faith

See on ju suurepärane

Mulle viimasel ajal meeldivad igasugused maitsestatud keefirijoogid, sest esiteks on need head ja teiseks on need mõnusa struktuuriga. Eriti mustikaoma, kohvioma on lihtsalt okei, aga mitte nii hea. Mis on naljakas, sest näiteks igasugused joogijogurtid ja asjad mulle eriti ei maitse – ja keefirijookidega üsna ühel ajal välja tulnud jogurtismuutid mulle ka eriti ei istunud. Need maitsevad kuidagi rasvasemad, kuigi kalorisisalduse osas ei tundu erilist vahet olevat, need keefirijoogid on üldiselt ca 75 kcal/100 g ja smuutid 80, seega üsna samasse auku (võrdluseks nii palju, et tavaline keefir annab 51 või 52 kcal, st veel vähem kui piim, ja tavaline jogurt üldiselt 100-120, mis on umbes sama palju kui jäätis). Ja jah, see ongi täiesti normaalne, et ma selliseid asju peast tean.

Täna maitsesin igatahes piparmündi-õuna keefirijooki ja läksin internetti guugeldama, kas see on sama firma oma, sest kohvi- ja mustikajook maitseb tõesti nagu keefir, aga see maitses pigem nagu väga hea joogijogurt. Jah, ma mäletan, et ma ütlesin, et mulle ei maitse joogijogurtid, aga see maitseks. 😀 On küll sama firma oma ja väidetavalt annab kaloreid ka ikka sama palju, nii et hakkaks nad seda suisa töö juures jooma, eriti päevadel, mil ma pole viitsinud sooja toitu kaasa teha, aga nad müüvad seda ainult liitrises pakis. 😦 Ära pane näkku, Valio, pane see pigem ikka pudelisse hoopis. Ma ei lähe liitrise pakiga kontorisse.*

Aa, seda ka, et kodused aedviljad maitsevad täiesti imeliselt, kui poeomadega harjunud oled. Eile tegin värskeid kartuleid tomati-heeringasalatiga, täna tegin pastat koduse tomati, paprika ja sibulaga. Täiesti imeline.

* Nüüd hakkasin mõtlema, et miks see mark oleks. Ma ei tea, tundub imelik kuidagi ju?

6 kommentaari “See on ju suurepärane

 1. Kle, teil kontoris külmkappi ei ole ve? Meil küll on. Aegajalt tuleb sealt muidugi kellegite liitriste mahlapakkide põhja unustatud bakteriaretuskatseid välja visata, aga üldiselt on nagu siganormaalne tekitada inimestele võimalus oma toitu tööle kaasa võtta ja järgmise päevani säilitada.

   1. sa ära hoia seda pakki näpu vahel vaid kotis ntx, siis ei tule meeldegi, et midagi imelikku oleks 😀
    ja kui ta juba külmkapis on, siis pole probleemi 🙂

   2. Võta mingi bheenem liitrine bakend, näiteks. Või pane talle heegeldatud ümbris.
    Minu meelest ei ole imelik, liitrine tomatimahla pakend ka ei ole enne imelik, kui sealt uued eluvormid sisisedes välja ronivad.

 2. Aastal 1994 läksin tööle panka. Seal oli it osakonnas kolleeg, kes käis kogu aeg ringi kõhuka portfelliga. Pmst läpakakott, aga läpakaid tol ajal muidugi ei olnud. Küsimusele “miks sulle portfell, sa ju ei kanna mingeid pabereid kaasas” vastas ta alati lõbusalt “lähen poodi ja ostad paki keefiri – aga näen endiselt soliidne välja”. Jah, justnimelt keefir oli ta lemmiknäide.

  Meil käiakse tööl millega iganes… Trummi või saksofoniga, lapse või malamuudiga. Liitrine pakk mingit jooki ei morjendaks kedagi. Ja mis sel liitril üldse häda on, et peaks väiksemat pakendit tahtma? Ma joon jätkuvalt keskmiselt liitri keefiri päevas…puhtalt, ilma mustikata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.