feminismus

Suhte purunemise tagamaadest

Polegi vist jutuks tulnud, miks mu suhe lörri läks. Noh, lühidalt öeldes olime me väga erinevad inimesed. Või teisiti – mina olen väga vabameelne, aga samas ka väga kindlate põhimõtetega. Ma ei poolda midagi ainult selle pärast, et ühiskonnas on midagi ette nähtud. Tema leidis, et füüsiline truudus on väga oluline. Kui ta lõpuks aru sai, et selles osas muutusi tulemas ei ole, ta isegi teoreetiliselt leppis sellega, aga ikka vingus pidevalt. Rääkimata sellest, et kui ma ronitrippidel olin, helistas ta pidevalt mingite olmemuredega, kasvõi selleks, et küsida, mida mu kojutulekuks süüa teha. Kui ma parajasti sõpradega aega veedan, tahan ma sõpradega aega veeta, mitte mõelda, mida ma õhtusöögiks söön. Okei, ta hoidis sel ajal kodus mu koera ka, aga ta ongi igasuguste loomade kantseldamises lihtsalt osavam. Ja kui ma juhtusin kodus olema, siis ma ikka ka mõnikord patsutasin koera, koertega tegelemine ongi rohkem meeste värk nagunii. Mõtlesin, et kasvatan poisi oma käe järgi välja, mis sellest, et ta tõusikute perest on, aga no too lammas kõrgkultuuri, lammas jääb ikka lambaks.

Kas tundub kergelt kohtlane jutt? Ma väga loodan, et tundub, see vähemalt minu eesmärk oli. Tegelikult olen ma selle koha pealt täielik moraaliapostel ja leian, et iga paari oma asi, kui palju teisi inimesi nende voodisse mahub, aga suhtes võiks sellised asjad toimuda ikka vastastikkusel nõusolekul – ja suhte aluseks ei peaks olema ainult seksuaalne ligitõmme ja hea läbisaamine, vaid ka AUSTUS.

Need, kes kodumaiseid uudiseid jälgivad, said vist juba aru, millest jutt käib. Andres Sõber andis koos abikaasaga intervjuu, kus ta rääkis, et vahepeal ei jõudnud paar päeva koju, et oleks võinud Austria modelli saada ja et korra oleks asi peaaegu lahutuseni jõudnud, sest naisele vist ei meeldinud, et sai “teistega ringi sahmitud”. Ja Facebook on täis kommentaare teemal “nii tore mees, rääkis ausalt, kuidas asi oli” ja “tubli naine, ei lasknud perel laguneda”. Mina vaatasin ja mõtlesin, et ei tea, kuidas need samad inimesed siis kommenteeriksid, kui see oleks selles intervjuus hoopis naine olnud, kes oleks rääkinud, et “Andres oli ju kogu aeg laagrites, ikka vahepeal seksisin naabrimehega, Andres tahtis suisa lahutama hakata”. Kas te siis ka ütleksite, et nii tore ja aus naine? Ja et tubli mees, et ei hakanud tühja-tähja pärast lahutama? Või hakkaksite naist litsiks sõimama ja ajaksite mingit silmakirjalikku häma aknast sisse ja välja laskmisest, mis on välja mõeldud, et üks osapool saaks rahulikult teisest teerulliga üle sõita? Räägitakse sellest, kuidas pere on kogu aeg esikohal olnud, sest nende jaoks on piisavalt raha teenitud, aga samas on selge, et ema on olnud üksikema, sel ajal, kui isa on laagreid mööda käinud ja baarides aega veetnud. Pulleritsu ideaalpere, isaks on valge keskealise mehe pilt seinal, aga kõik materiaalne on see-eest kenasti olemas. Oleks need lapsed veel Eestisse jäänud ja samasuguste meestega abiellunud, oleks päris suurepärane.

Eesti probleemiks pole mitte see üks tropp, kes arvab, et ta on kunn, ja naine, kes on otsustanud teda välja kannatada, eks igaühel omad hobid, vaid just need miljon kommenteerijat, kes usuvadki siiralt, et vat see on äge mees – ja et tubli naine ongi selline, kes kõik selle välja kannatab ja innukalt noogutab, et “jah, tõesti on ta mind välja õpetanud”.

P.S. See on muidugi klassika, et mees, kes ise arvab, et oleks vabalt võinud mõne Austria modelli ka saada, kui ainult piirid oleks lahti olnud, näeb välja nagu sünnitama hakkav jõehobu, aga see tagasihoidlik naine, kes noogutab, kui mees ütleb, et “vedas sul, et perekonnaseisuamet kinni oli, kui sa lahutama minna tahtsid,” on hoolitsetud välimusega ja mitukümmend kilo kergem.

14 kommentaari “Suhte purunemise tagamaadest

 1. Mida sa mölised? See ongi maa sool! Võtame kokku: möliseb naisega; 40 aastat joonud; naist petnud; ütleb alati kõik välja, mis sülg suhu toob, sest ta on ju keskealine valge mees, need ongi by default arvamusliidrid; tugevas ülekaalus.

  ahhh ooh aah oleks mul see ausus ja otsekohesus.

 2. Hahaa 😀 Mõtlesingi, et mida Sa teed. Sa ei räägi kunagi väga isiklikel teemadel ja siis järsku hakkad oma suhte lõpust rääkima. Kuni jõudsin koera patsutamiseni..
  Ja mulle tundus ka see pühapäeval kuuldud intervjuu väga kummaline ja kohatu. Lõpuks ei kuulnudki enam, kuna mehe jutt endast ja naise jutt mehest ei läinud üldse kokku. Ei kuulnudki seda tsiteeritud kohta ja lugesin alles hiljem netist, mis pärliga nad hakkama said.
  Naine tundus tõesti väga sümpaatne ja ei kujuta väga ette, kuidas nad koos püsisid. Eks hetkes oli kindlasti raskem ja ehk varem oligi see pigem normiks ära kannatada. Heh, isegi praegu naised andestavad pööraseid asju.

 3. Ma arvan, ainult arvan, et sul on sellist meest vaja kes tarvitab tuimestavaid jooke, kaunistab diivanit ja on möla vastu piisavalt imuniseeritud ja ka ükskõikne sinu olemasolu suhtes, ning ka siiralt aus kodu haldjas. 🙂

   1. No nagu lesbidele öeldakse, et nad pole korralikku peenist tunda saanud, öeldakse joodikutest matside põlguritele, et nad pole lihtsalt korralikku joodikust matsi tunda saanud.

 4. Andres Sõber on lugupidamatu mats. Mul on kahju naisest, kes sellise tölliga, kes teda karvavõrdki ei austa abiellu jäi. Kuhu jääb eneseväärikus. Kurb.

 5. Kuna suhtes olemine on eriti õnnisstaatus naistele, rääkimata abielust, siis ei ole imestada, et nad selle staatuse säilitamise nimel kannatavad igast sitta. Kus selle häbi ots, kui nüüd meest ei suuda kinni hoida! Mis ometi teised arvavad?

  1. Kusjuures minu jaoks päris kohutav oligi ainult viimased paar minutit ja see koht, kus naine tunnistas, et mees on ta “välja õpetanud” ja mees käratas talle nagu koerale, et “kurat, seda ma räägingi”. Kõike muud võiks huumorina võtta (sest mees tegi ka enda pihta nalja), aga see oli lihtsalt kole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.