anna kannatust

Ma kirjutaksin ju küll, aga ma ei viitsi blogida sellest, et …

laps

… suur osa minu tutvusringkonnast ei tundu aru saavat, et immigrant ja pagulane on erinevad asjad.

… väike osa minu tutvusringkonnast ei tundu isegi sellest aru saavat, et nemad Soomes, Rootsis ja Iirimaal tööl on ka immigrandid, nii et kui nad ise parajasti Rootsis tööl olles jagavad postitust “EI IMMIGRANTIDELE!!!”, siis julgelt pooled neist naerunägudest, mis sinna postituse alla tulevad, naeravad nende lolluse üle ja kommenteerijad kujutavad juba ette, millises puuris neid sealt tagasi saadetakse ja milline kisa lahti läheb, kui nad siin enam oma pangalaene maksta ei jaksa.

… nii tore on, et järsku on välja ilmunud hulk suuri ja tugevaid Eesti mehi, kes mind ja teisi naisi kaitsta tahavad. Samas on ka natuke kahju, et neid samu mehi ei huvita tavaliselt, mida need naised ise arvavad ja igasugused jutud klaaslaest või palgalõhest vms lükatakse lihtsalt toorelt kõrvale ja leitakse, et ju siis naised ei pinguta piisavalt. Mhmh, Ene Ergma ja Eve Oja on Teaduste Akadeemia ainsad naisliikmed lihtsalt selle pärast, et meil kogu selle riigi peale lihtsalt ei ole rohkem mitte ühtki tõsiseltvõetavat naisteadlast. Ja ei tule ka, sest naistel peavadki olema kaunid suured silmad kinnise suu kohal. Naljatan muidugi. See Eesti naisarst, kes ütles Postimehele, et Eesti tingimustes poleks temast kindlasti iial südamekirurgi saanud, on lihtsalt kibestunud naine, kes Eestis hakkama ei saanud, Norras on konkurents ju kindlasti hulga väiksem, sest … Ee … Läheme edasi. Ma ei hakka vahutama, sest Triin Toomesaar on mu mõtted juba kokku võtnud.

… lausa absurdne on, et pooled eestlased tunduvadki tõsiselt uskuvat, et KÕIK neegrid siin ilmas on meist rumalamad ja põhimõtteliselt on tegu ainult sugutungi jõul edasi liikuvate inimkujuliste masinatega. Sest teadus väidab nii ja eelmisel sajandil tehtud IQ-testid jne (need samad testid, mis väidavad, et valged inimesed on aasialastest rumalamad, ja mis ei arvesta keskkonnamõjusid ja kultuurilisi tegureid, aga sellest pole midagi, seda osa me ignoreerime). Ma ei tea, kas ma olen tõesti see kõige lollim valge inimene, aga ma olen mustanahalistega koos töötades kohanud päris mitut, kes minust kiirema taibuga on. Sel juhul läheb IQ skaala lausidioodist geeniuseni ilmselt tõesti suunal “Ahv – Rents – mustanahaline – tavaline valge – VALGE EESTI MEES – asiaat“. Ahjaa, ligi ajas mulle ka ainult paar tõmmut poissi ja need tõmbusid ka viisakalt tagasi, kui ma ütlesin, et mul on kaaslane olemas, aga see võis muidugi olla tingitud sellest, et ma olen kole nagu öö.

Peaks ühel ilusal päeval hoopis midagi toredat kirjutama.

12 kommentaari “Ma kirjutaksin ju küll, aga ma ei viitsi blogida sellest, et …

 1. Ma kommenteeriksin küll, aga kuna kõik on ammu öeldud, siis lihtsalt üks teemakohane naljalugu:

  Salateenistuse agent jälitab islamiäärmuslast. Vaene moslem läheb poodi ja joob ära pudeli viskit, et tõestada oma fundamentalismist loobumist. Agent jätab ta seekord rahule.

  Kuid järgmisel päeval märkab mees, et teda jälle jälitatakse. Seekord läheb mees kinno ja vaatab räige pornofilmi ära. Seegi kord jäetakse ta rahule.

  Järgmisel päeval leiab moslem oma sabast järjekordse agendi. Nüüd tormab ta bussi ja vägistab 80 aastase neitsi.

  Seepeale kirjutab agent oma aruandesse: “kahtlusalune osutus siiski igati korralikuks kodanikuks.”

 2. ma peaks ütlema, et tänu sellele pagulaste teemale olen ma oma FBst üles leidnud mõned tõeliselt veidrad “sõbrad”. Mõni igapäevaselt laikides ja kommenteerides konkreetselt õhutab vaenu. Lisaks olen aru saanud, et eestlased kahjuks on enamjaolt rassistlik rahvas. Jääb loota, et selline mulje on mulle jäänud vaid ühe poole absoluutsest kisast, kus kedagi teist ei kuulegi. Samuti olen kindel, et meie riigis on päris palju wannabe natse. Kes see teine räägiks, et Hitleri võit oleks “meie aaria rassi” pagulastest päästnud. Või on see kõik üks suur rumalus ja ignorantsus.

 3. Ausalt öeldes mul tuleb ahastus peale, kui viimasel ajal uudiseid loen või seltskonnas viibin. Ma isegi saan aru, et inimesed pelgavad seda uut, mis pagulastega kaasa tuleb, aga praegu toimuv on täielik rassism ja vaenuõhutamine.

 4. teema illustreerimiseks.
  ma sattusin täna tartu kesklinnas kõndima mõnda aega kahe süsimusta mehe selja taga. üks nest rääkis inglist tugeva “neegriakstsendiga”, st see polnud ilmselgelt tema emakeel. nende omavahelise vestluse teemaks oli erinevate programmeerimiskeelte plussid ja miinused. ilmselt oli tegemist lihtsalt alatu võttega, mille eesmärgiks on valgetelt eesti meestelt kõik naised üle lüüa.

  1. Inglise aktsent on kõva, kui hääldatakse rr-i hispaaniapäraselt. Indias seda ei hääldata. Vene aktsent on kare. Meenutab lätit. Austraalias on texase matkimine, näts suus. Segane keel.

  2. Pagulastele jagatakse pisiblufi käsiraamatut eesti naistele ligiajamiseks. Seal on pähe õppimiseks it-alased tekstilõigud.

 5. “Lausa absurdne, et eestlased tunduvadki tõsiselt uskuvat, et KÕIK neegrid siin ilmas on meist rumalamad… Inimesed pelgavad uut, mis pagulastega kaasa tuleb. Praegu toimuv on täielik rassism ja vaenuõhutamine.” – Või absurdne, eestlane ja vaenuõhutamine? Kas on õige vastandada võõrsuhtlemist pagulashirmuga? Turismil ja migratsioonil on ju ometi vahe? Aga okay, mon cheri.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.