Naised ei tohiks raseduse ajal juua

Tegelikult ei tohiks naised üldse juua. Suitsetavat naist on ka rõve vaadata, sest ta on ju TULEVANE EMA.

Ja kõik need teised laused, mida Eestis pidevalt kuuleb. Ütleme nii, et üks minu esimesi feministlikke mälestusi on see, kui ma olin alles algklassilaps ja mu joodikust ja nikotiinikust sugulane (kes oli muidugi purjus nagu ikka) astus meie väravast sisse, ise täiesti šokeeritud, ja hakkas mulle pihtima, kuidas üks noor naisterahvas olevat tema käest tänaval suitsu küsinud ja et see on ikka täiesti KO-HU-TAV. Ilmselgelt suutsin ma juba siis teha sellist nägu, nagu keegi oleks just ootamatult mulle hoovi sittunud, sest ta selgitas sinna juurde, et no muidu ei oleks midagi, aga naised on ju TULEVASED EMAD, munarakud on kõik NAISE SEES, sa kahjustad neid KOGU AEG, kui sa midagi halba teed. Meeste seemnerakud aga uuenevad teatavasti iga paari kuu tagant.

Ma olin alles laps ja IKKA suutsin ma esitada selle üsna loogilise küsimuse, mille peale mitu-mitu aastat hiljem meessoost bioloogiaõpetaja, kes põhimõtteliselt sama juttu rääkis, ainult suud maigutas ja siis ütles, et “see pole päris nii lihtne.” Küsimuseks oli siis, et kui sul on masin, mis iga paari kuu tagant midagi toodab, kas siis selle masina seisukorrast (ja sellest, kui palju sa seda juba kahjustanud oled) ei sõltu ehk ka toote kvaliteet? Sugulane ei öelnud mul midagi asjalikku, sest noh, ta oli “oma ajastu vaadetega” (loe: šovinistlik), bioloogiaõpetaja väitis, et mehed peaksid näiteks hoiduma joomisest ja suitsetamisest ca kolm kuud enne seda, kui alustatakse planeeritud lapse valmistamisprotsessiga (sest siis kasutavad nad selle lapse tegemiseks uusi ja puhtaid rakke).

Huvitaval kombel on sellele küsimusele alles viimasel ajal hakatud rohkem rõhku panema, varem olid sellesisulised uuringud pigem harvad ja juhuslikud. Aga loomulikult on selgunud, et JAH, isa tervis ja käitumine mõjutab lapse tervist. Näiteks võib lapsel olla fetaalne alkoholisündroom ka siis, kui ema on karsklane ja ainult isa on joodik (ja 75% selle sündroomiga sündivatest lastest on alkohoolikutest isad). Samuti tõstab isa kõrge vanus teatud probleemide riski. Nii et SEE on nüüd see koht, kus võib öelda, et tangot tantsitakse ikka kahekesi. Nüüd on teil teaduslik alus, et suitsetavatele meestele ka põlastava näoga öelda, et “Ise veel tulevane isa!” 😀

Advertisements

12 kommentaari

 1. Jah ma nõustun. Kõik aetakase emade kaela. Aga ttegelikult ei tohiks kumbki osapool enne rasedust 3-6 kuud üldse alkot tarbida. Ja naine peaks juba enne rasestumist foolhapet tarbima.

  Ja üleüldse, kõik peaksid kogu aeg tervislikult toituma, et ikka alati kehale parimat pakkuda 😀

 2. Aga muide see, et naise kunagi joodud alkohol kahjustab munarakke ja hiljem saad puudega lapse, on ka suuresti ümber lükatud praeguseks. Ma ei leia praegu seda uuringut (pole aega otsida st), aga see algne uuring, mis väitis, et kahjustavad, tehti üldse 60ndatel ja ilmselgelt on teadus vahepeal edasi arenenud.

 3. huvitavat ariklit jagasid mulle kui bioloogiahuvilisele. kuid ma siin just hiljuti sattusin lugema, et kooli bioloogias õpetatu on ka ümber lükatud ja ka naiste munarakud siiski mingil moel võivad uueneda, munasarjade tüvirakud võivad neid nimelt juurde toota, teadlased on avastanud 😀 kahjuks värskemaid artikleid hetkel ei leidnud, but still makes sense.
  http://www.novaator.ee/ET/meditsiin/naise_munarakkude_varu_polegi_piiratud
  http://news.nationalgeographic.com/news/2012/02/120229-women-health-ovaries-eggs-reproduction-science/
  http://healthland.time.com/2012/02/27/scientists-say-ovary-stem-cells-can-make-new-human-eggs/

 4. Raseduse ajal muidugi ei tohi, sest siis tarbitavad ained, kogetud stress ja traumad mõjutavad tulevase inimese fenotüüpi vägagi otseselt ja ilmselt mitte eriti kasulikult.
  Aga mis puutub genotüüpi…
  Kõlab õudselt, kuid kunagi kuulsin üht raadiosaadet, kus räägiti sellest, et inimkonna evolutsioon on ajastaega eksisteerinud (nagu iga teinegi evolutsioon) tänu mutatsioonidele. Mutatsioonidega on muidugi nii, et suurem osa neist on kahjulikud, mõned üksikud võivad olla pikas perspektiivis kasulikud. Intervjueeritav ütles reipalt, et sama nähtus, mis on tragöödia üksikisikule, võib liigile tervikuna hoopis vajalik olla.

 5. Oleneb vast alkoholist, aga kui ma võtan poes heleda õlle ja võrdlen mõnes teises kärus oleva Mendelejevi tabelit sisaldava alkovaba “karastusjoogiga”, siis … joogu normaalset õlut parem ja lapsele võtku ka, alkovaba Baltika.

 6. Ja nagu imet ! Prohvet Aasa kirjutas just täna rahvasaadik Madisoni FB-seinal, et:
  “Homosid ja geisid sünnitavad naised, kes on oma munarakke alkoholiga rikkunud. Ühiskonnas peab tekkima hoiak, kus sünnitamisealistele tütarlastele ja naistele ei võimaldata tarbida alkoholi üle 20 % -se kangusega. Venelased ja teised venekeelsed rahvused taluvad alkoholi enam, ja ka munarakkud ei saa kohe vigastusi. See eest eestlastel, soomlastel, lätlastel, taanlastel ja ka paljudel teistel rahvustel on munarakk koheselt vigastatav kangema kui 20 % alkoholiga.”

  Teda tuleb uskuda, sest allikad on pädevad – nimelt andis need inimkonnale “KOLMAINSUS. TEMA just on kõige suurem ja kogenenum geneetik.” ja “KOLMAINSUSEGA puutusin kokku mentaalinternet teel, mis on ajust ajju rääkimine. “

  • Ray, mis sa siin ikka telefoni mängid, juhenda lgp prohvet otse siia kirjutama.

   • Nagu Rentsil neid hulle vähe oleks siin.. 😛

    • Liigagi palju ja kogu aeg siin. Kodu neil nagu ei olekski.

 7. Kui naine joob, siis lapsel tekkivad kõhus ka head mõtted.

 8. Mina, kes ma üldiselt ei heida inimestele nende kombeid ette ja arvan ainult sigarettidest nii, et ühes otsas on tuli ja teises idioot, aga kokkuvõttes on see nende oma elu .. arvan, et kui kui mõni naisterahvas tuleks mulle ütlema “.. ise veel tulevane isa” , tuleb ka mul lõpuks viisakusest loobuda ja ” .. ise veel tulevane ema” repertuaari võtta ..

  • Ma arvan, et mõistlikud inimesed ei käi üldse kellegi eluvalikuid kritiseerimas.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.