feminismus

Oh ei, naisi koheldakse siin lausa väga hästi (kellele siis numbrid ei meeldiks)

Mainisin oma palju linkimist leidnud postituses, et naisi peetakse Eestis umbes sama väärtuslikuks nagu koeri – ja sain palju vihast tagasisidet. Suur hulk mehi leidsid nimelt, et a) naisi ei diskrimineerita Eestis üldse ja b) naistel on Eestis hulga parem elu kui näiteks Rootsis, kus jubedad rätipead muud ei teegi kui neid tapavad, või lõunamaades, kus mehed on teatavasti emotsionaalsed machod ja naiste elu on hulga hirmsam.

Täna avanes võimalus Sirgi eeskujul natuke statistikat teha. Nimelt on Hispaanias parajasti suured meeleavaldused, sest naised on sigavihased. Nad on vihased selle pärast, et Hispaanias sureb meeste käe läbi (enamasti lähedaste meeste) igal aastal hulk naisi ja sel aastal on neid surnud juba 84. Inimesed on marus.

84. See on tõesti kohutav. Rohkem kui tavaliselt, tavaliselt sureb seal lähedaste meeste käe läbi nii 45 kuni 70 naist aastas. Arvutame selle põhjal natuke. Hispaania rahvaarv on väga julgelt üles ümardades ca 47 miljonit, Eesti oma alla ümardades a ca miljon ehk 47 korda vähem. Nii et selleks, et me saaksime siin võrdsetest numbritest rääkida, peaks Eestis samal viisil surema maksimaalselt 84/47 ehk 1,8 naist aastas. Mis te arvate, palju neid TEGELIKULT meeste käe läbi sureb? Umbes kümme korda rohkem. KÜMME. Ja huvitaval kombel ei protesti keegi, meeleavaldusi ei ole. Hakka siis nüüd iga tapetud naise pärast kisa tegema.

Kõige kehvemal aastal (nüüdseks küll juba ammu, aastal 2001) suri vägivaldset surma 45 naist, kõigist hukkunutest ca 85 kuni 90% tapab nende partner või eks. Enamasti vastne eks, selle pärast polegi vägivaldse mehe mahajätmine sugugi ainult kättevõtmise asi. Kuigi see on riigiti väga erinev, Inglismaal on vastav number alla 50% (mitte et numbrid hulga roosilisemad oleksid, seal on lihtsalt suvalist tapmist hulga rohkem), Rootsis ja Hispaanias on samuti tapjaks pea alati lähedane isik. Nüüd on asi Eestis hulga rahulikum, tapetakse “kõigest” ca 18-25 naist aastas. Varasematest asjadest saab lugeda siit, muuhulgas on seal ka põnevamate lugude kirjeldused – juhuks kui kellelegi on vaja meelde tuletada, et meie oma ateistid saavad näiteks naise põlema panemisega või tema pea maha raiumisega kenasti hakkama, ei ole selleks sugugi mõnd usutunnistust või võõrast kultuuri vaja. Uuemat statistikat leiab siit. Muuhulgas on tapja Eestis reeglina purjus ja ohver on väga tihti kas füüsilise puudega või haige, s.t ta on tihti erinevatel põhjustel sunnitud selle inimesega koos olema.

Ja et oleks selge, keegi ei ütle, et “kõik Eesti mehed on sead.” Vastupidi, selge see, et suurem osa neist on toredad, aga numbrid räägivad väga selgelt enda eest ja süüdistavad kommentaarid, mis hiljem ohvrit tabavad, samuti. Meie kultuuris ON suurem oht tapetud saada ja ON suurem oht, et hiljem oled sa üldsuse silmis veel ise süüdi ka.

Muide. See hirmus Rootsi, kus need kohutavad moslemid on. Seal on vähem kui kümme miljonit inimest ja igal aastal tapetakse naistest lähedaste meeste poolt ca 17 (kokku 20-25, kuigi kõik need pole tehniliselt vägivaldsed surmad). Neid on meist üheksa korda rohkem, väidetavalt on suur osa neist jubedad peletised, kes ei suuda naisi austada ega hästi kohelda – ja IKKA sureb seal igal aastal vägivaldset surma vähem naisi kui meil. Kümme korda vähem.

