anna kannatust

Ma olen liiga väsinud

Sain selle järsu ilmamuutusega natuke külma ja joon nüüd kakaod ja olesklen ja ei jaksa ise kirjutada. Rääkige parem teie. Kes teid siin kõige rohkem närvi ajab ja kuidas teil kätelseisuga läheb (ma enda ponnistustest panin lingi eelmisesse postitusse) ja mis te suvel teinud olete jne.

30 kommentaari “Ma olen liiga väsinud

 1. Mis värk sul selle venitamisega on? Sidekoe venivus st painduvus on eelkõige kaasasündinud omadus. Kogu see tohutu pingutus on lihtsalt loodusjõuga võitlemine. Kas sa sedasi endale liiga ei tee?

  1. Venitamisega? Ma teen paljude asjadega endale liiga, aga venitamine pole nüüd küll üks neist. Venitamise juures on põhieesmärk mitte painduvust arendada (v.a. puusad,see on ronimises kasulik), vaid enesetunnet parandada, sest kui pärast trenni end lahti ei venita, on ju kõik kohad kanged ja lihase liikuvus väheneb. Kui ma oma õlgu näiteks pidevalt ei venitaks, oleks mu õlad ikka väga kinnised. Lisaks aitab venitamine piimhappe kogunemist vältida jne. Rääkimata sellest, et ma venitan tavaliselt kas jooga või meditatsiooni käigus, mõlemad on asjad, mida ma naudin, “tohutu pingutus” seondub mul hoopis teiste asjadega.

   1. mu isa ütleb oma pikaajalise võitluskunsti-kogemuse pealt ka, et “venitus on vaese mehe massaaž”. nii et jah, puhas mõnu ja selle jaoks hea, et lihased vähem valutaks ja krampi kisuks.

    1. Mul on küll olnud igasugu eesmärke (nagu “jõuluks spagaat maha”), aga see oli pigem selleks, et mul oleks meeles seda iga päev teha. Läks ka maha, aga nüüdseks on jälle kadunud, sest kui igapäevaselt ei tee, siis taandub. Tegelikult on mul mingi piir, milleni ma tahaks painduda, ja siiani tundub, et keha on valmis üsna kenasti neis piirides koostööd tegema (see on tavaliselt seotud kindlate eesmärkidega, näiteks mu alaselg venib jooga jaoks piisavalt, rohkem polegi hädasti vaja), kui need puusad välja arvata, mis on üsna oluline, sest ronimises sõltub see, kui stabiilne su asend on, väga tihti sellest, kas ja kuidas sa end puusadega seina äärde suudad tõmmata.

    2. Äkki ma elan siis lihtsalt nii väga kaasa ? 🙂
     Mul näiteks on täiesti vastupidine probleem. Ma paindun kohutavalt hästi. Lihtsalt on selline kaasasündinud omadus, mille tarbeks pole ma mitte midagi teinud. Sedasi on väga raske lihaseid venitada, sest kogu venimine tuleb sidekoe arvelt. Mul on pea kohe vastu põlvi ilma, et ma veel mingit venitust tunneks.Või selle video järgi jalg vastu õlga.

    3. Ma tavaliselt unustan lisada, kui ma ütlen, et “natuke valus”, et “aga täiega mõnus ka”. Muidu ma ei teeks, kui mõnus ei oleks. 😀

    4. mul on üks sõbranna selline nagu Paula. kui trennis teised mõnuga venitavad, siis tema ohib, et ta ei saa aru, mis asendi ta peaks sisse võtma, et midagi nagu veniks ka. tahaks lihaseid venitada, aga selleks sobivat asendit on tal praktiliselt võimatu leida.

 2. Kaks kuud kardinapuud panna – see võtab võhmale igaühe.
  Hea, et sa Kardinapuuga Tartu peale kooserdama ei läinud.
  Neid su kardinapuu nuppude kommentaare jätkuks pikemaks.

  1. No worries, nüüd panen mina kardinapuud. Või noh rulood üles, homme saab uudiseid kas õnnestus v mitte 😀 igatahes sein on auguline nagu juust.

 3. Ma jõin ka kakaod. Poeg ka. Või noh, seda laisa inimese šokolaadijooki, kus on pulber ja juurde tuleb lisada vett ja mina panen veel piima või piima-vahukoore segu ka peale, sest esiteks kujutan nii ette, et maitse on parem, ja teiseks pole nii kuum.

