movies · Uncategorized

Lugude lugu

Tale-Of-Tales-Italian-Poster

Käisin sõbra juures vilmi vaatamas. Tahtsime midagi toredat ja muinasjutulist, nii et valituks osutus “Lugude lugu” (olgu igaks juhuks öeldud, et lastefilm see küll pole, palju alastust ja koledaid asju tiba ka).

Ei meeldinud mulle. Internetinalja tehes ütleks, et 5/7 küll ei annaks, pigem vähem. Kuna teised inimesed ei ole netisõltlased, olgu sellele naljale link ka pandud. Mul oli kohati Brendanist täitsa kahju, pole tema süü ju, et ta nii loll on.

Aga film ei meeldinud mulle selle pärast, et see pidi teoreetiliselt koosnema kolmest loost, aga tegelikult sisaldas see lihtsalt hulka erinevaid fragmente ja ühtki lugu tegelikult põhjalikult lahti ei räägitud ja igaühes jäid pooled asjad segaseks ja selgitamata. Nad oleksid vabalt võinud selle pool tundi pikemaks teha ja süvitsi minna.

Kes tahab moraali, siis võiks öelda, et teos illustreeris seda, kui tihti armastus ei ole mitte vabastav ja õilistav, vaid põhineb hoopis omandihimul.

Keel põses võiks öelda, et kohutav, et ei olnud häid (st lahkeid, armastavaid) naistegelasi. Ogre näiteks armastas oma naist, küll omal kummalisel (vägistaval ja võimukal) viisil, aga armastas. Igavleva feministprintsessi issi armastas vähemalt oma kirpu (asi seegi), teine kuningas armastas ilu ja alkoholi. Esimene kuningas armastas oma naist nii väga, et oli valmis kohe kuskile merepõhja ronima. Aga naised? Need mõtlesid ainult sellest, kuidas saaks kedagi tappa või omada või kedagi kellegi teise tapmise kaudu omada.

Ja feministprintsess oli selles mõttes lausa kohutavalt stereotüüpne feminist, et hakkas ohates ise liigutama alles siis, kui teised olid kõik juba tema eest võideldes viimase välja pannud ja muud valikut enam polnud. Nagu mina, kui pole kedagi teist võtta ja pean ise raskeid asju tõstma.

No me gustaba. Ei meeldinud.

6 kommentaari “Lugude lugu

  1. Käisin pöffi ajal Cinamonis vaatamas, üle väga pika aja üldse esimene kinoskäik, nii et vbl see mängis ka oma rolli, aga suurelt ekraanilt mõjus suurejooneliselt küll ja jäin filmivalikuga rahule ega kahetse vaatamist.

  2. Peale ühe kommentaatori keeleõiendamist aug’15 otsustasin, et ma siia oma nägu enam ei näita. Ent veri on paksem kui vesi. Head uut aastat Kaur, Morgie ja Rents! Kuigi ma antud blogiteemas kaasa rääkida ei kavatse, pole välistatud, et seda edaspidi ei tee 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.