natsi aru

Mina sellest MadiSSonist aru ei saa. Lugesin seda tänast internetisaagat ja tekkis paar küsimust:

a) Kuidas ta üldse Kalevi meeskonda fännata saab, seal on ju kaks mustanahalist?

b) Kas eelmised laulud, mille saatel tantsutüdrukud tantsisid, olid eestikeelsed?

c) Kui need laulud olid ingliskeelsed, siis miks ühe kultuuri “pealetung” teisest hirmsam on?

Muidu on tore ikka, et inimene nalja pakub, lugesin Twitterit ja muudkui kõkutasin. Väike kokkuvõte oli Postimehes ka.

Minu isiklik lemmik oli see, et absurd on ju tagurpidi drusba.

P.S. Uudiseid loodusest. Tegin eelmise esmaspäeva õhtul ühe jala karvutuks ja plaanisin järgmisel hommikul jätkata, sest mõtlesin, et kohe läheb suvekleitide kandmiseks. Aga läks hoopis külmaks, nii et olen elanud nagu poolahv, looduse ja tsivilisatsiooni piiril. Nüüd lubab jälle sooja, ei teagi, kas peaks tegema selle sammukese tsivilisatsiooni poole või pole mõtet.

P.P.S. Te ei kujuta ette, kui mõnus oli Google Chrome’i Nanny maha installida. Mu aju ei suuda ära harjuda sellega, et internetis võibki igale poole minna. Dobby is a free elf!

Advertisements

75 kommentaari

 1. Ära peksa segast. Kohe näha, et sa pole piisavalt palju nõukogude ajal elanud ega tea midagi omaaegsest jälgist venestamisest ja muust sellisest. See, et sa teise inimese nimes teadlikult SS suurte tähtedega kirjutad ja teda seeläbi stalinistlikul moel sildistad, näitab kahjuks sinu taset, mitte Madissoni oma. Sa kirjutad enamasti huvitavalt ja inimlikult, aga tänasega ületasid küll igasuguse mõistlikkuse piiri ja läksid kaasa ajupesuga, mida püütakse Eesti “vabas” ajakirjanduses korraldada EKRE vastu.

  • Mees, kes sa oma blogis kommentaare ei avalda – kas on ikka kohane teiste blogidesse kommenteerima tulla? Võrdse kohtlemise printsiibist lähtudes peaksin ma su kommentaari lihtsalt kustutama.

  • Jaak Madison, samas, ei ole nõukogude ajal üldse elanud ning arvestades tema sõnavõttudest kostvat hariduslikku puudujääki ei saa ka tema teadmiste osas kuigi kindel olla…

  • Dziises faking kraist.
   Ma olen poole oma elust nõuka ajal elanud ja tean venestamisest nii mõndagi.
   Ja tänu sellele ma tean ka, kust on pärit eestlase alaväärsuskompleks, mis kõike “lääne” poolt tulevat käsib heaks pidada ja “ida” poolt tulevat halvaks. Sest kustkohast omal ajal nätsu ja värvilist traati saadi?

   Mida ma ei tea, on see, et kustkohast on pärit eestlase rassism. Mustanahaline inimene võib tulla nii läänest kui läänest, ikka madisonid minestavad seda nähes.

   Aga mida ma jällegi tean, on see, et riiklik poliitika ja rahvuskultuur on kaks ise asja ja venekeelseid laule ei saa teha vastutavaks selle eest, mida omal ajal Vene suurriigi fanaatikud korda saatsid (kui see pole just laul leeninist, vms) ja et POLE MINGIT KURADIMA VAHET kas eestikeelse laulu asemel lastakse inglise-prantsuse-suahhiili-vene-ämerika-või-mingi-muu-keelseid laule. Patriotism ei peaks defineeruma mõne konkreetse naaberrahva vihkamise kaudu.

 2. Kahetsusväärselt nopib su tänase postituse ilmselt üles ka uhe võõrriigi propagandamasin….Kõnealune isik pole kahtlemata kuigi terav pliiats ja on niigi ajakirjandusel hambus, mistõttu kriitika on ehk asjakohanegi, aga paluks kuidagimoodi ilma SS sümbolita.