  Kõige rohkem närvi siin? No on need (Narva Mari, Roland, henzen üks on veel, aga ei hakka otsima, kes ta nüüd oligi), kelle puhul ma vaatan, et näh, nemad – aga päriselt, igaüks neist on paari asjaliku kommentaariga ka maha saanud.
  Ja noh, ma ise olen nii hull, et võin küll kulmu kergitada teiste hullude peale, ent arusaam, et inimesed võivad olla omamoodi, on mus väga olemas.

  1. Roland ei saa ammu oma endise e-maili aadressiga siin kommenteerida – Rents ei luba. Kui mina saanuks VÄGA AMMU lihtsalt bloki, oleks kõik OK, aga Rents lausus, et see on tema blogi ja tema ostsutab, mida inimesed loevad. Miks mind blokeeriti? Kuna minu arvates sõnavabadus ei tohiks olla ainult ühe isiku käes ja Dish ei teinud midagi halvasti. Tüütu tüüp minu jaoks ka, aga Rents peaks vabandama.

   Rents on võrdõiguslik ja see, mida ta tegelikult räägib, paneb mõtlema, kas ta on..? ÕIGLANE

   1. Kao nahhui, kui sulle ei meeldi, et oma kodus valin ma ise, keda üle ukseläve lasen, on see sinu probleem. Eesti on demokraatlik riik, igaühel on õigus oma blogis vabalt arvamust avaldada – ja taevas paraku, ka ise otsustada, kas ja keda ta sinna kommenteerima laseb.

    1. Ma ei ole filoloog ega oska praktiliselt üldse võõrkeeli, aga kas nahhui all mõtled, et läheksin sinna, mis sul jalge vahel tilbendab või on see, mille poole tunde ja tunde trenni teed, et lõpuks midagi sellist omada? Või äkki ma ei saanud üldse asjadest aru, mida ütlesid?

     Mis mind häirib Sinu juures, on suhtumine, et naised ei ole võrdõiguslikud ning seda ja toda ei saa õiglaselt. Ma vaatan Sind ja mõtlen – kui suhtumine on nii sitt, siis miks nad ka peaks saama midagi rahaliselt samaväärselt? Mehed saavad samades ülesandeid täites rohkem palka, kuna nad pole naised? Ei, kuna nad ei virise oma päevade üle! Kahe otsaga lause oli? Ei, mehed lähevad teisele tööle, mitte ei käi feministi grupis kaebamas..

     Ma ei hakka siin kirjutama, mida oled privas kirjutanud, aga Sinus, kui võrdõigusliku tegelasena, olen küll pettunud, kuna Sina isegi pea õiglasest sõnavabadusest lugu..”See on minu blogi”. Merje pani oma kommentaariumi valikuliseks ja sa räuskasid. Nüüd on uued tuuled?

     Narva Mari ehk kakapees? See seletab kõik.

    2. Saad aru, Roland, sa oled lihtsalt ebaviisakas mölisev tropp. Ma ei laseks sinusugust iial üle oma ukseläve, see, et ma üldise sõnavabaduse ideaali nimel enamasti sul siin sõna lasen võtta, on minu meelest niigi minust äärmiselt kena. Ja sinu pidevad varjatud ähvardused teemal “ma tean, kes x on” (kui x pole oma isikut varjanudki) või “võiksin vabalt erakirju jagada” (ja tõestada sellega eelkõige, et sa oled inimene, kellel pole erilisi moraalseid väärtusi, või kasutada kontekstist välja rebitud infokilde, mis on nüüdseks VÄHEMALT aasta vanad, suuremas osas rohkem, sest ma muutusin ettevaatlikuks pärast seda, kui hakkasid ilmnema kõik need jooned, mille eest Merje mind hoiatas) … Ole inimene, leia endale mingi hobi, leia endale mingi huviobjekt, vii ta kohvikusse, proovi tal mitte liiga jõuliselt seljas elada ja ehk jõuab õnn ka sinu õuele ja me ei pea sinu kibestunud kommentaare lugema.

