irw@traditsiooniline abielu

ab

Lugesin suures prokrastinatsioonihoos kommentaare saatele “Abielu esimesest silmapilgust” ja sain muidugi taas teada, et abielu pühadus ja traditsioonilisus on lörtsitud, kui hoopis teised inimesed noortele kaaslased välja valivad ja nad teineteist kordagi enne nägemata juba esimesel päeval paari pannakse.

Kulla rahvas, SEE ju ongi traditsiooniline abiellu. Suurem osa maailmast elab jätkuvalt nii. Üks (moodne ja haritud) jaapanlane selgitas mulle paari aasta eest, et see on ka igati loogiline, sest noor inimene ise on ju liiga loll, et endale terveks eluks kaaslast valida, vanematel on aga rohkem elukogemust ja nende valik ei sõltu nii palju emotsioonidest ja füüsilisest külgetõmbest. Seda siis kodurahust ja värske abielupaari omavahelisest klapist rääkides. Indialased (ja nemad ei käi siin semestrit veetmas, eks, üldiselt nad käivad doktori- või vähemalt magistriõppes, st me räägime haritud inimestest, kes on abiellunud teiste haritud inimestega) on oma abiellumisest sarnaseid lugusid rääkinud, erinevuseks see, et enamasti ikka paar korda kohtutakse ka ja kui ikka ÜLDSE klappi ei ole, võib ka ei öelda ja eks siis vanemad proovivad uue paarilise leida. Mõni mainib, et nende esimeste kohtumiste käigus tehakse vahel ikka salaja ka esimene suudlus ära, nii ei toimu see altari ees päris esimest korda.

Vat Eesti on selline feminismi kants, et siin käidi enne abiellumist ehal ja vaadati, kellega kokku klapiks, aga rahaasjad arutati enne abiellumist ikka korralikult läbi. Ei ole mõtet romantilistes illusioonides elada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Rubriigid