Tüdruk läheb öösel üksi koju (2014)

agwhaan1

Kirjutan esimest korda üle miljoni aasta soovilugu. Nimelt soovitas üks sõber mul tungivalt a) seda filmi vaadata ja b) vaadata seda ilma igasuguse eelteadmiseta, st enne treilerit vaatamata, guugeldamata jne. Nii et teadsin filmi vaatama hakates ainult seda, et tegevus toimub mingis Iraani getos ja noh, peategelaseks on mingi jalutav tüdruk.

Nüüd olen aga hädas. Mulle meeldis see film väga ja tahaksin sellest kirjutada, aga ei saa ju, sest eelkõige meeldiski see mulle üllatusefekti pärast. See tundus alguses nagu kõige tavalisem draama (ja oli lõpuni nii üles ehitatud), nii et minu jaoks oli seal täiesti ootamatu ja meganaljakas süžeepööre. Oleks ma enne kasvõi IMDB kirjelduse läbi lugenud, oleks kõik ilmselge ja ehk isegi igav olnud. Mina arvasin, et naispeategelane on lihtsalt selline natuke imelik tegelane, et ehk rebib noa välja või midagi …

Ütleme siis nii, et selline huvitav taust oli. Geto, kus oli imevähe inimesi, peale oluliste tegelaste näidatigi veel ainult mõnda üksikut. Peategelasteks on noor armas tütarlaps, kellele meeldib Lionel Richie muusika, ja noormees, kes on selline noore tundliku emo arhetüüp, välimuselt umbes nagu oleks filmist “Grease” välja astunud, aga pigem noore Johnny Deppi iseloomuga. Pange sinna juurde igasugused imelikud sündmused ja suur armastus (mis sellest, et neiu kogu filmi jooksul mehele ehk ca viis lauset ütles) ning ongi päris huvitav kompott koos. Nii et vaadake teie ka, mis sellest, et ma filmi kohta midagi ei räägi.

P.S. Pole midagi täiskasvanulikumat kui internetis avalikult norida inimesega, kes ütles, et sa pole piisavalt täiskasvanulik. Ma olen sellega täiesti kursis. Aga me, siilid, olemegi sellised eneseiroonilised. Nagu üks mu sõber armastab korrutada (ma nüüd parafraseerin veidi, et paremini kõlaks) – ma loodan, et ma iial täis kasvamisega nii hoogu ei lähe, et ennast täis kasvaksin.

Advertisements

2 kommentaari

  1. See norimine tundus mulle suht tühja koha pealt nokkimine. Et peab ikka imelik inimene olema kuna paar aastat tagasi kõrgharituna adminnitööd tegi…
    PS! Aga ma pole ilmselt pädev inimene sel teemal kaasa rääkima kuna mul on kohe 2 kõrgharidust aga kummalgi õpitud erialal pole kunagi töötanud ja lähiajal pole plaanis ka. Selline lollike, kes õppis asju, mis enda jaoks huvitavad olid.

    • Ma mõtlesin pigem eneseirooniliselt praegu, et ega täiskasvanulik inimene tõesti ei igiseks oma blogis kellegi klatši pärast.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

  • Kategooriad