sport

Kuidas seltsimees Lagunov arstil käis

Yoga Journal

Käisin sel nädalal suisa kahe füsioterapeudi juures. Seekord siis puusavaluga. Esimene oli sama tüüp, kes mu õla kohta ütles, et pole hullu midagi. Ta väänas puusa ka siit ja sealt ja leidis, et kõik on nagu kenasti ja et parem puus paindub isegi paremini kui vasak. Tundsin end juba nagu polkovniku lesk. Kõige hullem oli aga see, et kuna ta puusa uurides selle ümbrust ka korralikult masseeris, ei valutanud järgmisel päeval enam midagi, nii et suisa natuke häbi oli teise füsioka juurde minna.

Sinna (Tähe tänava algusesse) mina igatahes läksin ja abi sain nii palju, et tahaks kohe kiita. Kuigi teistele sellest vaevalt kasu on, sest seal on meeletud järjekorrad, isegi sain tänu tuttavatele ja heale juhusele vahele.

Igatahes. Küsiti siis, et mis mul täpsemalt viga on. Ma küsisin, et KÕIK pean tõesti ette lugema v? Ja alustasin otsast. No et alaselg valutab kogu aeg, aga sellest pole nagu hullu, ma olen harjunud, aga õlg hakkas paari kuu eest jamama ja päris korda polegi kunagi saanud (kuigi enam ei valuta, vaid lihtsalt annab vahepeal tunda), ja nüüd siis puus valutab. Ta andis alaselja jaoks ühe harjutuse ja sai kohe aru, mis mu õlal viltu on ja andis selle jaoks harjutuse. Lisaks tahab ta, et ma läheksin neile ultrahelisessioonidele, loogika on siis see, et ultraheli peaks armkudet lõhkuma, et seal sees vigastus normaalselt paraneda saaks. Reet leidis kohe mulle selle kohta ühe uuringu ka, it’s a thing.

Puusa kohta ütles ta, et see on “äärmiselt huvitav eripära”. Me kõik teame, et see tähendab “oled sina alles üks põnev väärakas”. Mul nimelt on puusaga algusest peale selline asi, et kui teised lähevad näiteks lootoseasendisse (või mõnda muusse puusa painutavasse asendisse) nii, et esmalt panevad ühe jala ja siis teise jala, siis mina pean seda tegema nii, et esmalt panen ühe jala peaaegu paika, ootan kuni puus aeglaselt avaneb, panen ta päriselt paika, ootan kuni ta veel avaneb ja siis hakkan teise jalaga seda sama tegema. Nii et miks seal see liikumine aeglaselt toimub, keegi ei tea. Igatahes andis ta selle jaoks ka harjutuse ja paar soovitust tulevikuks (teha puusi avavaid harjutusi padjal või pingikesel istudes, paar kuud mitte nende asenditega maksimumi minna jne).

Ja üldises plaanis oli ta seisukoht selline, et ma olen nii lihases, et kohati süvalihased ei tööta korralikult, sest saab ka ilma läbi ajada. Mis pole hea ja tekitabki näiteks õlas probleeme, sest kui on mingi väike jama, võtavad suured lihased lihtsalt kohe üle ja too pisike üritab üldse mitte midagi teha. Nii et harjutused on suunatud sellele, et neid tööle meelitada ja venitada. Ta arvas ka, et ma olen veidi ületreenitud, aga ma arvan, et see päris nii ei ole, praegu polnud ma näiteks laupäevast saadik üldse midagi teinud – ja üldse üritan ma kogu aeg puhata, kui tunnen, et keha ikka läbi on. Aga ehk tuleb siis puhkeaega ikka natuke tõsisemalt võtta, eks näis. Viimased paar päeva olen nõrguke olnud küll.

Aga noh, elame veel.

11 kommentaari “Kuidas seltsimees Lagunov arstil käis

  1. Minuga tegeles hoopis naine, nii et vist ei saa aidata. 😀 Sia tegeles minuga. Koha nimi on BioDesign, Tähe 2a. See Kolts, kes seda asja juhib, on sihuke … energiate inimene. Aga füsioterapeut oli väga asjalik.

 1. Selle treenimisega on nagu Eestus põllupidamisega: nädal aega on päikest – põud, nädal aega sajab – mädanik. Nii või naa süüa ei saa.

 2. Ma lubasin endale, et ei topi oma nina rentsi asjadesse,
  enne, kui just uued ja tõsised asjaolud seda peaks nõudma.
  Aga, et lisaks puusale võib masseerida ka ümbritsevat kudet,
  siis, arusaadavalt, ma olen nüüd tagasi, oskaja sellel asjal.
  Ma olen alati imestanud, kuidas ronides mingid lihased lihtsalt magavad?

  1. Hetkel on puudu 1 vabatahtlik, kes neid kubemelihaseid masseeriks. Miskipärast sõbrad ütlevad kõik “iu, ei!” Aga pole olemas sellist asja, mis KÕIKI lihaseid arendaks.

 3. henzennil seelihas millega tehakse vaginaalmasaasi on pidevalt tukkuvas olekus ja täitsa ohutu 🙂

  1. Põhimõtteliselt nagu see, aga selle vahega, et sa teed seda väga-väga aeglaselt, nö ühe lüli kaupa. Esmalt surud alaselja üldse vastu maad, nii et ainult tagumik tõuseb üles ja siis hakkad niimoodi aeglaselt tõstma, et tuleb lülikaupa ja ülejäänud selga proovid samal ajal maas hoida. Allatulekuga sama moodi, proovid alla lasta jupphaaval, nii et tagumik on ikka võimalikult kaua võimalikult kõrgel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.