anna kannatust · feminismus · sport · Uncategorized

mõnuga teen tagasi

Kolm teemat.

Üks

Ma mäleta seda aega, mil ma kirjutasin oma magistritööd ja sõber muudkui kutsus mind igale poole, mis sellest, et teadis, et mul aega ei ole. Nii et nüüd, kui Indrek enda oma kirjutab, käin rõõmuga ta ukse taga teda igale poole kutsuma. Täna kutsusin koeraga välja minnes teda ka jalutama.

“Ei, ma õpin.”

Olin Kaurile lubanud, et korjan ta tõukeratta üles, nii et käisin sellel järel ja läksin Indreku juurde tagasi.

“Kas sa nüüd tahad välja tulla? Lähme tõukekaga kimama!”

Ja ma nägin ta näost, et tal ON sama raske, kui oli mul omal ajal. PARAS!

Kaks

Ma mõtlen viimasel ajal täitsa tõsiselt, et astuks õige Facebookis Virginia Woolfi feminismigrupist välja ja hakkaks end normaalseks inimeseks nimetama, mitte feministiks, sest seal on lihtsalt nii palju lollpäid koos viimasel ajal, kes absoluutselt iga asja peale ketasse lendavad, et mul on juba häbi nendega ühes pajas olla. Hiljuti oli mingi naiste enesekaitsetrenni teema, kus võttis sõna Jorgen Matsi ja seletas, miks see konkreetne trenn halb on. Mis te arvate, kas inimesed leidsid, et valdkonna asjatundja avaldab arvamust või leidsid nad, et “issand jumal, kuidas mingi MEES julgeb siin möliseda”? Täna tegi üks teine mees täiesti neutraalse teema, kus olid meigiga ja meigita kuulsused, mille point oli, et meiki ei pea kandma, kui ei taha. Mõni lollpea luges sealt ikka välja, et tuleb mingi MEES ja KEELAB neil meikimise ära. Sest mehed tahavad naisi ainult alla suruda!

Ma ei taha olla grupis, millest pooled tunduvad olevat seisukohal, et kui sul on peenis, oled sa värdjas, kellel ei tohiks üldse sõnaõigust olla. See ei ole ju feminism, see kisub tõesti juba kuskile misandria kanti.

Kolm

Teen endale parajasti uut trenniplaani ja näen vaeva, et see mõistlik oleks ja ainult jõuharjutustele ja joogale ei keskenduks. Aga jooga ja eriti tasakaal on oluline, igal sammul. Isegi selle tõukekaga ringi lastes märkasin kohe, et vasaku jalaga hoogu andes ei märkagi midagi, lihtsalt on lõbus sõita. Kui vasak jalg tasakaalu ja suunda peab hoidma, tunned kohe, et krt, tasakaalu pole, raske ja ebamugav on jne. Ma olen nagu elevant, kes on otsustanud ilmtingimata just portselanipoes elada. 😀 Kehatunnetus on hetkel mu kõige suurem probleem ja seda on nii kuradima raske parandada. Nii et valisin endale kokku suisa kuus lühiajalist eesmärki, 2 jõus, 2 ronimises ja 2 joogas. Ja kui ma ütlen “lühiajaline”, siis mõne puhul tahaks juba enne suve tulemusi näha, aga näiteks jõueesmärkidega võib vabalt ka suve lõpuni minna.

15 kommentaari “mõnuga teen tagasi

 1. Võrdõiguslane olen küll, kuid teatud tüüpi feministe kardan.

  Huvitav oleks teada, kuidas VW feministigrupp kommenteerib ETV2-s jooksvat brittide dokumentaalsaadet Ajumängud? Seal selgitakse tihti, kuidas naiste ja meeste aju töötab erinevalt. Ah jaa, õige küll, feministid teavad – sest meestel on peenis … 🙂

  1. Ideaalis feminism erinevusi ei eita, võrdsuse vastand pole mitte erinevus, vaid ebavõrdsus. Erinevad oleme ju omavahel kõik.
   Aga VW grupist tulin omal ajal täpselt sama asja pärast ära.