     P.S. MINA ei ole keskmine naine. Ma ei ole halvem ega parem, aga ma olen teistsugune. See ei tähenda, et ma ei näeks, kuidas Eestis keskmist naist koheldakse ja temasse suhtutakse. Kui statistiliselt läheb Eestis palgatase haridusest hoolimata nii, et venelannad teenivad kõige vähem, siis see on süsteemne ebavõrdsus ja pole mõtet kaagutada, et otsigu siis teine töö. Sellest pole neile kasu. Eestis tapavad mehed oma naisi suhtarvudes rohkem kui moslemimaades. Taas, sa võid öelda, et mingu siis minema, aga sellest pole kasu (eriti olukorras, kus miinimumpalga eest pole võimalik korterit üürida, naised teenivad vähem kui mehed ja vanemate juurde kolimisele vaadatakse ühiskonnas viltu). Keegi peab rääkima ka nende eest, kellel endal häält ei ole, ja, taevas paraku, minul seda häält on ja see kostab kaugele. Kui sul on sellega probleem, siis ilmselgelt sa oledki vales kohas ja ei peaks siin ei kommenteerima ega lugema ega üldse oma aega raiskama.

    3. Kuna ma pole isegi hingelt filoloog, siis palun lubada mul appi võtta eki.

     mölisema vulg segaselt, mõttetult v norivalt rääkima. Möliseb ka veel eide kallal

     Ma üldiselt püüan ilma vulgaarsusteta väljendada ja ma nagu väga Sind eideks ei pea. Vahel tulevad ropud sõnad sisse, aga ei ole arvanud, et need kedagi solvavad, kuna ise oled, Rents, jätnud väga nn möliseja mulje ehk pidevalt ropendav naisterahvas.Ma ei kritiseeri, kuna usun, et “in real life” tegelikult pole sa nii hull ühti 🙂 .

     tr`opp 1. argi naps viina. Tehti, võeti mõned tropid
     tr`opp 2. mer, eh aastross esemete kinnitamiseks tõstekonksu otsa
     tr`opp 3. topp; salk, hulk. Riidest, vatist tropp = riide+tropp, vati+tropp. Koguneti ukse ette troppi, seisti troppis v tropis ukse ees>/i>

     Olen väga segaduses.

     1) Ma pole viin.
     2)Mina ja kinnitamiseks? Ei mõista kohe üldse.
     3) natuke isegi paistab mind iseloomustav. Aga kas on ilus mind narrida, kuna ma kaalun rohkem kui Rents?

     Ma mäletan, kuidas Eesti parim matemaatika õpetaja aktusel aulas ütles: “Oodake kuni see tropp sealt ukse eest ära läheb!”. Ma ei olnud ukse lähedal, aga äkki mõtles hoopis mind?

     Kummaline, et järgnevalt kirjutad ukselävest. Ma siiralt ei mõista, mis puudutab mind, Sind ja ukselävi? Mingi kalambuur või asi (lugesin täna (jah, olin nüüd valgustatud) vetsus olles Keiti Vilmsist, Eesti Ekspressi artiklit)?

     Ära nüüd üle dramatiseeri, Sa ei ole nii huvitav, et kedagi kotiks mingi info Sinu kohta (selle lause õppisin vist Sinult, tänan).

     Jälle olen dumba ja dumbasid ei tohi alavääristada: mis infokildudest Sa räägid? Mehed on haugi mäluga, seega ma ei väida, et ajad jama, vaid ma lihtsalt ei tea, millest on jutt. Jaga siis meiega, aga olgu sõnavabadus ka järgnevalt tagatud.

     Ma jällegi ei mõista, miks ma peaksin oma huviobjekti kohvikusse viima? Ütleme, et ma olen osav handyman (tegelikult ei ole). Miks Sa soovitad mul endavalmistatud käsipuu kohvikusse viia? Äkki Sa mõtlesid hoopis subjekti ning äkki peaksid ekit kasutama mulle vastades?

     PS. MInu arust Sa oledki keskmine naine – ei halvem ega ka parem – sellest ka Sinu seisukohad, kuna Sa ei oska ega suuda seda muuta.
     Kuigi Sul võivad oraalsed oskused olla kõrgelt arenenud, ei tee see Sind teistest paremaks.