  • Poliitkorrektsusega ei tasuks hulluks minna, mida muud see SS- täheühendi vältimine oleks.

  • Et siis, halb pole mitte nats vaid see, kes natsi kohta nats ütleb ? Noojah.

 3. SS-lasteks sõimasid teisi inimesi nkvd-lased-küüditajad. Kurb, Rents, et Sa end selliste inimjätistega ühele pulgale asetad. nkvd-lased ei peaks Eestis elama. Nende koht on Põhja-Korea või Peipsi tagune kurjuseimpeerium.

  • SSlasteks kutsusid ennast teatud organisatsiooni liikmed. Sa peaks ajalugu veidi põhjalikumalt uurima 😛

   • Mängid või oledki … ? Madison ei ole ennast SS-laseks kutsunud (erinevalt 30ndate aastate SS-lastest, kes seda terminit uhkusega kasutasid). Seda tegi kõrvalseisev nkvd-lane.

    • Mõtlesin, et ehk on nkvd-laseks kutsumise dissonants ss-nalja kritiseerimisega ilmselge, aga ma olen varemgi inimesi alahinnanud…

 4. Kõigile siin kommentaarides madiSSoni kaitsvatele tegelastele ütleks et – juudiseebi pesemisomadusi ei muuda, mismoodi seda nimetatakse.
  Samamoodi on ka madiSSon ennast oma tegevuse ja väljaütlemistega piisavalt ilusasti ära positsioneerind, et pole vahet kas ta on väikse või suure s-ga …

  • Mul on tunne, et inimesed ikka veel usuvad, et kui hundi kohta “hunt” ei öelda, jäävad lambad söömata 😛 Lambad – hundil pole sest sooja ega külma, ikka ajab natsijuttu edasi…

 5. nkvd-lastega (või nüüdse terminiga fsb-lastega) pole mõtet vaielda. beria, stalini ja putini jüngrid räuskavad siin neile omasel moel. Las räuskavad. Eestlane on punase saasta ennegi üle elanud, küll elab nüüd ka.

  • Tere, kognitiivne dissonats !
   NKVD-lane, n. – keegi, kes kutsub natsi natsiks.

   • khm, vabandust, wordpress sõi ära selle, et tegu on tüüpsõna 12 (ja 10): -lase.

   • Bäckman, sina või?

    • Ei usu, et su sinasõber Bäckman siia eksinud on…

  • Isver, mis toimub? Tuletan meelde, et jutt käib ühest venekeelsest laulust. Nkvd? Fsb? Reageerime tiba üle?

 6. Madissonist saan ma aru hästi – edukas natsimeelne noorpoliitik – tal on vaja regulaarselt oma ideoloogiat kinnitada ja avalikult kuvada. Siinsetest kommenteerijatest aga ma küll aru ei saa.

 7. Tänapäeval on kõik nii kärmed silte kleepima, kirjutad õnnetu juhuse läbi korra noormehe nime valesti (shift kiilus kinni ja internet oli otsa saamas, pidin kähku ära avaldama) ja oled kohe NKVD-lane, korjad korra burgeri vahelt sibula välja ja viskad prügikasti, oled kohe fašist. Kurb.

  Aga kultuurilises ja keelelises plaanis ohustab (et mitte öelda reostab) inglise keel meid ju tõesti tunduvalt rohkem – vaadake kasvõi, kui palju siinsetes kommentaarides inglise keele mõju tunda on. Eestlased vastandavad end niigi venelastele ja elavad venelastega kõrvuti, aga mitte samas kultuuriruumis, aga ingliskeelne kultuur trügib uksest ja aknast sisse ja juba on omaks võetud nii Halloween kui igasugu poissmeeste peod kui kommertsiks pööratud jõulud ja valentinipäev, kõigist väiksematest kommetest rääkimata (näiteks koputavad paljud eestlased juba puidust lauale, mitte ei sülita üle õla, kui midagi “halba” öeldakse). Nii et küsimus, et miks vene muusika (ja ilmselt siis ka vene päritolu mustanahaline mängija) lääne omast kahjulikum on, on täiesti õigustatud.

