vara veel “nooruse” kohta arvamust omada. Üldse, miks sa raamatukogus istud, selle asemel et lapsi teha? Kes sind pensionipõlves ülal pidama hakkavad? (Vihje – need kreeka kutid küll mitte)

    1. Viiekümne aastaga võib kõike juhtuda, selle aja peale tuleb kreeka ehk pankrotist välja ?

    2. Ma hakkan varsti iganädalasi alastipilte postitama, et tõestada, et ma jätkuvalt ei ole TÜNJAS, hoolimata Tallinna paksmagude vastupidistest väidetest.

    3. Puberteet nr.2 (või mingi muu nr). Tunned, et oled valmis liigituma tublide vanainimeste hulka, aga tublid vanainimesed arvavad, et oled liiga noor ja ilus ja nemad sulle veel ratastooli ei laena, sest sa pead hoopsi lapsi tegema. 😛

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.