sport

Ahhaa, ma ei kujutanudki seda ette

yogapeach

Rääkisin siin just, et minust saab varsti üks neist lolli naeratusega joogahuntidest, sest pärast trenni on NIIII mõnus olla. Mul on pärast jooksmist või kestvuse ronimist ka veits sarnane tunne olnud, aga see on alati tulnud pärast tunduvalt suuremat pingutust ja olnud tunduvalt väiksem*. Kuna eelmine kord oli trennist koju kõndides konkreetselt selline tunne, nagu ma oleksin pilves (mitte et minusugune karskete eluviisidega noor daam oskaks ettegi kujutada, mis tunne see sihuke olla võiks), ja jalad olid täiesti pehmed all, otsustasin asja guugeldada. Lisaks paljudele lehtedele, kus räägiti sellest, et see õnnetunne tuleb sellest, et KLASS ON ARMASTUST TÄIS, leidsin ka mõned asjalikud lehed, kus räägiti muuhulgas ka sellest, kuidas jooga aitab parandada seksuaalelu ja vananemisega seonduvaid protsesse aeglustada. Okei, selles artiklis pole ühtki viidet, aga see on internetis kirjas, see peab tõsi olema! Seksi kohta leidsin uuringu üles, eelkõige räägitakse mediteerimisest, aga ka jooga võib muidugi väga meditatiivne olla. Õnnetunne mainiti ka ära, eriti naistel pidi depressiooni vastu aitama, ka preventatiivselt.

Selle artikli põhjal tundub, et ma ei eksinud, kui ma rääkisin, et mul on tunne, et see on kuidagi seotud õlavöötme ja rinna õigesse asendisse saamisega ja selle piirkonna väänamisega. Vabastavat närve.

Siin võtsid indialased asja kätte ja panid inimestele joogatrenni ajal masinad külge. Põhiliselt saadi teada, et jooga rahustab ja parandab keha kohanemisvõimet, mis ilmselt ei tulnud kellelegi üllatusena. Sellest, MIKS ja KUIDAS see siis toimib, pole üldse juttu.

Siin on palju viiteid erinevatele uuringutele ja räägitakse muuhulgas sellest, kuidas jooga aitab alaseljavalude vastu paremini kui füsioteraapia. Kui teid teema huvitab, siis erinevaid uuringuid oli selle artikli lõpus terve hulk, alates sellest, kuidas jooga soolte läbikäimist mõjutab, kuni posttraumaatilise stressiga sõduriteni. 😀

Ja lõpuks ometi, artikkel, mis tõesti keskendubki just joogast saadavale õnnetundele. Selle põhjal on tegu ülalmainitud närvide stimuleerimise ja vastava hingamise kombinatsiooniga. See suurendab y-aminobutaanhappe (sest võihape kõlab liiga labaselt) hulka, mis … on lõppkokkuvõttes igati mõnna.

Pilt on pärit siit.

Aga nüüd lähen ma hoopis ronima, sest mu nädalane ronipaus on läbi. Juuhuu!

* Trennipõlgurid said siit nüüd ilmselt teada, et trennihundid mitte ei ole väga tublid ja ei sunni end trenni, vaid saavadki lihtsalt trennist selle laksu kätte, mille jaoks teie peate Kostjale helistama.

18 kommentaari “Ahhaa, ma ei kujutanudki seda ette

 1. “Võihape” on väga ilus sõna. Tuletab lapsepõlve meelde – kui me üksteisel võilillepeegeldusega lõua alt kontrollisime, kes on palju võid söönud.

 2. ma kõlan nüüd nagu ohtlik supilinna maniakk, aga sa kõndisid laupäeval mu aknast kartuli tänaval mööda (ära muretse, ma samal päeval kolisin sealt ära :D) ja ma vaatasin kohe, et sul vist on väga hea päev olnud, kuidagi väga naeratavalt kõndisid. Aga seda ma ei oodanud, et sa ise ka märkad ja sellest kirjutama hakkad. Mõtlesin, et mulle üksi tundus nii ainult.

   1. (kokkuvõtlikult)
    Mees kolib. Sõbrad uurima, et kuidas uues kohas on. Mees kiidab: kõik hästi, aga naabrid on ekstra toredad – lähed baari, tehakse välja, ja siis veel, ja lõpuks saab tasuta seksi kah. Sõbrad – oo, ja nüüd käid iga õhtu kõrtsus? Mees – no ma tegelikult ise pole veel jõudnud, aga naine käis ja rääkis.

    see käis siis tasuta ghb kohta.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.