anna kannatust · itaalia · literature

üldhariduslik nurk

Nagu Supilinna hipidel ikka, peaks seegi lugu algama sõnaga “laenasin” – hea seegi, et mitte sõnaga “varastasin”.

Laenasin Abby käest raamatu ronimisfilosoofiast. Hea raamat on, ei üht halba sõna. Seda enam, et olen lugenud hulgim raamatuid ronimistehnikast, ühe -psühholoogiast, aga mitte ühtki ronimisfilosoofiast. Aga minu süda jättis eessõna lugedes löögi vahele, sest muuhulgas tänab autor David “Buzz” Buzzellit selle eest, et see temaga koos tema pööninguseinal (igal TÕELISEL ronijal on kodus väike oma seinake ka) “karmidele talvedele vastu pani” (enduring freezing winters) – Sürakuusas. Karm talv Sürakuusas? Kriitilise meelega lugeja pani selle koha peal raamatu käest ja läks googeldama, mitu Sürakuusat maailmas on, sest Sitsiilias tähendab karm talv teatavasti seda, et tuleks kampsun ka selga panna. Nii et võtke teie ka teadmiseks, et ameeriklased on nii vaimuvaesed, et nad on suutnud seitsmes (sic!) erinevas osariigis linnale sama nime panna. Sanzaro elas New Yorgi osariigi omas, mis on üks USA lumerohkeimaid linnu ja kus on talvel tõesti üsna jahe, pea et meiega võrreldav. Selline lugu.

Muidu. Ma siin niisama mõtisklen. Huvitav, kas Erik Orgu nutab end õhtuti magama, lugedes, kuidas need tema toitumiskava “järgijad” kirjutavad blogipostitusi teemal “sõin juba kümme pannkooki ära, aga siis tuli meelde, et toitumiskava on ka, nii et tuli ikka need asjad ka kõik sisse pressida” ja “toitun täpselt kava järgi, ainult hommikul asendasin kohupiima võileivaga ja paar sõõrikut võtsin ka juurde”? Pange tähele, need samad inimesed räägivad kevadel, kuidas toitumise jälgimine on nõme, toitumiskavad ei toimi jne. Ega Jillian Michaelski asjata ei ütle, et toitumine on olulisem kui trenn, sest inimene suudab kõik, mis ta ära kulutab, kolmekordselt maha süüa.

See oli nüüd moraalitsemiseks. MINA kavatsen täna tikrijäätist proovida.

P.S. Pildil on see ÕIGE Sürakuusa. Sinna läheks isegi.

16 kommentaari “üldhariduslik nurk

 1. Ma tõlkisin kunagi mingit asja, kus näitsik sõitis New Yorkist Syracuse’i. Kuna ma tean ka nagu, et Sürakuusa ei ole USAs, siis ma jõllitasin seda lauset tükk aega, guugeldasin ja feisspalmisin.

  Neil peaks ka olema Paris, London ja mitu suurlinna nimelist kohta veel. OEH.

   1. Nagu ka Pariisis on olnud.
    Telefonikõne:
    – jou kus oled, mis teed?
    – Kuule Pariisi rattamaratonil ajavõtus…

    Londoni all mõtled sa ikka Pede jõe oma, mitte Lontovat?

    Siberis ja Moldovas olete ka käinud? 😛

 2. mhmh, Paris, Rome, London jpt. Ja mitte ainult USAs, vaid ka Kanadas. Ja need ei ole ju ameeriklaste pandud nimed, vaid brittide, kes pmselt üritasid luua omale uut “kodu”. (New York samast varrukast)

  1. Ja see “York” oli enne “Amsterdam”, ehk siis mitte brittide, vaid hollandlaste (või kuidastahes nad end sel ajal ei nimetanud) vaimusünnitis.

 3. Sürakuusa versus pannkook? Puht didaktilisest seisukohast lähtudes võiks sellest ehk kamraad Nodsu pikemalt rääkida?

  1. Rabarbarijäätis on erakordselt hea, aga värsket kraami enam ei müüda, nii et teha on seda raske. Mul on õnneks sügavkülmas varud olemas 🙂

   1. Ma ka usun, et on. Jäätisega on minu kogemust pidi nii, et mida hapum toormaterjal, seda parem tulemus. Rabarber ONGI kõige parem, küsimus on vaid, kust seda väljaspool hooaega hankida. Must & punane sõstar on ka imehead. Õnneks on mul sõstra-aed täiesti olemas 🙂

 4. New Yorgis talvel üsna jahe? Prrrrr, minu meelest vahepeal isegi palju külmem kui Eestis, teistsugune külm lihtsalt, sügavam.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.