     Eesti naised ei saa palka, kuna nad ei kasuta piisavalt oma pead ehk ülikoolis õpitud teadmisi. Ma ei ütle kohe kindlasti, et Sina ei oska (kuigi järjest enam oma sõnavõttudes jätad mulle sellise mulje) teadmisi reaalselt kasutada, aga ma võin Sinu jaoks tunduda täielik idioot, kuid hoolimata näinud oma akadeemlisi aineid läbides, et tütarlapsed, hoolimata, et nad asjadest aru saaksid, läbivad ained. Spkerdamine spikerdamiseks. Aga kui mina lähen eksamile ja saan 51% tulemuseks siis see on kõvem tulemus, kui tütarlaps saab 71%. Miks nii ülbelt? Ma mäletan aineid, kus oli tunnikontrollid, kontrolltööd ja eksam. Osakaal: 20%,30% ja 50%. Tunnikontrollid olid väga limiteeritud ajaga ja neid ei teatatud ette. Sain 60% tunnikontrollides alla 40% punkte. Kuna kursused olid ka varasematel aastatel, siis kõikidel tütarlastel olid vastused juba olemas enne tundi. Kontrolltööks oli palju aega ja kõik vahendid olid lubatud – see tähendab paberkandjal olevad infomaterjalid. Nii kui kontrolltöö algas, tütarlapsed hakkasid ülesandeid lahendama ja mina tobu võtsin lahti õpiku ning hakkasin õppima, mis on käänupunktid ja muu põnev stuff humanitaari jaoks. Ma ei õppinud enne eksamit ja ma sain tulemuseks 71-72%, ei mäleta täpselt ehk kõvasti üle keskmise, kuna see oli juba ajalooliselt kardetud aine. Mina kratsisin kukalt vaid, kuna tundus kõige lihtsam aine 1. klassist peale: midagi ei pea enne suuri teadmiste kontrolle õppima (kuna sai õpikuid kasutada). Enamus naisi muide ei oskagi õpikuid kasutada, neil on konspektid, kus õppejõud vuristab ette, mis eksamile tuleb.

     Kui ütled, et Eesti tapavad mehed naisi rohkem, kui moslemimaades, siis palun viidet, kuna tundub väga kahtlane väide. Kas moslemimaades naised tapavad rohkem mehi kui Eestis?

     Kummaline on Sinu suhtumine, aga mul lõppes viin otsa ja peab õlle peale üle minema. Viimane lause oli Abby moodi ilkumine. Ehk järgnevaks pidin ka “tasemel olema”.

    4. Ainult üks küsimus – miks sa veedad aega kohas, kus sa mitte kellelegi ei meeldi? Ütle Merje kohta, mis sa tahad, aga tema blogi vaadates on selgelt näha, et inimene areneb aastate jooksul. Sina … jätkuvalt täpselt samas teemas kinni ja täpselt sama vana jura.

     P.S. Mulle ei meeldi see, et sa minu blogis end tôestamas käid. Lahkest südamest saad ühe kommi veel, aga kuna sa mingit arenemisvõimet pole üles näidanud, saadab diktaator pärast seda kõik prügikasti. Saad oma sõnavabadust oma isiklikus blogis rakendada.

    5. Moodne antropoloogia ilmselt uurib netist tingitud käitumishäireid. Küllap on seal ka vastus küsimusele “miks käid kohas, kuhu sa ei sobi”. Eks ta mingi masohhismi vorm on.

    6. Kaur jõudis enne minu vastust kommi teha ja muide muide tahtsin masohhismi mainida. Mina ei võta inimeste arvamusi kuulda nii nagu seda kuvatakse, samuti, mind väga ei koti arvamus minust. Mulle meeldivad mind kritiseerivad kirjutised ja ma olen nii pettunud, et neid nii vähe on. Inimesed on nõrgad? On küll. MIks mulle see meeldib? Kuigi ma ei kriba kõige targemas feministe täis blogis, mulle meeldib, kui mulle asju ette heidetakse, et ma saaksin areneda inimestega suhtlemisel. Kui ma varsti 2 aastat tagasi võtsin suhteliselt väike hulgiettevõttes koha juhtival positsioonil, siis ma ei saanud mitte ühtegi positiivset vastukaja, kuna ma olevat liiga kinnine ja liiga akadeemilise maailmavaatega.

     Kuigi lubati, et abistatakse igati, kuidas “suudetakse.”, seda ei tehtud üldse. Inimesed ehk alluvad töötajad tahtsid palka, õnneks perekondades polnud alaealisi lapsi, aga mul oli kaks võimalust: täielikult hävida või võtta telefoni toru ja kõik arvamused põrmustada. Jah, töötajad ei tea siiani, mida mina sisimas pidin läbi elama, et neile üldse töökoht alles jääks. Ja see oli uskumatu, kuidas väga sitas olukorras ma suutsin keele hammaste taga hoida. Nüüd vaadata, kas ma olin võitja või kaotaaja on raske hinnata:

     1)Mul olid enne seda perioodi tekkinud tervislikud elukombed, kuigi jõin palju alkoholi.
     Oli mitmeid nädalaid, kus jooksin üle 60 kilomeetri. Hoolimata füüsilised jõu näitajad jäid alla perioodile, mis saavutasin 15-aastaselt.