Siit üks väga lihtne küsimus – kui eestlannadel on teiste riikide naistega võrreldes nii hea elu ja kui neid austatakse rohkem kui teiste riikide naisi, siis miks peavad nad teistest eurooplannadest KÜMME korda rohkem kartma, et inimene, keda nad on usaldanud ja armastanud, nad ära tapab?

14 kommentaari “Oh ei, naisi koheldakse siin lausa väga hästi (kellele siis numbrid ei meeldiks)

 1. Mind on kergelt morjendanud Merkeli järjest avalikumaks ja häbitumaks muutuv kurameerimine Türgiga – mõned ajad tagasi oli üks põhjustest, miks Türgi liitumine katki jäi naistevastane vägivald.
  Sundabielud (ca 40% riigi idaosas), vägistamine, tapmine just pereliikmete poolt ning Türgi ei näidanud üles erilist entusiasmi ja tahet vastavaid “traditsioone” reformida, et jõuda nt päevani, kus 1/3 politseinikest ei leiaks, et “some women deserve it”.
  Mulle jäi mulje, et sel on pisut pistmist riigis domineerivast religioonist tulenevate vaadetega ning ma julgen tänaseni kahelda Türgi piisavas sekulaarsuses.

  Samas – a woman is murdered by a family member about once every other day – neid on 85+mln, seega meile üle kantuna aastas umbes 3.

  A sinu postitusest ei saa nt teada, milline on mitte-eestlase kordaja naiste tapmisel, ma usun, äkki valesti, et nende kriminaalne aktiivsus ses valdkonnas on suurem.
  Mitte muidugi selle pärast, et nad ei ole eestlased, vaid sots-demograafilistest teguritest tulenevalt – viimased tõstavad teatud liiki kuritegevuse riski. Nagu nt “aborigeenidel” on by default suurem maksukuritegude risk.

  1. Sel juhul on numbrid Türgis umbes samad mis Saksamaal – sest seal sureb neid aastas nii 300 ja inimesi on ca 81 miljonit.

   Aga sellega on üks kahtlane lugu, ma ei tea, kas Eesti kohta on vägivaldurite hariduslikku statistikat ka tehtud, aga Euroopa kohta väidetakse, et tähtsama tööga/parema haridusega mehed on isegi ohtlikumad:”A report from the Council of Europe (3) says that “it is even proved that the incidence of domestic violence seems to increase with income and level of education”. It stresses that in the Netherlands “almost half of all those who commit violence against women hold university degrees”. In France attackers are usually men whose professional status gives them a degree of power. A sizeable percentage of the attackers are management personnel (67%), health professionals (25%) and officers in the police or army (4).” Ma ei tea, kas seda saab Eestile üle kanda, sest siin mängib alkohol nendes kuritegudes tunduvalt suuremat rolli ja meie statistika kohaselt on alkoholi tarbimise sagedus jällegi madalama sissetuleku ja kehvema haridusega inimeste hulgas populaarsem.

 2. Tore, et mu märkmepaberiarvutus ka kuhugi jõudis lõpuks 😉 ma ei osanudki sellega midagi peale hakata. Aga üldiselt ökkadi öka isegi kui viimaste aastate keskmine number veits väiksem on võrreldes eelmise kümnendiga, tsiviliseeritud olukorrani on veel pikk maa.

 3. Kui mehel on mingi jama, siis saab ta alati sõprade poole pöörduda. Ka kõige mõttetumal jobul ja veidrikul mehel on alati mingi oma ringkond, hulk, kuhu ta kuulub. Naised on aga looduse poolt individualistid. Naisele sõbrannad hädas reaalselt appi ei tule, sest loodus sunnib neid mõtlema, et nad peavad eelkõige oma laste eest hoolitsema ja mitte sekkuma riskantsetesse olukordadesse.