  • Ai-ai-ai, meitel Läänemaa ja Noarootsi kandis koputati halva ennetamiseks ja ärasõnumise vältimiseks vastu puu(pea)d juba siis, kui mina veel sündinudki polnud, seega ammu enne personaalarvutite Maarjamaale ilmumist.
   Ja kui juba sülitada, siis ikka üle vasaku õla, muidu ei mõika.

 8. Ei usu ma mitte seda shifti kinnikiilumise juttu. See on liiga selgelt nõmeduse väljavabandamise katse (seda näitab ka postituse pealkirjas olen sõna “nats”). Aga selles olen ma Rentsiga täielikult nõus, et siltide kleepimine käib tänapäeval tõesti kiiresti. Kohe kui sa ei ole kuulekas (ori), oled sa ameeriklase jaoks terrorist ja venelase jaoks fašist või ss-lane. Meie eestlased ei peaks omavahel sellist sildistamist kasutama. Mitte kummalgi poolel. Ja õnnetu Madisoni võiks juba rahule jätta. See klaperjaht, mis tema ümber toimub, on omane diktatuurireziimidele ja pole kohane demokraatlikus Eestis.

  • Õnnetu Madison võiks ka mõne asja rahule jätta.

  • Shifti kinnikiilumise jutt oli iroonia, mitte midagi enamat.

   • Iroonia, loogika, konsistentsus… koledad sõnad, tõeline rahvuslane neid ei tunne ega tea !

    • Bäckman on ennemalt rohkem ikka Soomes oma lollusi kirjutanud, aga nüüd siis RDN nime all ka Eestis?

    • … lisame eelnevasse loetellu huumorimeele ? 😛

  • Parafraseerides inglise bardi – kas nats, kui kannaks nime teist… ?

 9. Veel Rentsile – inglise keelne maailm ei ole Eestit okupeerinud, Eesti naisi tuhandete kaupa vägistanud, eestlasi küüditanud, eesti keelt jõuga alla surunud ja ära keelanud, eesti laulupidudele oma propagandalaule sisse surunud, Eestisse mitusada tuhat asustuskolonisti saatnud jne jne. Kõike seda on teinud aga venekeelne maailm (kui ei tea, siis eesti keele kasutamine koolides oli 19 sajandi lõpuks pikalt keelatud ja Teise maailmasõja ajal vägistasid venekeelsed tuhandeid Eestis elanud naisi) ja teeks edasi kui me jätkuvalt sellesse ruumi kuuluksime. Inglise keele võtavad inimesed üle vabatahtlikult. vene keelt suruti peale aga jõuga ja karistuste abil. Nii et pole mõtet võrrelda sedasamust sõrmega (nagu ütlevad venelased).

  • Kõike seda on teinud ka saksakeelne maailm. Ammu enne venestamist.

   • Ja selle eest, et inglisekeelne maailm seda kõike ei teinud, saab küll ainult Kanalit tänada…

   • Saksakeelne maailm pole eestlasi küüditanud, ära valeta. Samuti ei toonud sakslased Eestisse sadu tuhandeid koloniste, vaid kõigest ca 15 tuhat. Venelased on eestlasi küüditanud aga juba alates peeter i ajast. Sakslased ei ole Eesti naistel rindu ära lõiganud ja põleva orgiga jalge vahel sorkinud nagu tegid venelased 1941. a. Tartu vanglas. Paljude kümnete Eesti naistega muide tehti seda! Nii et mine kaitse venekeelset maailma oma sakslaste tegude juttudega Donbassi või Luhanski terroristide juures, kuid mitte Eestis.

    • Assa, Sörvest viisid venkud külatäite kaupa rahvast minema, jah? Vahi sibulaid, nemad kohe köike natside kaela ajamas!

   • Ja siis ka venestamise vahepeal, tuletagem meelde. Aga millegipärast hästi ei taheta mäletada.

 10. See, et Madison on pisikene marurahvuslane, kes venestamisest ja nõukogude okupatsioonist ei tea essugi, sest polnud siis isegi sündinud, ei ole kellelegi uudis. Milleks seda pidevalt igasuguses meedias kajastada, mina aga ei mõista. Igal ühel on õigus olla loll, aga kas on vaja kõigil teistel seda lollust avalikult kajastada? Et kui Venemaa propaganda masin muidu veel piisavalt usinalt ei jahvata, siis meie eestlased loobime aga hagu alla?

