faith · Uncategorized

Keelame muidugi burka ja pearäti kandmise ära

Ma olen vahel natuke aeglane, nii et lugesin alles praegu seda uudist. Ja pidin oma hommikukohvi kurku tõmbama, kui lugesin, et seda keelamist seostatakse perevägivalla vähendamisega tulevikus. Sest noh, ometigi Eestis ju perevägivalla probleemi ei ole ja ei tuleks ka, kui siia moslemid elama ei koliks. Ignoreerime nüüd fakti, et uuringute kohaselt kannatavad ca 300 naist igapäevaselt vägivalla all, ca 1500 naist aastas pöördub naiste varjupaikade poole, aastas saab vägivalla tõttu vigastada 44 000 naist (6000 neist on raskelt vigastatud) ja pooled vigastustega lõppenud juhtumitest toimuvad naise kodus. Kõigest kümme protsenti naistest teeb tõsise vigastusega lõppenud koduse rünnaku korral avalduse politseisse (ja 14 protsenti meestest, sest ka mehed kannatavad teatavasti vägivalla all, täna vaatame neist lihtsalt mööda, sest nemad burkat ei kanna). Lisame nüüd siia selle, et elame kultuuris, kus selliseid asju peetakse naljakaks, ja hiljuti arutatud numbrid, mille kohaselt Eestis on mitu korda suurem oht oma lähedase käe läbi surra kui näiteks Türgis, kus 95% rahvastikust on moslemid.

Aga ei, keelame pearätid ära jah, küll see vägivallaprobleem ka siis kohe iseenesest kaob.

Häid jõule teilegi!

6 kommentaari “Keelame muidugi burka ja pearäti kandmise ära

 1. Neid pearätte on nii mitut tüüpi.

  Ma suure tolerandina selle vastu näiteks ei ole et see kogu nägu kattev värgendus ehk siis Burka ja Niqab võiks keelatud olla. Sest seda võivad tõesti mõned mittemoslemist kavalpead ära kasutama – (et noh kuidas sa identifitseerid kui selline näiteks panka röövima tuleb. Sa ei saa viimase hetkeni aru, et on pangaröövel ja mõtled et ah lihtsalt moslem). Liiatigi pole kogu nägu kattev rõivastus üldsegi koraanist tulenev nõue vaid on teatud piirkondade kitsendus. Seega, selle mitte kandmine ei lähe vastuollu usuliste veendumustega.

  Kui aga ära tahetakse keelata ka Hijab – mis katab ainult juukseid ja kaela, ehk siis nägu on näha ja inimene tuvastatav, siis sellel keelul küll pole mõistlikku alust.

  1. Jah, burkast ja maskidest jne tulenevast julgeolekuriskist saan mina ka aru. Pearätti keerama hakata tundub kergelt debiilne. Et jätame edaspidi näiteks kõik vanamemmed ka teenindamata või?

 2. Kui me naistel burkasid lubame siis peaks ka suusamaske lubama meestel, muidu ju sooline duskrimineerimine. Ja kui juba riietuse normeerimine küsimuse all, miks siis loomulikus vormis ehk hoopis ilma ei tohi ringi joosta. Kokkuvõttes on riietuse normeerimine seadusega üks libedale teele minek, tuleb kas lasta täitsa vabaks või võtta vastu seadus lubatud riideesemete ja nende kandmise korra kohta kusjuures MuPo esineks kontrollorganina 🙂 Aga eestlasene leian, et kohalikke kombeid tuleb austada ja nagu Saudi Araabias pannakse sind lisaks peksule trellide taha kui eksid nende kombluslike arusaamiste vastu on ka meil õigus kehtestada normid mis meile meeldivad ja mille kohta teistel pole õigust möliseda kui siia tulevad. Kenasid poliitiliselt korrektseid pühi !

  1. Minu teada ongi talvel suusamaski kandmine igati lubatud, panka astudes võtad lihtsalt viisakalt ära. Eks need inimesed peaksid ka aru saama, et kui tahavad ametiasutusse minna, tuleb ikka ära võtta.

 3. Siin pole tegemist naistevastase vägivalla vastu võitlemisega vaid paljusid ärritava sümboolika vastu võitlemisega.

  Burkad, niqabid ja hijabid on läänemaailma jaoks muutunud samasugusteks märkideks nagu nõukogude sümboolika Balti riikide jaoks või haakrist juutidele.

  Kardetakse sagenevaid (nii verbaalseid kui füüsilisi) rünnakuid neid rätte kandvate naiste vastu tänaval (ja sellest vallanduda võivaid veel suuremaid jamasid) ning püütakse seadusega keelates neid tulevasi intsidente võimalikult vähendada.

 4. Leidsin ühe huvitava kommentaari antud teemal:

  Ühel päeval võideldakse “naiste õiguste” eest, teisel päeval leitakse, et nägu varjava katte kandmine on “arvamusvabaduse” väljendamine. Ühel päeval võideldakse samasooliste kooseluõiguste eest, teisel päeval tahetakse riiki tuua immigrante, kes need samasoolised kividega surnuks loobivad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.