   1. Sõnade tähendusest. Mina olen lähtunud meeste- naiste küsimuses sellest, et võrdõiguslikkus ei tähenda alati ja ilmtingimata võrdsust. See sari, Ajumängud on vaid üks näide objektiivsetest erinevustest. Kuigi, vana kooli mehena näeksin hea meelega, et kogu selle võrdõiguslikkuse juures oleks teatud kriitlistes situatsioonides (pere nälg, julgeolek jne.) hea kui mees teaks ka seda, mis on mehelikkus minevikuühiskonna eetilis-moraalses mõttes.

    1. No sa üritad praegu selgeks teha, et statistilised erinevused kehtivad soopõhiselt absoluutselt ja vääramatult igal üksikjuhtumil, vähe sellest, lausa PEAVAD kehtima.
     Veits prokrustika ei ole nagu ve?

  2. Ei tasu unustada, et inimesed ei sünni valmis ajuga. Näiteks lugesin hiljuti artiklit selle kohta, et Moskva taksojuhtidel toimuvad ajus kõigest paari aastaga muutused, mis võimaldavad neil head taksojuhid olla. Nii et täiskasvanud inimeste puhul sa ei tea, millised erinevused tema ajus on bioloogilises ja millised keskkonnast tingitud (kui me ei räägi asjadest, mis on seotud hormoonide erineva tasemega jne).

 2. Igasugu “ismidega” tuleb mõõdukat distantsi hoida, sest see nagu tõmbab ligi inimesi, kes “ismi” varem või hiljem äraspidiseks farsiks pööravad.

 3. Minu jaoks virginia woolfi mittekartmise grupp täiesti ok. Et jaa, ka seal on idioote, idiootset lähenemist mitteidiootide poolt jne, aga seda on mujal veel enam.
  Osad teemad on täiega huvitavad, elab ka need mittehuvitavad rahulikult üle.

 4. minu meelest on pisuke kriitikalaine mehe suunas, kes teeb feministlikus grupis postituse, öeldes, et tema ei pea nonde naiste puhul meikimist vajalikuks, üpris mõistetav (ei, ma ei klikanud toda viidatud lugu ise ega kommenteerinud ka kuidagi seal) Selline sõbraliku nõu andmine meikimise osas, mis oleks oma tüdruksõbra puhul küll täiesti loomulik, mõjub antud grupis minu meelest veits patroniseerivalt küll. Ja ma ei vihka seejuures mehi, selline mõtegi tundub päris naljakas 🙂

  1. Et kui sa oled mees, ei või sul naiste kohta arvamust olla? Pealegi ei öelnud ta “mina arvan, et”, ta ütles, et “näe, ei pea vajalikuks”, niimoodi üldiselt. Mina, kes ma ütlen pidevalt asju nagu “mulle meeldivad habemega mehed rohkem”, peaks vist üldse silmad peast häbenema.

 5. Oles sa Maarjamõisa sattunud? Seal kimavad koridorides ringi töötajad (kullerid?), kes täpselt iga viie või kümne tõuke tagant jalga vahetavad. Oma juhuslike tõukerattasõitude ajal olen sama taktikat kasutanud. Niiviisi väsin aeglasemalt, tasakaal paraneb, rütm on ka mõnus. Mõistlik on ikka mõlemat kehapoolt võrdselt arendada 🙂

 6. Hoian end VW grupis täpselt samal põhjusel miks ka pagulastevastases grupis – selleks, et reaalsustaju säilitada ja mitte oma mullis elada.
  On hea teada kuhu äärmuslus viia võib, et selle eest hoiduda.

  Pagulastevastaste puhul on veel see, et näed kui rumalad, harimatud ja kasina silmaringiga väga suur osa sealsest liikmeskonnast on. Mitte enese üleolekutundes mõnulemiseks ei tee ma seda, vaid mõistmiseks miks miks need inimesed sedasi mõtlevad nagu nad mõtlevad. Päris õudne on kui mõelda kui lihtne on nendega manipuleerida. Aga ok, see on nüüd teine teema 🙂

  VW grupi kohta ma mõtlesin, et ma ise veel ei lahku, ootan kuni mind välja visatakse – iga kord kui ma seal suu lahti teen, siis sellelaadne urin kurja moderaatori poolt ka kostub – mine ära kui sulle meie põhimõtted pühad ei ole. Ma olen rahumeelne inimene, vaielda ei viitsi, seega väljaviskamiseni asi veel jõudnud ei ole 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.