  Keegi ei olegi salanud ei venestamist ega seda, kuidas Stalini väed mitte ainult Eesti vaid ka ülejäänud Euroopa naisi vägistasid, kuidas inimesi küüditati jne. Aga mitte keel ja kultuur ei ole see, kes okupeeris ja vägistas, kõiges ei pea tonti nägema ja hakkama kohe jaurama nagu kodanik Madison seda teeb. Ka mind ajas tänavune 9.mai paraad pehmelt öeldes tigedaks…loen jõudmööda raamatut “Snaiper Idarindel”, jõudumööda ütlen ma sellepärast, et see on lihtsalt nii elavate, võigaste ja rõvedate kirjeldustega, et aegajalt mu närv ei pea vastu ja ma panen selle käest. Selles sõjas ei olnud võitjaid ja selline demonstratsioon Venemaa poolt on minu meelest häbiväärne ja piinlik. Aga igal rahval on vaja oma narratiivi, eestlastel on see ka, sarnaselt juutidele, igaveste allasurutute, kannatajate ja kiusatute oma. See on rahvusriikide puhul paratamatus, et igal rahval tekib oma tõde ja oma nägemus, mida teised ei pruugi aktsepteerida. Aga kas selles ikka on selle rahvusriigi rahvas süüdi, mis ajaloos tehtud. Tegusid teevad indiviidid mitte kogu rahvas.

  EKRE imelaps pidavat õppima TLÜ Riigiteaduste instituudis. Mul on peaaegu kahju, et mul baka juba ammu lõpetatud on. Hirmsasti tahaks neis loengutes ja seminarides olla, kus seda poissi näha saab. See võiks olla väga põnev etendus. Mul on tema suhtes siiski veel lootus, on teine ju nõnna noor, võib veel inimeseks saada.

  • Igaühel on õigus olla loll, aga antud loll on avaliku elu tegelane ja meie kõigi esindaja meie ühise riigi parlamendis. Venemaa propaganda hakkab parlamendiesindajate lollustest kinni sõltumata sellest, kas kodumaal keegi enam viitsib isegi reageerida. Aga tuleb viitsida – kui enam ei viitsi, võib riigi kohe käest anda.

  • Ära unusta, et Peipsi taguses moodustises toetavbsõjakurjategija putinit pidevalt enam kui 80% elanikest. See näitab, et venekeelsed õigustavad igati seda jälkust, mida lilliputist massimõrvar korraldanud on ja korraldab. Ja kui õigustavad, siis järelikult on kaassüüdlased ja pole neid ja nende keelt-kultuuri vaja Eestis kaitsma hakata. Vaenlaste kaitsmine jäägu vaenlaste ülesandeks.

   • Omade lollide kritiseerimine ei ole vaenlaste kaitsmine. Jälkuste õigustamisel ei ole vahet, olgu õigustaja oma või võõras.

    • Kellegi SS-laseks sõimamine ei ole kritiseerimine, vaid ongi just see jälkus, mida ei saa kuidagi õigustada. Piisab kui sellist jälkust kohalikud venelased teevad.

    • Sest kellegi NKVD-laseks sõimamine on hoopis midagi muud.

     Eriti arvestades, et kogu selle lehe peal ei ole Madisoni kohta kordagi “SS-lane” öeldud… Aga kes tahab karsummi näha näeb seda igas põõsas…

   • vabandust, aga kas sa arvad, et need küsitlused on legitiimsed? :D:D

    • Loe venekeelset Delfit ja saad teada, mida siinkirjutajate venekeelsed iidolid arvavad Eesti ja eestlaste kohta, Ukraina iseolemise kohta või üldse Lääne tsivilisatsiooni kohta. Putinlandis on küll vähe legitiimseid asju, kuid paljude venelaste käitumine (ja mitte ainult Eestis või Lätis) näitab väga selgelt, et Putini tegelik toetus Putinlandis võib olla veel kõrgem kui näitavad küsitlused. Siinset kommentaariumit lugedes on aga kohati tunne, et Kremli trollid on isegi Eesti blogimaastikule ära eksinud.