     2)Ma ei ole kunagi olnud suur uhkustaja, aga siin vist olen teinud seda piisavalt. Ma olen alati jätnud end tagaplaanile, kuna mul on geenides see kiiks ja hemiparees lisas sellele oma lisa.
     Mul tekkis kohutus peale oma perekonna üleval pidamise ka kuue muu perekonna üleval pidamine, kellest üks tegelane ei taha siiani aru saada, et see suhtumine, millega peale tuleb, pole äge. Talle ei meeldi, et ma olen temast rohkem kui 2 korda noorem. Vahel tahaks karjuda, et ma ole varsti 30 ja pole enam noor nolk. Aga ma ei tee seda.
     2a) kõik toimib.ja ettevõte toimib kasumlikumalt kui kunagi varem
     2b)mul pole tegelikult motivatsiooni teha tööd, kuna olen tõestanud ligi kahe aasta jooksul, et mitte ükski negatiivne hinnang pole täide läinud. Ma saan toetust vaid tollelt, kes on mulle väga suure summa võlgu.
     2c) Mu kehakaal on tõusnud vägagi palju. viimased nädalad vahel 12-tunnised tööpäevi tehes on see langenud. Seega on plaanis 50% lambaid välja vahetada. Ma ei tea, kas oleks 60. aastast tüüpi õige vallandada, aga tänu minu heale tööle tal on dziip ja dziibi vend hellitama nagu ei peaks. Olgu liising või mitte, mind see ei pea kottima.

     Ma ei taha kunagi rohkem kui 6 tundi tööd teha päevas, sest minu arust see on kahjulik juhtivale isikule, kuna tahes-tahtmata pärast 6-tunnist tööpäeva sul tekib ideid ja muid mõtteid, mis viivad ettevõtet edasi. Kuidas ma igatsen jooksmist, kuna sealt tuli mul turunduse poolepealt mõtteid nagu saelaudu Vändrast.

     Ups kaldusin kõrvale, kuna minu blogi ju keegi ei loe, kuigi ma väga turustan seda.

     Rents küsis:

     miks sa veedad aega kohas, kus sa mitte kellelegi ei meeldi?

     Äkki see, kellele ma meeldin, pole Sinu blogi veel lugema hakanud? Võimalused on väikesed, aga tasub kõiki võimalusi kasutada. Kuna Sinu blogi loevad suhteliselt paljud, siis väga paljud pole Sinu arvamust siin kinnitanud. Äkki nad on viisakad? Äkki on! Ka järgnevalt.

     Ütle Merje kohta, mis sa tahad, aga tema blogi vaadates on selgelt näha, et inimene areneb aastate jooksul. Sina … jätkuvalt täpselt samas teemas kinni ja täpselt sama vana jura.

     Ma ei tea, et ma siin oleks Merjet kuidagi mustades toonides maalinud viimasel ajal. Äkki saad ise Merjest üle? Jah, kui oleks minu käest küsitud mõni aasta tagasi, kas Merje lõpetab lõpuks keskkooli, siis oleksin vastanud, et mitte isegi miljoni aasta jooksul. Lõpetas. Tundub kummaline, aga ma olen sellel teemal rahu endaga teinud ja mul on hea meel ta lõpuks suutis, kuna minu panusest kunagi jäi ilmselgelt väheseks. Merje tõestas jah, et iga huminataar võib saada edukaks! Kas Merje saab ka päriselt edukas ja tõsiselt võetavaks – kõik see on tema iseenda teha. Kõik muu on tema enda teha, kuna matemaatika ei sega enam teha!

     See, et Sulle ei meeldi, on Sinu probleem, aga ära kunagi ärritu, kui feminist ükskõik mis probleemiga p**se saadetakse. Võib-olla too isik solvus nagu Rents – mis on Sinu õigus.

