feminismus

Kuidas feministi närvi ajada

aep9ADp_700bÄrkasin hommikul suurepärases tujus, panin arvuti käima ja … läksin hetkega närvi. Mulle oli lingitud ülalolevat pilti 9gagist. Mitte ainult ei vaadanud esimese asjana näkku kõik need neckbeardide kommentaarid teemal “öö, ta on raudselt nagu täiega golddigger ää” (sest Miranda Kerr käib nüüd Snapchati CEO-ga), vaid selgus, et see oli ka linkija enda tagamõte. Inimene, keda ma olen pidanud vaimselt terveks indiviidiks, on tegelikult üks neist, kes arvab, et kui naine käib endast rikkama mehega, on see võimalik ainult selle pärast, et ta tahab ta raha.

Sest vaene Miranda Kerr oma 35 miljoni dollariga muretseb ilmselt oma tuleviku pärast ja tahab võimalikult kiiresti rikast meest hoovi tõmmata, et mitte paadialusena surra. Eelmine abikaasa on tal ju ka närune 35 miljoni mees, proovi sa siis nii ots-otsaga kokku tulla.

Küsisin siis, et mida kuradit … Ja sain vastuseks, et “no aga ta ei käi ju kunagi endast vaesematega”. Kus ta sinu meelest neid vaeseid kohtama peaks? Supiköögist peaks mõne üles korjama, et netipededele meele järele olla või? Selge see, et inimesed suhtlevad teatud kindla ringkonnaga, mille üheks aluseks on jõukus. Minu ja Eesti vaeste vahe on paarsada eurot kuus, aga ma võin ka öelda, et ma ei kohtu lihtsalt meestega, kes miinimumpalka teenivad – sest miinimumpalka teenivatel inimestel ei ole ju raha, et trennis käia või muude selliste meelelahutustega tegeleda. Järelikult käin mina ka ilmselgelt väljas inimestega, kelle sissetulekud on minuga üsna sarnases vahemikus või kõrgemad. Ehk siis ilmselgelt saab siit teha järelduse, et ei taha vaest meest. See on umbes sama loogiline, kui öelda, et Rents ei taha paksu meest – ma võin käsi südamel öelda, et mitte ükski paks mees, keda ma tunnen, ei oleks minu jaoks sobilik kandidaat ka ideaalkaalus, sest nad ei sobi ka muude parameetrite poolest. Kuigi ma tunnen neid imevähe, mis on trajektooril töö-kodu-trenn liikudes üsna loogiline. Nii et tegelikult ei ole ma mitte kunagi olnud olukorras, kus ma kedagi ainult kehakaalu pärast ära peaksin põlgama, kuigi selge on see, et kui inimestel on valida kaks õuna, mis on ühesuguse maitsega, aga üks on lisaks ilus ja sellega antakse kaasa Ferrari, võtaks enamik selle teise. Päris elus lihtsalt õunad ei kipu täpselt ühtviisi maitsema. Aga mul on raske uskuda, et Miranda igapäevaselt üldse mingite suvaliste IT-meestega hängib, see tundub üsna loogiline, et inimesed omasugustega suhtlevad.

Teiseks. Juhtisin mina siis inimese tähelepanu sellele, et mees näeb ju täiega ilus välja ja ei peaks naiste tähelepanu pärast ka vaesena muretsema, nii et millest siis see eeldus, et Miranda teda JUST raha pärast tahab? Vastus:”No aga see tüüp on temast ju seitse aastat noorem, mida Miranda temas ikka näha saab.” Mis oleks ehk okei vastus, kui … Kui see ütleja ISE endast viis aastat vanema naisega suhtes ei oleks. Et mida see viis aastat vanem naine sinus siis näeb ka? Või haletsusest on koos? Või talle meeldib see, et sa vahepeal küpsist ostad?

Olgem ausad. See seisukoht on lihtsalt enese alalhoiureaktsioon. Seest kui me mõnitame kõiki neid ilusaid naisi, kes on koos edukate (mis sellest, et samuti ilusate) meestega, saame me endale kinnitada, et kui mõni naine meile ära ütleb, pole see selle pärast, et ta meid INIMESENA ei tahaks. Oh ei, naised on ju tundetud loomad. Nad põlgasid su ära ainult selle pärast, et sa pole piisavalt rikas või piisavalt hea kehaga. MUIDU oled sa ju ometi täiuslik, ära sa selle pärast üldse muretse, emme ju ka ütles, et sa oled suurepärane ja parimat väärt.

Pffffft, kui närvi ajab mind see üldistav ennasttäis suhtumine.