  Seetõttu on naised alati üksi ja võivad loota üksnes oma mehe ja tema tutvusringkonna peale. See tähendab aga olla mehest sõltuv.

  Naistel pole jaksu ega tahtmist loodusele vastu hakata. Niivõrd tugev on see tung. Enamus naisi arvab koguni, et soov lapsi saada on nende endi tahe. Alatu ja kaval on loodus (või kes kuidas iganes seda jõudu nimetab mis meie üle valitseb).

  Nägin dok-filmi Lähis-Ida naistest, kes olid väidetavate abielueelsete (vabatahtlike) suhete pärast vangi pandud. Vangi selleks, et nende sugulased ei saaks neid ära tappa.

  Kas need ebaõiglaselt vangis olevad naised unistasid kättemaksust? Välismaale põgenemisest? Organisatsiooni loomisest naiste kaitseks? Vastuhakust? Informatsiooni levitamisest? Ei. Nende peamine unistus oli, et saaks kord omale pliidiga köögi kus oleks hea lastele ja mehele süüa teha.

  Naise suurim vaenlane on tema emakas.

  1. Dziisas Mad, sa ikka viitsid. Ma küll läheks Rentsile appi kui vaja ja ilmselt vastupidi ka. Individualist või mitte.

   1. Lugupeetud Sirks,
    ma nüüd olen Teie kommentaarist ikkagi natukene-niivõrd häiritud, et pean ikkagi natuke lahti seletama. (Kuna siinne blogi on ikkagi feministliku kallakuga (mis mulle totaalselt meeldib, sest aitab (või peaks aitama) inimkonnal edasi jõuda)).

    “Appi minemine” ei ole naiste ja meeste jaoks seesama asi.

    Kui mees ütleb, et ta tuleb appi, siis tähendab see enamasti seda, et ta tuleb niiöelda füüsiliselt kohale.

    Naine aga mõtleb “appi tulemise” all pahatihti seda, et ta on nii-öelda mentaalselt sinuga.

    Tuues siis Rentsi näiteks, et kas mina võtaks oma naise auto ja kihutaks näiteks öösel Tallinnast Tartusse kui saan teada, et naabrimees või korteriomanik on hakanud Rentsilt midagi räigelt välja pressima?

    Kas Teie, lugupeetud Sirks, teeksite seda?

    Olen juba palju vanem kui 17 ja paratamatult mõtlen, et – kas ma suudaks selliseid lubadusi reaalselt ka teostada?

    1. Aastaid tagasi kutsus sõbranna, kelle allüürnik ei tahtnud korterist lahkuda ja käis ambaalidega tema ukse taga ähvardamas, just minu appi ja mina olingi ainuke, kes läks. Mingeid meesisikuid sai ka kutsutud, mitte kellelgi “ei olnud aega”. Istusimegi siis kahekesi öösel üleval, vilets kööginuga pihus ja kuulasime papist ukse taga mõuravaid pätte, kes lõpuks telefonijuhtmed koridoris välja tõmbasid.

     Sarnaseid olukordi pole mu sõbrannadel rohkem olnud, enamus abivajadusi polegi ju sellised SOS juhtumid ja pikema vindiga hädajuhtumitel ei ole vaja keset ööd kusagile kihutada nagu mingi ennast tõestada üritav tuletõrjujahakatis.

     Kogu see mehed vs naised vastandamine on nõme.

    2. Selle konkreetse näite osas… ei ole mul autot ja olen ka palju vanem kui 17, aga ma olen enivei Tartus kui ma just välismaal pole 😉 ma olen teostanud väga… selliseid lubadusi, mida inimesed tavaliselt isegi ei lubaks, aga see pole enam blogi jutt. Sõbrannal olen küll seltsiks käinud kui ta oma hulle naabreid pelgas ja üksi kodus ei tahtnud olla.

 4. Statistika järgi siis tapmiste arv ei sõltu ei riigist, kultuurist ega usutunnistusest. Ei üllata, sest inimesed jäävad inimesteks. Kogu oma hiilguses ja õuduses.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.