    • Aga miks nad siis sinu iidolid on, kui nad sulle nii vastumeelselt arvavad ? Kas sulle ei tundu, et siin on teatav… vastuolu ?

    • Ja, argpüks-anonüümik, võta parem aega, et vastata varasematele küsimustele selmet kogu aeg ühte ja sama korrata :p

 11. Vastus küsimusele a:
  “Korvpall ja sportlased on teine teema. See on tervitatav,” leiab Madison ning arvab, et kui erinevast rahvusest või rassist inimene on viibitavas riigis sellele kuidagi kasulik, on situatsioon sootuks teine.

  “Kui oled hea korvpallur ei mängi mingit rolli, kas sa oled jaapanlane või mustanahaline,” lisab Madison.

  • Huvitav, kas see kehtib ainult sportlaste kohta või tohivad nt mustanahalised õppejõud ka siinkandis eksisteerida? Või muusikud?
   Ja kustmaalt see piir läheb? Kas mustanahalisele ehitajale tuleks juba ust näidata?

   • hea mustanahaline õppejõud – sobib, hea
    halb mustanahaline õppejõud – ei sob

    ehitaja – halb
    arhitekt – hea

    või meil, it arenduses siis:
    junior dev – halb
    team lead – hea

    • Sõltub teamleadist ja täpsetest ülesannetest… teiselaevamaterjalist pole kohapealgi puudust, niiet nii lihtsalt halb-hea skaalale ei paiguta 😛

 12. Rents on Madisoni nimes kahe SS tähega väga selgelt Madisoni SS-laseks tituleerinud. Venelased sõimavad eestlasi SS-lasteks. Eestlane teist eestlast SS-laseks ei sõima, ka mitte kahe suure SS tähe kirjutamisega nimes, kus ülejäänud tähed on väikesed. Mitte iialgi ja mitte üheski kontekstis. Ja ongi kogu lugu ja polegi mitte millegi üle vaielda. Kogu see kommentaaride jura sai alguse tegelikult just neist kahest suurest SS tähest, mille rents ei kirjutanud mitte iseenda nime lõppu (iseennast võib sõimata kuidas keegi heaks arvab), vaid Madisoni nimesse.

  • Ükski tõeline šotlane ei pane suhkrut pudru peale !

   (Aga tõelised eestlased sõimavad üksteist nkvd-lasteks, ilmselgelt…)

  • SSinine Äratus võib öelda või ei tohi?
   Kui keegi räägib nagu nats, käitub nagu nats ja jagab oma natsionaalsotsialistlikke vaateid vasakule ja paremale, siis kas teda natsiks nimetada tohib?

   • Kui keegi kirjutab nagu bäckman ja sildistab nagu bäckman, siis kas teda võib nimetada bäckmaniks või ray SD noper’ks või ray NKVD noper’ks?

    • Misiganes su paati loksutab 🙂 Mind üldiselt ei sega, kui anonüümsed hullukesed mind absurdsete nimedega tituleerivad, jäägu neile seegi rõõm 🙂

     Muidugi, selleks, et natsi natsiks kutsuda, ei pea sinu iidol Bäckman olema – selleks piisab lahtistest silmadest 😛

 13. jääb mulje, et kui jumal ajusid jagas, olid rahvuslased tõrvikurongkäigul 😀

  ma olen tegelikult juba ammu kahtlustanud, et ekre lükati valitsuse moodustamise kõnelustelt nii kähku kõrvale mitte nende vaadete, vaid kesise mõtlemisvõime pärast. nad suudavad jätta endast lolli mulje isegi refi poliitbroilerite kõrval (kes pole ju ka mingid tippintellektuaalid).

  aga tänud huumori eest. rentsi jutt klahvi kinnikiilumisest oli mõnus mahe iroonia, kuid trepp suutis sellele hüsteeriliselt naljaka vindi peale keerata.

