Ainult rekreatiivsetest tegevustest

asjad

Pildil on üks maailma parimatest treeningvahenditest. Kodus kasutan ma sama eesmärgiga (et igasuguseid keretõsteid ja käteletõuse jms harjutada) suuri hantleid, aga need puust asjandused on muidugi paremad. Kui keegi oskab öelda, kas ja kust neid osta saab, oleks kena. Aga see oli lihtsalt üldine sissejuhatus.

Olin laupäeval üle keha nii kange, et mõtlesin, et pean veidi liigutama, muidu minust ei saagi inimest. Nii et läksin TÜSKI ja ronisin natuke, aeglasemalt ja rahulikumalt kui muidu. Ei peagi kogu aeg tõmblema. Siis tegin jõuharjutusi. Ja siis tegin joogat.

Ronin mina ja kuulen, kuidas mingi mees teeb:”No vaata, kui vahvalt ma hüppan! No vaata, kui ägedat asja mina oskan!” Irvitasin omaette ja mõtlesin, et täitsa lõpp, kui edevad ikka mehed on, isegi sõpradega on nii ju imelik rääkida. Ümber pöörates selgus, et mees rääkis … oma ca aastase lapsega. 😀 See seletab nii mõndagi. Laps veel eriti ei rääkinud, aga isa (kes töötab meil treenerina) rääkis, et üritab last ikka võimalikult palju tööle kaasa võtta, et ta harjuks sellise keskkonnaga ja võtaks hiljem treenimist loomuliku elu osana. Vat nii kasvatatakse tulevasi sportlasi. Titt tundis meie seina (ja minu roosa elastikpaela) vastu elavat huvi, äkki saab veel asjagi.

Ahjaa, see elastikpael on imeline. Selle saab näiteks kahekorra panna ja siis ulatab see täpselt selja tagant läbi ja ümber mu jalgade, nii et hoiab mu jalad selles kehvas lootoseasendis paigas. Mina saan normaalselt käsi kasutada ja ette kummarduda, ilma et peaks kartma, et jalad paigast nihkuvad:

jalad

Viimasel ajal ei ole joogas erilisi arenguid märgata, pigem vastupidi. Vahepeal suutsin kenasti seina kasutamata aeglaselt pea peal seisu tõusta, nüüd ei tule miskipärast hästi välja. Ja teine asi, mis on ka üsna loogiline, on see, et nüüd, kui ma parajasti rohkem ülakeha jõudu treenin, on õlgade painduvus taas vähenenud – ka vasaku õla liikuvus on varasemaga võrreldes vähenenud. Sama asja kurtis üks teine trennikaaslane, nii kui veidi jõutrenni teed, on painduvust mõneks ajaks vähem, et midagi saada, pead ajutiselt millestki loobuma. Kui ebameeldivalt õiglane. 😀

20160514_195358

Pärast seda olin ma kultuurne ning käisin muuseumiöö raames botaanikaaias ja posti-, spordi- ja ajaloomuuseumis. Mulle täiega meeldib postimuuseum, seal saab ronge vaadata. Ja mulle täiega meeldib nende külalisteraamat, seal on alati ägedaid asju. Näiteks see ülemine on täiega stiilne – ja alumine võtab kokku ka minu tunded rongide suhtes.

20160514_195406

Seejärel läksin trennikaaslastega välja, sest üks Greete oli lubanud minuga kohtingule tulla. Lasi üle. Ma ei tea, mis see siis nüüd feminismi seisukohast on. Ühelt poolt nagu võit, sest näete, mitte ainult mehed pole sead! Aga teisest küljest diskrimineeriti mind vist ainult selle pärast, et mul pole peenist, sest ma olen kuulnud, et meestega käib ta küll kohtamas (st mitte kõigiga muidugi). Väljas oli sellest hoolimata väga lõbus, mu väikevend lubas meil tema Tinderiga mängida ja puha.

Kahjuks läks nii lõbusaks, et koju sai hilja, aga sellest hoolimata pidin ma täna hommikul kell üheksa bussi peale istuma, et teistega Loksa kanti boulderdama minna. Megaäge oli, aga päike muudkui lõõskas ja lõpuks olime me kõik umbes sellised:

20160515_173146

Ainult meie treener lasi nagu energiajänes võiduka lõpuni ringi. Ja ma tahaks ronimisest täiega sellest veel pikemalt kirjutada, aga ma olen nii väsinud, et sellest teen ma homme eraldi postituse. Aga tõestuseks, et vähemalt üks meist ei väsinud iial (ja jah, ka nii kõrgete kivide peal on eesmärgiks tippu jõuda, ütleme nii, et kukkuda ei ole siis enam soovitatav):

20160515_173100

Head ööd, tibukesed!

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Kategooriad