    7. a) Gümnaasiumiharidus pole edu märk.
     b) Mitte keegi ei pea olema edukas, kui ta ei taha olla edukas. Kui Merje otsustab minna Indiasse kitsekarjuseks või mina otsustan veeta oma päevad aednikuna, on meil see õigus. Teistele meele järele olla … milleks? Üks mees käis kunagi mulle igapäevaselt rääkimas, et mine siit ühikast ära ja otsi endale päris töö, kuigi ma selgitasin, et kooli kõrvalt on ühikas väga mõnus töötada, saab oma asjadega tegeleda, vaba aega on rohkem käes, tuleb lihtsalt natuke planeerida jne. Noh, nüüd sai kool läbi ja mina töötan 8-17 ning tema on vahepeal töömaailma jõudnud, sealt lahkunud ja käib mulle rääkimas, kuidas ta ei mõista, miks kõik tööl käivad, nii ei jää ju üldse aega iseendale ja tõelisele eneseteostusele. Mõni inimene lihtsalt on selline, et tahaks kogu aeg teisi õpetada (ja et teised tema standardile vastaksid), kuigi ise peaks ka ju nägema, et need tema standardid on kõigest paari aastaga kardinaalselt muutunud. See on minu jaoks vist sinu kõige tülgastavam omadus, see, et sa tunned pidevat vajadust käia teistele hinnanguid jagamas. Tunnistan sinu õigust sellele omadusele, aga sul ei ole õigust teha seda minu blogis. Ja see ei ole kuidagi su sõnavabaduse piiramine, kuigi sa ilmselgelt oled sõnavabadusest valesti aru saanud.
     c) Väga tore, et sa nii edukas oled, aga mind ei huvita, seetõttu ei taha ma sellest ka oma blogis lugeda. Kirjuta oma blogis, küll need, keda huvitab, jõuavad sinna. See on ju ometi avalik ja kõik, kes natuke guugeldada viitsivad, leiavad üles.
     d) Tore, et sa loodad minu blogist uusi kaaslasi leida, aga selle jaoks on suhtlusportaalid. Sa võid muidugi perse saata, keda sa ise tahad, aga ma siiski valin, mida ma oma blogis avaldan. Käib ka kommentaaride kohta. Olen andnud sulle võimaluse teistega kenasti mängima hakata, sa ei ole seda kasutanud, nii et nagu eelmises kommentaaris ütlesin, andsin sulle võimaluse veel üks kord oma mõtted kirja panna, edaspidi saadan su kommentaarid spämmi, et ei peaks neid nägema, ja spämmifiltrist läbipugenud kustutan niisama, sest ma lihtsalt ei taha neid siin näha. Head blogimist sulle.

    8. Vau, Roland sai juba teist korda hakkama sellega, et kirjutas kommentaari, mida ma ei viitsi lõpuni lugeda.
     Päris tähelepanuväärne, 99% on “kui juba avan, loen läbi ka”.

 4. mõtlesin ka seda kätelseisuasjandust parandada, eelmisel suvel olin jõudnud umbes sinnamaale sellega, kus sina oma videos, aga needki oskused on ununenud. aega pole võtnud, aga seinaplangus pean poole rohkem hingamisi vastu võrreldes augusti algusega. see “magic carpet ride” on väga geniaalne harjutus, aitäh jagamast.
  kasu on nii palju olnud, et kui mul valves kuskil 8. tunnil töömoraal langema hakkab, teen kuskil nurga taga mõned seinaplangud ja venitused ja muutun vähemalt piisavalt ärksaks, et ülejäänu üle elada. ma olen kunagi proovinud mingeid kontoriinimeste venitusi-ringutamisi, aga need ei võta seda “mul on kõigest suva, mida te kõik minust tahate ahh” tunnet ära, pea alaspidi olemine see-eest veits aitab.
  närvi ajab vist see, et ma pidin minema täna-homme matkama, aga vaadates õues toimuvat, lõin käega ja olen terve päeva villase teki all passinud ja üritanud ennast läbi närida kirjutamist vajavate meilide-avalduste-asjade hunnikust.

 5. Kätelseisuga on nii, et ilma seinata ma küll püsti ei püsiks ja isegi seina najal ei ole ma veel uhkelt sirge. Mul tegelikult on 1 minutiga juba selline veidi veider olemine valepidi asendist, et see on hetkel isegi rohkem limiteeriv, kui tõsiasi, et käed ja õlad on ka nõrgad. Ja häbi küll, aga olen päevi vahele ka jätnud eri põhjustel (ainsad asjalikud vabandused olid lihastele puhkuse andmine ja haigus, muidu ikka vana laiskus ja hajameelsus). Aga mulle meelidbki, et see on järjepidevuse harjutus ka, mitte lihtsalt lihastrenn ja tasakaal. Aga seina najal planku teha jaksan nüüd küll juba vähe rohkem kui alustades. Mingi areng ikka toimub ja see ongi põhiline.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.