 14. Nuh. See, et eestlane teist eestlaseks SS-laseks ei kutsu, pole minu jaoks üldse probleem, sest mul on pikk nimekiri, kust võtta, enne kui üldse SS/NKVD vms liigituseni jõuaks. [‘tropp’,’idikas’,’lihtsalt vastumeelne kolevants’,’väärareng’.’jne jne’]
  (mis vahet seal on, kas keegi on nats või kommunist, kui ta on nii tropp, et juba pikema kui sekundise pilgu heitmisest talle võivad sul sabaga lapsed sündida?)

 15. Minul ntx on odav siiber sellest absurdist. See, et keegi on idioot, ei õigusta mitte kuidagi tema suhtes koolikiusamist, ja see on just see mida hetkel sotsiaalmeedias tehakse. Inimene ütles idiootse lause ja nüüd kogu kool norib. Natukene liiga palju , natukene ebameeldiva mulje jätab.

  • Mis mõttes norib? Hüva huumorit kõik kohad täis, mina olen vunderkindile isiklikult väga tänulik 😀

  • ma arvan, et madissoni kiusates tahetakse natuke kiusata ka tema valijaid.

   • Kiusates?
    Õõnsalt kõlab, aga sellele vennikesele maksab praegu palka rahvas ja erakonna, kes lubas uut ausat läbipaistvat poliitikat esindajana on ta ikka korraliku toslemina esinenud.
    Mingu riigikogust minema ja säutsugu mida iganes, kedagi ei huvita.
    Kinder suprise, eksole.

    • Sellele toslemile andis just hääle rahvas. Kas Sina olid selle rahvakillu sees? Kui ei , siis mis teeb Sind paremaks neist, kes talle hääle andsid, miks nende esindatus riigikogus vale on, aga sinu oma mitte?

     Meil on siiski poolthääletamine. Kui see ei meeldi, vali kedagi, kes selle muutmist propageerib, aga seni on ka kohalikel natsidel õigus riigikogus esindajat omada (eeldusel , et hääled kokku tulevad).

    • vahet pole, kes ta sinna hääletas, igatahes on ta nüüd võimuesindaja. ma saan #Inimese kommentaarist aru just nii, et võimuesindaja peabki suurema kriitika objekt olema kui nn inimene tänavalt. ja ma olen sellega nõus.

    • Justnimelt – kuna saadik ja mandaat ei ole seotud, on ta meie kõigi esindaja, mis tähendab, et meil kõigil on õigus teda kritiseerida. Eriti, kui ta lollusi teeb.

    • Kritiseerida – jah, nõuda väljaviskamist – eriti mitte.

    • Kas keegi nõuab tema väljaviskamist ???

    • ei, teate, mõni kusjuures nõuabki – komistasin veebis petitsioonile “Madison riigikogust välja” vms, mis on juba tublisti allkirju kogunud. a mitte siin kommentaariumis, nii et vale puu, mille all haukuda.

 16. (kontroll-tikkimine, kas mu txt siin läbi läheb?)

 17. Näe, läks isegi. Jeee!

 18. K*rdi keeruline on fertiilsete naistega suhelda. Küsid näiteks, kuidas Eurovisiooni suhtud, hakkab ta end kohe Elina Borniga võrdlema.

 19. Üüüühüüü, miks te Madisoni mõnitate? Mõnitame parem homosid ja muulasi, nagu eestlasele kohane!

  • Narri meest, aga mitte mehe mütsi, on üks vanasõna.

   • Narri EKREt, aga mitte EKRE natsi
    AAAAAAA HAHAHAHAHA

 20. Hissand!
  /loeb ja ei usu oma silmi

 21. Siin on palju kommentaare. Mis tähendab, et inimesi huvitab. Meediatoimetused saavad karmi käsu teemat rohkem kajastada (on juba saanud).

  Praegu kuulsin akna taga kilkeid ning tormasin rõdule, sest — vene keeles olid ju need kilked. Uh ja oh.

  Rõdul piiludes selgus, et üks vastasmaja vene mees on ostnud elektriskuuteri ja kaks tema tuttavat naist olid varmad proovima. Sõitsid järgmise majani ja tagasi. Kilkasid muidugi. Siis läksid kiirelt trepikotta ära. Pole vaja ju kedagi pahandada. Kahju muidugi.

  Kinnitan, et antud stseen kestis alla 10 minuti. Nüüd on kõik jälle turvaline.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

 • Kategooriad