P.S. Tema eelmise boyfriendi networth oli muide üle 7 miljardi, Evan Spiegelil on ainult 2. Ei tea, kas ei osanud eelmisele piisavalt pugeda, et teda välja kannatataks või ei olnud see siiski see KÕIGE olulisem asi, mille alusel ta kaaslasi valib …

9 kommentaari “Kuidas feministi närvi ajada

  1. jaa, täpselt! vaatasin ja mõtlesin, kumb on kumb, eriti desorienteeris mind see, et pilte on kaks ja ma arvasin, et see ongi selline peen sõbralik huumor – et ühe pildi peal paistab, et üks on beauty ja teine geek, teise peal on samad inimesed vastupidises rollis, kuna teisest rakursist on natuke teist nägu. ja mõtlesin, kumma pildi peal kumbapidi on mõeldud. alles postitusest sain teada, et higav.

 1. a muidu, mis paarilise valikusse puutub, siis jäi mulle The Atlanticus silma ühe uurimuse refereering, mille järgi kalduvad inimesed paari minema enam-vähem endataoliste partneritega: rikkad rikaste, ilusad ilusatega, toredad inimesed teiste toredate inimestega. Nii et kui ka stereotüüpset kombinatsiooni “rikas mees ja ilus naine” esineb, siis enamikus sellistes paarides olevat ka mees ilus ja naine rikas. Rikkuse poolest juba sellepärast, et eks inimesed suhtlevadki rohkem oma ühiskonnaklassi liikmetega.

  What appears to be an exchange of beauty for socioeconomic status is often actually not an exchange, McClintock wrote, but a series of matched virtues. Economically successful women partner with economically successful men, and physically attractive women partner with physically attractive men.

  “Sometimes you hear that really nice guys get hot girls,” McClintock told me, “[but] I found that really nice guys get really nice girls. [Being nice] is not really buying you any currency in the attractiveness realm. If the guys are hot, too, then sure, they can get a hot girl.”

  Põhjus, miks seda nii kergesti tähele ei panda ja ka paaride hulgas, kus mõlemad on rikkad ja ilusad, võib tunduda, et naine on mehest ilusam ja mees jälle rikkam, pidi tulema sellest, et naised hoolitsevad oma välimuse eest üldse rohkem kui mehed, nii et kui naine ja mees on oma sookaaslastega võrreldes samal atraktiivsuse tasemel, siis paistab naine kenam; ja samamoodi, kuna mehed teenivad keskelt läbi rohkem, siis isegi juhul, kui mõlemad paarilised on oma sookaaslastega koos rikkuseskaalale paigutades sama koha peal, on mees rikkam. St jõukate kihis (kus on ka statistiliselt võttes rohkem atraktiivseid inimesi – rikkus korreleerub hea tervisega, mis on omakorda seotud hea välimusega) inimesi täitsa huupi paari pannes satuvad naistele tõenäoliselt neist rikkamad mehed ja meestele neist ilusamad naised.

  “Women spend a lot more time trying to look good than men do,” McClintock said. “That creates a lot of mess in this data. If you don’t take that into account then you actually see there’s a lot of these guys who are partnered with women who are better looking than them, which is just because, on average, women are better looking. Men are partnering ‘up’ in attractiveness. And men earn more than women—we’ve got that 70-percent wage gap—so women marry ‘up’ in income. You’ve got to take these things into account before concluding that women are trading beauty for money.”

  The study concludes that women aren’t really out for men with more wealth than themselves, nor are men looking for women who outshine them in beauty. Rather, hearteningly, people really are looking for … compatibility and companionship. Finding those things is driven by matching one’s strengths with a partner who’s similarly endowed, rather than trying to barter kindness for hotness, humor for conscientiousness, cultural savvy for handyman-ship, or graduate degrees for marketable skills.

 2. Looduses langetavad emased valiku isikliku kasu saamise eesmärgil. Valivad tugevama. Miks see feministe(emaseid) närvi ajab? Kas Rents on ikka aus? Kas ta valiks nõrga isase, kes lubaks vaid võlgu ja viletsust? Või pigem köidaks tema meeli isane, kel ilus kodu, kaunid riided, majanduslik kindlustatus. Kui sellele isasele meeldiksid veel lapsed!!! Ja kui ta oskaks ka tantsida!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Rents!! Feminist!! Kas sa suudaksid ausaks vabaks võitlejaks jääda või langeksid sinna kus teised pesapunujad-haudujad?

  1. Mitte emased, vaid kõik langetavad oma valikuid isikliku kasu eesmärgil. Aga on debiilne arvata, et absoluutselt iga emakakandja jaoks tähendab “parim” kõige rikkamat. Nii nagu mehed valivad naisi erinevate parameetrite alusel, valivad ka naised mehi erinevate parameetrite alusel. Mõnele on tantsimisoskus olulisem kui raha ja mõnele raha olulisem kui tantsimisoskus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.