Kui ameerikalik

BLINDSPOT --

BLINDSPOT — “Pilot” — Pictured: Jamie Alexander as Jane Doe — (Photo by: Virginia Sherwood/NBC)

Hakkasin uut sarja vaatama. Blindspot. Pifist, kes leitakse Times Square’ilt, salapäraste tätoveeringutega kaetult. Ei, teda ei saadeta teiste pagulastega koos keskusesse, vaid kuna talle on ühe ameeriklasest FBI agendi nimi peale tätoveeritud, kutsutakse see mees kohale. Mees ütleb, et ei tunne teda. Ei, naist ei saadeta ikka veel keskusesse, vaid hakatakse kohe innukalt riigi raha huugama panema, et kõiki neid tätoveeringuid dešifreerida ja tema mineviku saladus lahendada – ilmselt ei ole USA ametnikel mitte midagi teha ja nad peavad kuidagi oma eksistentsi õigustama, nii et mõtlesid, et lõpuks ometi midagi põnevat.

Põnev see on, ei vaidle. See on hea.

Ja samas SELLINE klišee. Mitmuses tegelikult, klišeed. Kõik Hollywoodi halvad harjumused karjuvad näkku.

1. Hollywoodil on näiteks selline komme, et ükski naine ei ole normaalne inimene. Naine on kas õrn kaitsetu lilleke või karm sõjaväelise taustaga eit. Erandkorras võib kena nohik ka olla. Siin on otsustatud kindla peale välja minna ja peategelanna on vaheldumisi mõlemat. Ei, see ei tähenda, et tema karakteril on mõlemaid jooni. See tähendab, et ta käitub nagu lõhestunud isiksus. Ühel hetkel kaitsetu tütarlaps, kes hoiab mehel käest kinni ja küsib väriseva häälega:”Gabriel, mis meist saab?” (oot, see tsitaat oli vist ikka kuskilt mujalt), ja järgmisel hetkel Xena, kellel tundub mingi kägistamisfetiš olevat. Nohik on vähemalt eraldi, asi seegi.

2. Meessoost peategelasel on TUME MINEVIK. Jah, nagu ikka, on meespeategelane emotsioonitu kangelane, aga SISIMAS on ta äärmiselt õrn ja haavatav ja tema mineviku varjud teevad talle tänagi haiget. Nuuks.

3. Seksuaalne pinge on nende vahel muidugi algusest saadik olemas, selge see.

4. Mis te arvate, mida otsustaks üks FBI agent, kui ilmuks välja suvaline mälukaotusega, aga see-eest ilmselgelt eriväljaõppe ja sõjaväelise taustaga inimene, kes teataks, et ta tahab nendega missioonidel kaasas käia? Arvate, et naeraks esmalt tükk aega ja siis paneks ta luku taha? Ei, ometigi annaksid nad talle relva ja kuulivesti ja ütleksid, et hakkame siis minema, sest tal on ju õrna ja hea inimese silmad.

5. Seoses sellega, ei ole olemas lihtsalt inimesi. Inimesed on kas head või halvad ja on HÄDASTI vaja kohe paika panna, kes on kes. Mitte lihtsalt, et kelle poolt me oleme ja mis me teeme ja mis meie seisukoht on, vaid pool ajast kulub kas niisama emomise peale (vt ka punkt 2) või emomisele teemal “Äkki ma ikka ei ole hea inimene?”

6. Igati normaalne on ilma igasuguse läbiotsimisloata uks maha lüüa ja vajalikku kraami otsima hakata, ja hiljem, kui naine küsib, miks nad lihtsalt (järjekordset) ust maha lüüa ei võiks, talle vastata, et “no nii need asjad küll ei käi, me ei saa ilma kohtu loata lihtsalt kuskile sisse marssida”. Ilma igasuguse irooniata. Sest ilmselt nad ei mäleta, mida nad kümne minuti eest tegid.

Ahjaa. See pole eraldi punkti väärt, aga miks see kuradima kaamera KOGU AEG värisema peab? Sellel sarjal peaks piisavalt suur eelarve olema, et stabiilset kaamerat kasutada. Ma ei vaata õudusfilmi.

Nii et muidugi vaatan veel, äge sari ju.

pilt2

Advertisements

8 kommentaari

 1. Vaata sellist asja nagu “The Whispers”.

 2. Nr 1 klišee on ikka “salapärane inimene tätokatega”, sobib ka “tätokad ja mälukaotus”, viimane on tegelikult veel parem.

  Ma ei tea… vaata Peaky Blindersit. Teil oleks nagu allergia millegi suhtes, mis on päriselt kvaliteetne.

  • Ma ei suutnud esimest osa lõpuni vaadata Peaky Blindersil, no ei tõmmanud käima end.

   • 😀 Mulle meeldisid esimesed kaks minutit juba.

    Ilmselt me peame leppima sellega, et me oleme sarnased, aga samas nii erinevad.

 3. Pool punkti selle eest, et tädi tissid pole melonid. Aga samas vb oleks tal nii liiga raske võidelda ka.

 4. Ma siinkohal märgiks ära, et punkt 6. on tegelikult natuke nii ja naa – kui FBI agendid tegutsevad Homeland Security egiidi all, s.o. siseterrorismi ennetuseks, on neil pisut enam õiguseid… mis muidugi kaasnevad takkajärgi oluliselt enama paberitööga, aga selliseid asju näidatakse televisioonis harva 😛

 5. Ameeriklastest võib kõike oodata. Kas mitte Bush ei olnud see, kes lasi end omal ajal Putini silmadest ära võluda 😛 Ega ta muidugi mingi ajuhiiglane kah olnud 😀

 6. Meespeategelase tume minevik koosneb põhiliselt briti märuliseriaalis üle kogu maailma terroristide jahtimises. Ilus typecast või midagi. Strike back oli päris hea action ka. Oli ka ainus põhjus, mis seriaali vaatama pani, see muu draama on yadayadayada, aga seokest tuima mõttetut , aga selle eest viimistletut tapmist ja tagaajamist on vahel päris hea vaadata, kahju et banshee pausil on ..


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.